UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: ingars (---.vita.gov.lv)
Datums: 21/12/2005 00:01

Kā nostiprināt dēļus pie lāgām ? Vieni saka, ka tikai ar skrūvēm, citi, ka tikai ar naglām. Ar naglām tāpēc, lai grīdai "staigājot" dēļi varētu "peldēt" līdz tādējādi izvairoties no šķirbām.
paldies!

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: ingars (---.vita.gov.lv)
Datums: 21/12/2005 00:04

Grīda ir no egles, 42 mm bieza 110 mm plata.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: jaanus (80.232.241.---)
Datums: 21/12/2005 00:13

Es stiprinaatu ar skruuveem. Peldeesana man liekas ir aktuaali tur kur ir biezas svaarstiibas ar ar mitrumu.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: Zipo (194.8.16.---)
Datums: 21/12/2005 18:15

Kārtīgi noķīlēju un stiprināju ar skrūvēm. Tur nu točna nekas, nekur nevar peldēt, ja nu vienīgi ar visām sijām :)

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: Didzisp (195.13.171.---)
Datums: 21/12/2005 19:45

Man dēļu grīda kalpo jau piecus gadus. Viss stiprināts tikai ar skrūvēm. Vajag tikai ņemt kvalitatīvas skrūves. Diemžēl, veikalos bieži pārdod skrūves no mīksta materiāla, vai arī pārāk cietas, kurām raujas nost galvas.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: ingars (---.vita.gov.lv)
Datums: 21/12/2005 19:55

Kur var dabūt un kā izskatās kvalitatīvas skrūves ?

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: jaanus (80.232.241.---)
Datums: 22/12/2005 21:13

Cik es esmu litojs-nav bijs iipaso problemu. Jelgavaa laikaam nav nevienu veikalu kur es nebuutu tos nopircis. Ir gadies skruuve, bez viitnja, jeb bez krustinja i kaada galva ir norauta. Bet taa, vispaariigi ir normaali.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: jaunais (62.85.105.---)
Datums: 28/12/2005 19:47

ar skruuveem ir eertaak. ja rodas kaada shaize tad var viegli dabuut atpakalj.
es arii stiprinaaju ar skruuveem (egle 30mm biezs 110plats) mitruma svaarstiibas iipashas nav, bet taapat mazliet staigaa...
kameer koks nav 100gadus nostaaveejies vinjsh kaut vai mazliet, bet staigaas

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: gk. (81.198.130.---)
Datums: 30/12/2005 17:21

bišku neiebraucu, kapēc jūs visi saprotat ka ar grīdas dēļu stiprināšanu ir problēmas, bet tai pašā laikā spītīgi meklējat labas skrūves????!!!!
nekas kvalitatīvs tur nesanāks, un ne jau skrūvēs tā vaina!!!
jau padomju laikā pastāvēja peldošās grīdas...
pamatā jebkas: lāgas, betons utt
grīdas dēļus līmē kopā ar koka līmi savelkot ar lamināta stropēm, kādus piecus sešus vienā reizē. pēc tam ar lielo parketa slīpmašīnu noslīpē un lako, vai eļļo, vai krāso.
šāda grīda nekad nečīkstēs salīdzinoši ar pienagloto vai pieskrūvēto, un nekad nebūs neviena sprauga. vienīgais būtiskais trūkums priedes grīdai ir cietība.
tā ka nelauziet galvas tur kur to nevajag...
lai Jums Jaunā gadā grīdas nečīkst!!!

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: Didzisp (195.13.171.---)
Datums: 30/12/2005 21:22

Itkā jau laba doma taisīt monolītu līmētu grīdas klājumu, tikai kā to baigo plāksni pēc tam piestiprināt pie lāgām. Jebkurš koks staigā gan mitruma, gan temperatūras iespaidā. Arī tāda viengabala līmeta grīda kustēsies un nepiestiprināta pie lāgām uztaisīs kādu kūkumu. Tad jau labāk lai katrs dēlis staigā atsevišķi. Ja katrs dēlis nostiprināts atsevišķi, pilnīgi nekas nečīkst. Par skrūvēm runājot. Man draugs noskatījās no manis trepes, kurām pakāpieni taisīti no finiera. Katrs pakāpiens pieskrūvēts ar četrām skrūvēm un uztaisīja sev arī tādas pašas. Pēc kāda mēneš satiekamies un viņš man pārmet , ka mana konstrukcija nekam neder, jo viņam pakāpieni piebrieduši un skrūvēm galvas norāvušās. Gan manas trepes, gan viņa stāvēja ārā rudens lietos, bet maniem pakāpieniem nav ne vainas. Vienīgā atšķirība bija tikai skrūvēs. Laba skrūve skrūvejot neliecās(nav par mīkstu) un tai nelūst nost galvas(nav par cietu). Skrūvejot parastu riģipsi, tam nav īpašas nozīmes, bet koka konstrukcijas taisot labāk neizmantot skrūves ar trauslām galvām.
Lai Jums Jaunā gadā skrūves nelūst!!!

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: gk. (81.198.130.---)
Datums: 02/01/2006 20:52

nu Tu DidzisP ritīgi iebrauci auzās!!!!!
peldošo grīdu NEDRĪGST NEKUR skrūvēt, ne pie lāgām ne pie betona ne pie kā!!!!
un nekādus kūkumus viņa nemet!!!!

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: ingars (---.vita.gov.lv)
Datums: 02/01/2006 21:12

pirmo reizi dzirdu par peldošo grīdu bez stiprināšanas. Cik esmu konsultējies ar meistariem, neviens par to pat neieminās. Bet izklausās labi, varbūt kādam ir tāda ir ?

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: Didzisp (195.13.171.---)
Datums: 02/01/2006 21:13

Kārtīgu dēļu grīdu gan es nēsmu nekad redzējis peldošu.Peldošu taisa visādus plānos segumus.Zem dēļu grīdas parasti mitrums ir lielāks nekā virspusē un biezs dēlis izplešas vairāk nekā virspusē.Ja dēļi salīmēti, tad nav nekādu iespēju atsevišķam dēlim staigāt no temperatūras un mitruma izmaiņām un nelabvēlīgos apstākļos grīdas malas var pacelties. Labvēlīgos apstākļos, pemēram, ēkas otrajā stāvā, varbūt arī var līmēt dēļus kopā, bet pirmajā stāvā es gan neriskētu.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: ingars (---.vita.gov.lv)
Datums: 02/01/2006 21:18

Dzīvoju otrajā stāvā, lielas temperatūras izmaiņas domāt nav, varbūt tiešām pamēģināt peldošo ? Pagaidām esmu pieskrūvējis tikai trīs dēļus !

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 02/01/2006 22:00

tādēļ grīdas dēļiem apakšpusē iezāģē kompensācijas rievas.

izklausās pēc laba risinājuma siltajām grīdām - mājīgs, silts koks, žūstot neveidosies šķirbas. un grīdlīstes var uzlikt platākas.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: ingars (---.vita.gov.lv)
Datums: 02/01/2006 22:36

Pirmajai istabai tā arī izdarīšu, pēc tam pastāstīšu !!
paldies

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: gk. (81.198.130.---)
Datums: 03/01/2006 00:34

pēc komentiem spriežot tiešām neviens no jums nav redzējis peldošo grīdu.
es tādu jau redzēju gadus divdesmit atpakaļ, un sev ieliku pirms trīs gadiem uz betona grīdas pirmajā stāvā divām telpām- virtuvē 4*4m un viesistabā 5*7m.
zem dēļiem liku ruberoīdu ar tiem korķīšiem (speciāls šādām grīdām)
kājlīste tiešām jāliek platāka kā parasti, jo jāatstāj lielāka atstarpe starp sienu un grīdu. vasarā jums visa grīda izpletīsies, bet ziemā pie apkures savukārt sarausies.
savukārt ja grīdas dēļus skrūvē, tad cik saprotu jūs taisaties grīdu krāsot, jo savādāk jau skrūves noslēpt nevar, bet ja ir doma klāt kautko virsū (laminātu, parketu vai mīkstu segumu), tad taču OSB ir gan vienkāršāk gan lētāk.
vēl ļoti lēts un labs variants ir keramzīts un grīdas regipsis...lēta silta klusa un ātri samontējama grīda.
dēlu grīda vienalga vai krāsota vai lakota vai eļļota nav labākais variants, jo grīdas dēļi ir ĻOTI mīksti...neiesaku.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: Didzisp (195.13.171.---)
Datums: 03/01/2006 01:46

Grīdai nav redzama neviena skrūve. Skrūves tiek skrūvētas spundē un nosedzās ar nākamo dēli.Dēļu grīda krāsot, vai tai klāt kaut ko virsū, tiešām nav nekādas jēgas.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 03/01/2006 02:00

...par dēļu grīdas mīkstumu ir galīgi garām, gan vaskošanas, gan lakošanas ķīmijas un tehnoloģijas nodrošina jebkura koka virsmas grīdai nepieciešamo cietību- pareizi apstrādāta egle nekalpo sliktāk par osi.

Re: Dēļu grīdas nostiprināšana.
Autors: gk. (81.198.130.---)
Datums: 04/01/2006 02:50

ja Tu andrek zini kādu vaskošanas ķīmiju un tehnoloģiju kas padara egli cietu, tad padalies, jo te tak visi vairāk vai mazāk kautko būvē...a ja nezini tad
ne...rs.
veči ko jūs darīsiet ar tām šķirbām kuras būs ja dēļus skrūvēsiet?...un viņas būs un pietam nesmukas?!

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **    **  ********   **     ** 
 ***   **   **   **   ***   **  **     **  ***   *** 
 ****  **    ** **    ****  **  **     **  **** **** 
 ** ** **     ***     ** ** **  ********   ** *** ** 
 **  ****    ** **    **  ****  **         **     ** 
 **   ***   **   **   **   ***  **         **     ** 
 **    **  **     **  **    **  **         **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727