UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 31/07/2016 14:31

50cm skaidas protams ir galējība, bet manas domas par akmens vati ir tādas, ka mīkstajai akmensvatei tomēr ir būtiski mīnusiņi, kuru dēļ es to neliktu pārsegumos un sienās. Tādu varētu likt skaņas izolācijai starpstāvos un iekšsienās. Cietā vate ir cita lieta un āra fasādei tā ir super. Sienās un pārsegumos tomēr ekovate man šķiet drošāks risinājums.

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: zigmars (85.10.211.---)
Datums: 31/07/2016 15:03

Re kur Georgs paslēpies! Nu iesim puisim griestus taisīt?

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 31/07/2016 15:38

50cm nu gan nav nekāda galējība.

Tas varētu atbilst 20-25 cm minerālvatei.

Pasīvai ēkai bēniņu siltinājumam ir jābūt 70cm minerālvates.

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: VW (85.10.211.---)
Datums: 01/08/2016 11:51

Joprojām ir atvērts jautājums par tvaika izolācijas risinājumu caurumiem griestos, kas ir no lampām. Negribās ticēt, ka tikai man vienam ir tāds jautājums...;))

Vai tīti teorētiski var izmantot coca cola pudeles pusi (0.5) , kura uzliekas uz GU10 patronas un tad pāri palaist plēvi. Led jau nekarst tik pamatīgi, lai viss sāktu kust...

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 01/08/2016 12:20

Nevajag būvēt nepareizu konstrukciju, nebūs jāmeklē risinājumi. Ja uztrauc teorija, ka 1mm caurums var piegādāt 360g gramus ūdens, un/vai gribas blīvu māju, tad rauj visu nost, taisa rūpīgu tvaika izolāciju bez caurumiem, ja vajadzīgs kāds vadu caurumus, lieto speciālas manžetes utt. Citādi lāpās ar koliņām ;)

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: PikkO (85.10.211.---)
Datums: 01/08/2016 12:29

Izbūvē tā, lai tvaika izolācija būtu iekš siltumizolācijas 5 cm (latojuma tiesa) un nebūs jāmokās ar caurumiem kontaktiem, vadiem, nozarkārbām, ūdens caurulēm u.t.t. .....

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: emozo (85.10.211.---)
Datums: 04/08/2016 19:36

Man ir līdzīga situācija - gribu siltināt pārsegumu virs kura ir aukstie bēniņi. Tur šobrīd starp sijām 10cm skaidas, doma aizvietot tās ar 15cm vati, zem tās pirms tam hermētiski ieklājot tvaika plēvi, apsedzot arī sijas.
Neesmu fizikas doktors, bet mans veselais saprāts sliecas piekrist šim viedoklim:

"Es gan neredzu nekādu problēmu tvaika plēvi uzklāt uz spārēm no augšas ar nosacījumu,ka telpas pusē nepaliek nekāds siltinājums,bet vis tiek siltināts jau uz plēves. Visa konstrukcija atradīsies siltumā un kondensāta riska tur praktiski nav."

Kā ta īsti ir?

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 04/08/2016 20:16

Cik tad vates atradīsies uz sijām? Ja šobrīd starp sijām 10cm skaidu un tās aizstās ar 15cm vates tā, ka uz sijām būs 5cm vates, tad uz siju augšējām virsmām zem plēves kā likts izkritīs kondensāts.

Es šādā gadījumā izvāktu skaidas, starp sijām ieklātu kartona tvaika barjeru un siltinātu ar ekovati - vismaz būs cerības, ka materiāls izžūs. Ja šāds pīrāgs arī virs slapjajām telpām, tad mēģinātu tvaiku vēl bremzēt ar krāsām.

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 04/08/2016 21:42

Skaidas parasti grābj ārā un aizstāj ar efektīgāku materiālu pie ierobežota siltināmā slāņa biezuma. Piekrītu kkk teiktajam,taču skaidas ārā negrābtu.Pie 15 cm siltinājuma plēvi klāt uz sijām nebūtu pareizi.

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: emozo (85.10.211.---)
Datums: 04/08/2016 22:28

Paldies, skatīšos ekovates virzienā. Kāpēc negrābt ārā skaidas? Skaidu siltumizolācija ir gaužām bēdīga, salīdzinot ar jebkuru vati. Likt extra siltinājumu pa virsu tām arī nav variants, jo bēniņus izmantoju kā noliktavu, pa virsu vatei uz sijām domāju likt OSB.

Re: Tvaika izolācija vannasistabas griestiem virs aukstajiem bēniņiem
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 05/08/2016 05:59

Ja skaidas ir normālā stāvoklī, nepārvērtīsies par grauzēju dzīves zonu un netraucē veikt tvaika barjeras iestrādi, tad es arī atstātu. OSB virs vates, bez vēdināšanas škirkārtas, kas tiešām vēdinās, likt nedrīkst - šajā situācijā ekovatei ir jāļauj žūt. Varbūt OSB klāju ir iespēja taisīt piepaceltu virs vates un tikai daļēju, lai nesedz visus bēniņus.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **         **     **  **    **  ********  
 **     **  **    **   **     **  ***   **  **     ** 
 **         **    **   **     **  ****  **  **     ** 
 ********   **    **   **     **  ** ** **  ********  
 **     **  *********  **     **  **  ****  **        
 **     **        **   **     **  **   ***  **        
  *******         **    *******   **    **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727