UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Sajaukšanas mezgli siltajām grīdām
Autors: VW (85.10.211.---)
Datums: 21/03/2016 12:01

Sveiciens,

Kungi un praktiķi, sakiet, lūdz, kādu labāk izvēlēties "nokomplektēto" Sajaukšanas mezglu siltajām grīdām?

Nezinu, vai šī info, ko dod izvēloties sajaukšanas mezglu, bet tomēr : būs Uponor kolektors ar 10 lokiem, Uponor vadības bloks ar iespēju ieslēgt un izslēgt sūkni, ja nav pieprasījuma pēc siltuma un kā siltuma devējs būs gāzes katls.

Sajaukšanas mezglu ir daudz un grūti izvēlēties, jo pieļauju, ka ir kādas nianses. Papildus, pieļauju, ka, ja man Uponor vadības bloks vadīs silto grīdu tad jau man NAV nepieciešamības pēc dārgā sūkņa, kas slēdzās balstoties uz plūsmu, jo Uponor vadības bloks atverot servomotoru ieslēgs arī sūkni un lielas jēgas no dārgā gudrā sūkņa man nebūs, vai arī es kļūdos?

Galvenais jautājums kādu sajaukšanas mezglu labāk ņemt. Budžets līdz +/- 350 EUR

Paldies par linkiem un konkrētiem variantiem :)

Re: Sajaukšanas mezgli siltajām grīdām
Autors: rbm-mob (85.10.211.---)
Datums: 21/03/2016 12:29

Ja gāzes katls un siltās grīdas, kāda vajadzība no jaukšanās mezgla ?

Re: Sajaukšanas mezgli siltajām grīdām
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 21/03/2016 13:08

Ja vadības bloks virinās dažādus ceļu, tad tieši mainās pretestība plūsmai, ko gudrie sūkņi pamana un izmaina elektro patēriņu. Tie ir taupīgāki arī uz pilnu jaudu, ja salīdzina parametrus, piem., vecajam 4niekam un jaunajam tādam pašam. Te jau daži minējuši, ka maza jēga no to cilpu virināšanas siltajām grīdām. Izvēlas mājā vietu telpas termostatam, kas arī ieslēdz, ja vajag grīdu sūkni. Pārējo piedzen ar plūsmas regulatoriem. Katrs servomotors tērē kadus 2w el. Par sajaukšanu varbūt der ESBE vta572 ar kvs 4,5, pat 4,8.

Re: Sajaukšanas mezgls siltajām grīdām
Autors: VW (85.10.211.---)
Datums: 21/03/2016 23:47

Man ir apkure, kurā šobrīd dominē radiatori un nedaudz siltā grīda, kura darbojas no unibox, bet veicot grīdu renovāciju telpās vienā pēc otras tiks ieklāta siltā grīda un paliks gala rezultātā tikai 3 radiatori. silto grīdu darbināt gribu caur kolektoru un telpas regulēt katru individuāli, jo ir dažās debesu puses istabām un iemītniekiem savas prasības pēc siltuma/vēsuma.

Piemēram, re būs 3 varianti sajaukšanas mezgliem [www.komforts.net]
Kur tad tā atsķirība tiem izņemot cenas?


Vai labāk ņemt brendu un nedaudz vairāk par to samaksāt un cerēt, ka tur viss ir nostrādāts un pārdomāts nekā ietaupīt nedaudz un tad mocīties, ja kādas problēmas?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******    ******    *******   ********  
  **  **   **    **  **    **  **     **  **     ** 
   ****    **        **        **         **     ** 
    **     **        **        ********   ********  
    **     **        **        **     **  **        
    **     **    **  **    **  **     **  **        
    **      ******    ******    *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727