UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 11/06/2014 20:47

Koka stāvbūvē parādījās vajadzība pēc vēl vienas dušas un wc. Tā kā ēkas stūris, tad prasās siltināt no iekšpuses.
Celtnieks piedāvāja pie stāvbūves no iekšpuses uzlikt vēja plēvi, tad 10cm vati, tad hidroizolācijas plēvi, tad ūdensizturīgo reģipsi utt...

Man tāda dumja nesapratne - to hidroizolāciju taču skrūvējot reģipsi pie CD profiliem caurskrūvē ar skrūvītēm - nebūs nekāda hermētiskuma.

Vai tie ir sīkumi, pie kuriem man nav jāpiesienas?

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 12/06/2014 08:45

Ja tu pats loģiski padomāsi, tad tev nekādi caurumi neparādās tajā tvaika izolācijas materiālā (hidroizolācijas plēve). Tu taču skrūvējot riģipsi pie statņiem ar šo plātni cieši piespied vai saspied tvaika izolācijas materiālu, kur maz ticams, ka tvaiks gar vītnes daļu spēj nopietni ietekmēt siltumizolāciju.

Savādāk ir ar elektrības ligzdām vai cauruļu pieslēgumiem ārsienās - tos visus vajag pārnest uz iekšsienām, kur nav šis tvaika kondensāta bīstamības faktora.

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 12/06/2014 10:31

Labi, par plēvi skaidrs.

Par pieslēgumiem - paldies par padomu, ņemšu vērā.

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 12/06/2014 11:26

Paskaties Knauf sitēmu aprakstā - Dušas/ vannas telpas slapjajā zonā hidroizolācija ir jāliek virs rigipša zem flīzējuma ! ! ! un tas ir neatkarīgi no ta vai lieto t.s. parasto vai mitrumizturīgi loksni !

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 12/06/2014 11:42

Man ir Viestura minētais variants. Es savulaik taisīju sienu kā tai jābūt un virs regipsa un grīdas zem flīzēm vienā piegājienā uzliku hidroizolācijas mastiku - tāda pelēka, kura izveido tādu kā plēvi. Tad attiecīgi krāsa vai flīzes utt. Rezultātā ūdens netiek ne grīdā ne sienā. Man duša ir bez kabīnes - traps un sienas. Nu jau gadi 5 noteikti ir - izskatās bez problēmām. Ja būtu duškabīne, tad neesmu drošs vai tik nopietnu hidroizolāciju kā tā mastika izmantotu. Tas tā, papildu idejām.

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 12/06/2014 19:02

Paldies par padomiem, Knaufu izstudēšu un Vilnis_Radio ieteikumu ar ņemšu vērā, jo ģimenē tieši bija ierosinājums izpētīt vai nevar kaut kā krāsot sienu, lai nav jāliek apnikušās flīzes... Tā kā šī ir otrā duša mājā nevis galvenā, piekritu izpētīt, bet vēl nebija ideju. :)

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 20/06/2014 09:20

Tātad telpai šobrīd no iekšpuses ir pliki stāvbaļķi.

Sadomāju vēl dažus dumjus jautājumus kā jau cilvēks, kas to nekad nav darījis:
ārsiena plānota: stāvbalķis/Jutadach 95/ vate 10cm/tvaika barjera 200mk/mitrumizturīgs reģipsis/reģipša apstrāde(slīpēšana, grunts)/Knauf Flächendicht F/tālāk vēl nezinu.


1.Vēja barjera Jutadach 95 - ar ko viņu stiprina pie stāvbaļķa? Un kā pie griestiem? Ne jau sašauj skaviņas...
2. Vai tam pašam Jutadach 95 pārsedzes ar līmlenti jāsalipina? Kādu?
3. Kā tad īsti ir ar tvaika barjeru - tepat forumā palasīju, ka starp tvaika barjeru un reģipsi vēlama ventilējoša sprauga. Es kaut kā nestādos priekšā kā viņu sabāzt aiz CD profiliem tā, lai būtu hermētiski, lai tā šķirba būtu profila biezumā...

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 20/06/2014 12:20

Stāvbaļķa siena - vai tā ir šķirbaina - vai kā citādi caurumaina...
Ja normāla masīvkoka siena - es neliktu pretvēja - difūzijas membrānu - jo priekš kā ? - lieks un varbūt pat traucējošs starpslānis...tā man šķiet...

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 23/06/2014 13:16

Nu vispār vējiņš pūš gan cauri...

lūdzu kāds par tiem jautājumiem var atbildēt?

Re: Hidroizloācijas plēve zem reģipša
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 23/06/2014 13:26

Te atkal loģika. Ja kādai sienai vējš pūš cauri, tad skaidrs, ka vējš jāaptur pirms sienas vai arī šuves jānoblīvē tā, lai vējš nevarēu tikt cauri... kas vienkāršāk, atkarīgs no vēlamā izskata.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********  **    **  ********   ********  
 **  **  **  **        ***   **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **        ****  **  **     **  **     ** 
 **  **  **  ******    ** ** **  **     **  ********  
 **  **  **  **        **  ****  **     **  **     ** 
 **  **  **  **        **   ***  **     **  **     ** 
  ***  ***   ********  **    **  ********   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727