UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

skaņās izolācija griestos, kā pareizāk izveidot.
Autors: Krisjanis (178.16.22.---)
Datums: 17/11/2014 20:22

Sveiki.
Radās jautājums, kā labāk izveidot skaņas izolāciju griestos vecā mūra divstāvu ēkā ar koka siju pārsegumu, starp kurām sapildīti izdedži.
Otrajā stāvā (guļamistabā) ir dzirdams, kas notiek lejā. Dīvaini, bet pirmajā stāvā nav "sūdzības" par triecien skaņām no augšas.
Tagad remontēsim telpas pirmajā stāvā, jāierīko griestos slānis skaņas slāpēšanai. Nodauzīju veco griestu apmetumu, atklājās dēļi virs kuriem izdedži.
Jautājums, kā labāk rīkoties tālāk? Plēst nost tos dēļus un izgāzt visus izdedžus īsti negribās, kaut kādu skaņas barejeru tie tomēr veido. Un šmuce arī briesmīga būs.
Varētu likt vati un reģipsi. tikkai nav skaidrs, kā tas būtu pareizāk darāms. Stūķēt vati aiz jau saskrūvētiem profileiem neliekās īsti pareizi.
Kādu vati labāk izvēlēties, un vai ir jēga skrūvēt reģipsi divās kārtās?

paldies.

Re: skaņās izolācija griestos, kā pareizāk izveidot.
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 17/11/2014 21:03

Tradicionāli izdedži guļ uz melnās grīdas, kuru veido samērā īsu dēļīšu klajs uz smilšgriestu latām. Un zem sijām ir otrs dēļu apšuvums ar apmetumu. Tavā gadījumā ir atšķirības ?
Kapēc to apmetumu bija jāaiztiek?
Taču, kas izdarīts - tas izdarīts.Gaisa skaņas ceļš uz augšu var būt arī cits - vēdkanāls mūrētajās sienās, vai arī gaisa sprauga, kas veidojās starp mūra sienu un siju, kas novietota pie tās - tur izdedžus, apmēram 1..2cm spraugā, kvalitatīvi iebērt nevar. Tas ir skaņas ceļs uz augšu. Tad arī iespēja, ka skaņa - īpaši atšķirīga no cilvēka runas ( radio skaņas) vibrācijas rezultātā tiek pārnestas pa mūra sienu un te pārsegusms nav vainīgs.
Ko darīt? Izdedžus noteikti aiztikt nevajag, drīzāk papildināt ar smalko keramzīt grants vai smilts frakciju, kas samazina iespēju gaisa skaņai izlauzties cauri bērumam. Tad vēl no apakšas ierīkot piekarināmos griestus ar ~5cm minerālvates slāni uz elastīgas iekares bāzes. Grīda 2.stāvam - peldoša uz keramzīta slāņa, ~2cm virs sijām, no divās kārtas saskrūvētiem grīdas riģipšiem, tā lai šuves nepārklātos. Pie sienas starp apmetumu un grīdas plāksni, elastīga 1cm lenta.

Re: skaņās izolācija griestos, kā pareizāk izveidot.
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 18/11/2014 21:32

Es arī nedomāju, ka izdedži pie vainas, bet gan kāda konkrēta vieta, kur to nav vai nav tik biezā slānī kā būtu nepieciešams. Bez tam izdedži atšķirībā no vates ne tikai izolē skaņu, bet ar savu massu apbsorbē vibrācijas. Izdedžus vākt prom ir jēga tikai vienā gadījumā -ja nepieciešams samazināt slodzi uz pārsegumiem!

Re: skaņās izolācija griestos, kā pareizāk izveidot.
Autors: Krisjanis (178.16.22.---)
Datums: 20/11/2014 19:30

Jā, tieši tā, izdeži klāti, kā aprakstījāt uz īsem dēlīšiem starp sijām, un zem tiem daži cm tukšuma un tad dēļi zem kuriem apmetums. Tas skaidrs, ka nevar zināt cik rūpīgi izdedži sabērti, un vai nav atstāti tukšumi. Otrā stāvā atjaunojām vecos grīdas dēļus un tos neplānoju plēst nost, lai pārbaudītu un papildinātu izdedžus. Apmetums vienā telpā jau bija nogāzies jau pirms gadiem, bija bail, ka otrā istabā ar laiku varētu tas pats notikt, un ja tas uzkristu uz piekārtajiem redģipša griestiem, varētu nesmuki sanākt.
Vai ar 5 cm minerālvates būs gana? Un kādi stiprinājumi saucās eleastīgā iekare?

vēlreiz paldies.

Re: skaņās izolācija griestos, kā pareizāk izveidot.
Autors: JānisE (178.16.22.---)
Datums: 21/11/2014 16:57

Nesen veicu griestu remontu ar līdzīgu pārseguma veidu, vienīgi izdedžu vietā bija veci būvgruži. Arī ņēmu nost visu apmetumu aiz tāda apsvēruma lai nepārslogotu pārseguma sijas, kuras jau tā ir vecas un diezgan ieliekušās. Elastīgā piekare ir tie paši П veida stiprinājumi bet ar gumijas amortizāciju centrā, var iegādāties tajpašā Depo, bet es liku parastos, domāju ka melnie griesti jau paši par sevi ir diezgan elastīgi. Vati liku Rockwool 50mm plātnēs, specilālā skaņas slāpēšanai, neatceros precīzi nosaukumu. Liku pēc profilu saskrūvēšanas, galvenais sabāzt visās šķirbās. Pa priekšu nevar jo tad neredzēs griestu pārseguma dēļus un skrūvējot klāt stiprinājumus var trāpīt garām vai blakus naglai. Galvenais pēc tam uzlīmēt stiklašķiedru jo koka pārsegums ir elastīgs tāpēc agri vai vēlu var parādīsies plaisas šuvēs. Teorētiski jo biezāks vates slānis jo klusāk, var arī eksperimentēt ar amortizatoriem, vēl ideālāk uztaisīt neatkarīgas sijas no augšstāva pārseguma un uz tām stiprināt griestus, bet tas viss paņems papildus griestu augstumu

Re: skaņās izolācija griestos, kā pareizāk izveidot.
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 21/11/2014 19:21

Tātad situācija tāda, ka esi ievācies ēkā, kas ilgstoši stāvējusi tukša un neapdzīvota un nav tikisi vēdinātaj jo parasti apmetums pats no sevis nost nekrīt, bet tad, kad iekšpusē tāds mitrums, kas izsauc apmetuma skaliņu naglu metāla pilnu koroziju vai sarūsēsanu.
Tādā gadījumā noteikti jāpārbauda esošo koka siju balsta vietas uz trupi no apakšas un ja var no sāniem. Iespējams , ka drošakais ar garu 30cm koka 6mm urbi no apakšējās puses sāniem slīpi urbt sienas dziļumā. Pēc skaidas būs skaidrs par siju stāvokli.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  ********  **     **  **     ** 
 **     **     **     **        **     **  **     ** 
 **     **     **     **        **     **  **     ** 
 ********      **     ******    **     **  ********* 
 **            **     **         **   **   **     ** 
 **            **     **          ** **    **     ** 
 **            **     ********     ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.