UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Elza (46.109.172.---)
Datums: 28/05/2018 22:06

Vai kāds var ieteikt izturīgu zāles pļāvēja traktoru? Būtu nepieciešams appļaut aptuveni 0.8-1.2ha lielu teritoriju. Kādas ir atsauksmes par Stiga vai Jonsered zāles pļāvēja traktoriem? Kurš no tiem būtu izturīgāks? Kam būtu labāka cenas attiecība pret kvalitāti? Budžets ir aptuveni 2500 eiro.

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: protuprotu (81.198.114.---)
Datums: 28/05/2018 23:28

Pats lietoju Stigu ar hidro transmisiju .Platība ha +. [www.sils.lv]

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Ainarsss (80.89.73.---)
Datums: 07/06/2018 15:41

Vislabākais jau būtu Husqarna līmeņa traktors, bet līdz tam budžets ir par mazu, iespējams, ka lietotu var par tādu cenu dabūt [kredit.lv] Galvenais skaties, cik gadu garantija. Stiga ir ok, ir arī visādi itāļi. Ja aizbrauksi uz depo tur ir dažādi ražotāji, bet zinošāki pārdevēji neapšaubāmi būs specializētajos veikalos.

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vidzeme (46.230.140.---)
Datums: 07/06/2018 20:48

1500- 2500eir vari atrast kādu lietotu 200.sērijas Husqvarna raideri. Pašam ir Husqvarna 214TC,plāušanas platums 94cm. Ja regulāri gribas to 1ha pļaut,tas tie 94cm ir pamaz.
Jaudas pietiek dzinējam,bet vajag ko platāku...
Jauns ap 3700maksā. Tā jau 300.sērijas ir vēl labāki un platāki,tik cipars uzreiz pārāk liels...

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: binary (90.139.51.---)
Datums: 07/06/2018 23:13

Man jau šķiet, ka budžets ir pat ļoti OK, ja vien nemet aci uz jaunu John Deere, kam sākuma līmeņa traktori maksā tik, cik tiem citiem brendiem maksā jau vidējā/augstā plaukta tehnika. Pieliekot 200-300 EUR, var nopirkt jaunu John Deere X125 - 107cm panna, 9.8 kW motors, 1"-4" (jeb 25-105cm) pļaušanas augstums, max 9km/h, automātiskā kārba. Manējam gan nažu siksna plīsa pirmo reizi pēc 17h, otro reizi pēc 63h.

Es personīgi raideri nepirktu, raideri paši par sevi ir dārgāki nekā "parastie traktori". Ja vien tajā 1ha teritorijā nav milzīga sarežģītas kofigurācijas daiļdārza, tad racionālāk būtu nopirkt traktoru un kādu "rokas instrumentu" - stumjamo pļāvēju, trimmeri, kaut kādām šķērēm vai tml.

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: aigarello (62.85.28.---)
Datums: 08/06/2018 09:55

Ja tikai pļaušanai tad konkrēts viedoklis nav, iespējams ka derēs jebkurš.
ja interesē ne tikai pļaut bet arī citas fīčas, dat jau jāskatās uz aprīkojuma iespējām .
Pats iegādājos lietotu traktoriņu kopā ar savācejgrozu . Nevis tādu kur iepūš pļaušanas naži to zāli, bet tādu kam ir speciāla birste aizmugurē kura rotējot savāc visu kas paliek aiz traktora . Ļoti labs rezultāts, var arī rudenī lapas savākt .
Groza vietā var pielikt vēl visādus agregātus, piemēram zemes frēzi u.c. .
Ļoti ieteicama ir hidro gaita - hidrostatiskā kārba . Kustības ātrumu var regulēt plašā amplitūdā ar pienācīgu vilkmi .
Tāpat ir iespēja gan sniegu šķūrēt, pūst, kartupeļus novākt, pagalmu tīrīt, piekabes vilkt . Ja ir saimniecība un meistara rokas tad daudz ko var izdarīt ar šādu traktoru .

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 08/06/2018 10:43

Ja mērķis ir veidot mauriņu šādā platībā un pļaut praktiski katru nedēļu, tad viss augstākminētais derēs.

Ja tur ir smagāki apstākļi un ne katru nedēļu ir iespējas pļaut, tad ar nevienu no augstākminētajām pļaujmašīnām nebūs risinājums. Tur vajag tad vienu mauriņam un vienu garai zālei. Vnk 1 ha jau ir padaudz mauriņam, reti kurš tādus maurus uztur un ne vienmēr tas ir arī vajadzīgs.

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 08/06/2018 10:48

Starp citu benža arī nav lēts un drillēt 1ha ar šitajiem mauru traktoriem būs jau solīds $$. No globālā skatpunkta raugoties reti bezjēdzīgs pasākums (tikai cilvēkam piemītoša īpašība), kas sakņojas mietpilsoniskos stereotipos. Aizbraucot uz Indiju (dažreiz arī tuvāk) iespējams noskaņot sevi domās, ka skaistums ir ne tikai īsa matu frizūra, bet gan spēja saskatīt skaisto arī citādās formās. :P

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 08/06/2018 10:57

Var arī šādi:
[photobotanic.com]

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 08/06/2018 11:03

Starp citu 2500 var mierīgi ierakstīties maura pļāvējā priekš pagalma un garās zāles pļaujmašīnā ar kuru var nopļaut 2x gadā ha patērējot ievērojami mazākus laika un finanšu resursus.

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 08/06/2018 11:13

Es pirms 2 nedēļām nopļāvu hektāru piemājas zāles un tā vien liekas, ka šogad tā vairs neataugs sausuma dēļ:) sieva staigā un čīkst, ka izskatās kā Austrālijas pustuksnesī. Bet es tik iedzeru aliņu un pilnībā pievienojos Vilnim_Radio par spēju saskatīt skaistumu it visā

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: martell (159.148.5.---)
Datums: 08/06/2018 16:38

MTD Yardman 18zs, 1.18m. Kalpo 12 gadus. ~ 3ha pļaujami, šķiet ka ~700 stundām norūcis. Mainīta plastmasas virsbūve, vienu reizi pievada siksna un akumulators. Metināts pannas stiprinājums. Domāju, ka vēl pāris gadus noies. Nažus katru sezonu lieku jaunus. Eļļu mainu ik pa 50 stundām. Ja pļauj neatejot no kases, tad apmēram 6 stundās visu var nopļaut (ko gan nekad nedaru). 2006-ajā maksāja 1400 latus, bet šķiet, ka tagad arī nebūs dikti dārgāks par 2000eur. Mīnuss - liels apgriešanās radiuss. Ja pļauj uz riņķi, tad vidū paliek ~1.5m diametra nepļauts laukums. Nebūs piemērots dārzam ar daudz košumkrūmiem un ogu krūmiem, kur katram riņķī jāapdanco. Tad labāk raideris.

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vidzeme (46.230.140.---)
Datums: 08/06/2018 17:45

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man jau šķiet, ka budžets ir pat ļoti OK, ja
> vien nemet aci uz jaunu John Deere, kam sākuma
> līmeņa traktori maksā tik, cik tiem citiem
> brendiem maksā jau vidējā/augstā plaukta
> tehnika. Pieliekot 200-300 EUR, var nopirkt jaunu
> John Deere X125 - 107cm panna, 9.8 kW motors,
> 1"-4" (jeb 25-105cm) pļaušanas augstums, max
> 9km/h, automātiskā kārba. Manējam gan nažu
> siksna plīsa pirmo reizi pēc 17h, otro reizi
> pēc 63h.
>
> Es personīgi raideri nepirktu, raideri paši par
> sevi ir dārgāki nekā "parastie traktori". Ja
> vien tajā 1ha teritorijā nav milzīga
> sarežģītas kofigurācijas daiļdārza, tad
> racionālāk būtu nopirkt traktoru un kādu
> "rokas instrumentu" - stumjamo pļāvēju,
> trimmeri, kaut kādām šķērēm vai tml.


Raideris ir labāks par trakotru.Tas nenobraukā zāle ko tu pļauj,viss priekšā ir redzams kur tu pļauj,var labi iebraukt zem soliņiem,šupolēm,ceriņu krūmiem u.t.t,mazāks apgriešanās rādiuss. Kas man ļoti patī k raiderim ir tas,ka pannu var elementāri un ērti novietot vertikālā servisa pozīcijā,lai izkalotu ar Karcher,nomainītu nažus... Ne velti,raideri ir bišķi dārgāki,bet nekāds kosmoss tur nav. Savam Husqvarna raiderim panna no kārtīga tērauda.. ka citiem paklausies ka tur lūzt kautkas vai jāmetina...
Protams jebkurā gadījumā piepļaušanai vajag vēl ko stumjamu,trimmeri u.t.t,tas jau būs jebkurā situācijā vajadzīgs. Jā,autorei Elzai vajag kādu traktoriņu vai raideri. Tie Depo varianti MCuloc,Stiga u.t.t
cik dzirdēts ir diezgan lieli draņķi. Es balsoju par raideri,kādu,tas autorei Elzai pašai jālemj :)
[www.youtube.com]

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: binary (90.139.51.---)
Datums: 10/06/2018 01:23

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja mērķis ir veidot mauriņu šādā platībā
> un pļaut praktiski katru nedēļu, tad viss
> augstākminētais derēs.
>
> Ja tur ir smagāki apstākļi un ne katru nedēļu
> ir iespējas pļaut, tad ar nevienu no
> augstākminētajām pļaujmašīnām nebūs
> risinājums. Tur vajag tad vienu mauriņam un
> vienu garai zālei. Vnk 1 ha jau ir padaudz
> mauriņam, reti kurš tādus maurus uztur un ne
> vienmēr tas ir arī vajadzīgs.

Nu es ar John Deere X125 pļauju reizi 2 nedēļās, kamēr zāle aug. Kad pārstāj augt, tad reizi 3-4 nedēļās. Līdz mauriņam kā līdz mēnesim, drīzāk to var saukt par "nopļautu pļavu", bet nu nevarētu teikt, ka tāds traktoriņš netiktu galā ar savu uzdevumu.

Jāpiebilst gan, ka dažādās vietās zāle aug dažādi. Būtu man te biezāka, leknāka zāle - iespējams, būtu citāda pieredze.



Vidzeme Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ne velti,raideri ir bišķi dārgāki,bet nekāds
> kosmoss tur nav. Savam Husqvarna raiderim panna no
> kārtīga tērauda.. ka citiem paklausies ka tur
> lūzt kautkas vai jāmetina...

Nu neslikti tu tos raiderus noreklamēji. Par cenu gan nepiekritīšu - 3700 EUR par 94cm ir nevis "bišķi dārgāk", bet naudas izmešana.

Par pārējiem punktiem…
* Lai nenobrauktu pļaujamo zāli, vajag mazliet paciesties un nepļaut pēc lietusgāzēm. Ja pļauj kaut cik sausu zāli, tad arī ar "parasto" traktoriņu nekas nenobraukājas pirms pļaušanas. Ja nu vienīgi kurmju rakumi - tos var pirms pļaušanas mazliet pielīdzināt.
* Soliņi? Man viens ir. Pļaušanas laikā nākas pārvietot, toties pēc pļaušanas nepaliek zāles stiebru soliņa kāju vietā.
* Šūpoles (da jebkādi stabi, principā)? Arī ar traktoriņu var appļaut.
* Ceriņu krūmi? Parastajam traktoriņam panna arī lien "ārpus korpusa", nav problēmu zem krūmiem nopļaut.
* Mazāks apgriešanās rādiuss? Zero-turn moweriem ir vēl mazāks. Nez, ar mauriņtraktora 45cm ikdienā pilnīgi pietiek.
* Pannas apkopei pietiek ar brusiņām, nevajag priekš tā tādu naudu izmest. Galu galā, neba nu katru dienu nažus jāmaina. Es savējos pirmo reizi skrūvēju nost pēc garantijas laika beigām, lai uzasinātu…

Ja par "kārtīgu tēraudu", tad biju pataustījis husi, kad meklēju sev traktoriņu. Pataustīju arī McCulloch ("lētais husis"). Nu un John Deere. Ja arī kādu varēja nosaukt par "kārtīgu bleķi", tad tikai John Deere, pārējie abi bija jūtami plānāki. Jonsered (vēl viens brends, kuru savām vajadzībām izmanto tas pats husis) kā variantu īsti neizskatīju - nebija pārāk daudz informācijas par viņu…
Bet metināšanu jau jebkurš no viņiem var sagaidīt - atkarīgs no lietošanas. Ņemot vērā manējos pļaušanas apstākļus, man tādu raideri jau sen būtu nevis jāmetina, bet jāved uz šrotu :D

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vidzeme (46.230.132.---)
Datums: 10/06/2018 13:18

Kāds nav lietojis raidera/traktora aizm.velkamo zales un lapu savācēju ? kādas atsausmes par tiem?
Intersētu šāda lieta,tik neesmu pārliecināts cik labi viņš visu savāks.
[www.youtube.com]

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Girco (90.139.194.---)
Datums: 10/06/2018 20:17

Par to līdzi velkamo savācēju-
Nu principā nekas īpašs. Vienu sezonu palietoju: tikko pļautu savāks tikai tad, ja zāle jau augot krietni pakaltusi (kā šobrīd). Un pļaujot ar mulčēšanas nažiem arī so-so. Kaut cik jēdzigi savākt nopļauto man izdevās tikai pļaujot ar parastajiem nažiem un nopļautajam ļaujot dienu pažūt. Nu un piedevām man pļava nav ideāli līdzena, bedrēs palika salīdzinoši daudz...

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: Vidzeme (46.230.132.---)
Datums: 12/06/2018 12:33

Girco Wrote:
-------------------------------------------------------
> Par to līdzi velkamo savācēju-
> Nu principā nekas īpašs. Vienu sezonu
> palietoju: tikko pļautu savāks tikai tad, ja
> zāle jau augot krietni pakaltusi (kā šobrīd).
> Un pļaujot ar mulčēšanas nažiem arī so-so.
> Kaut cik jēdzigi savākt nopļauto man izdevās
> tikai pļaujot ar parastajiem nažiem un
> nopļautajam ļaujot dienu pažūt. Nu un
> piedevām man pļava nav ideāli līdzena, bedrēs
> palika salīdzinoši daudz...

Kāda ražojuma tev tas bija? es skatos uz Husqvarna lapu/zāles savācēju. [www.husqvarna.com]

Re: iesakiet zāles pļāvēja traktoru
Autors: ibm (94.101.228.---)
Datums: 26/06/2018 13:24

Svarīgi ir vispirms pašam saprast un izlemt, vai ir svarīgi nopļauto zāli arī savākt. Ja atbilde ir JĀ, tad viennozīmīgi jāskatās traktoriņi, nu tur izvēle plaša. Personīgi es izvēlētos Stiga vai Husqvarna. Paskatījos arī McCulloch, tie ir ievērojami lētāki, bet kaut kā likās, ka izpildījums arī atbilst cenai. Kāpēc neesmu nopircis? Šogad budžets par īsu :D bet plānoju.

Ja savākt zāli nevajag un nevajadzēs, tad es arī ieteiktu raideri. Kāpēc, - te jau iepriekš aprakstīts. Bet katram savi plusi un mīnusi.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   **    **  **        **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **        **     ** 
 **     **  **     **  **  **    **        **     ** 
 ********   ********   *****     **        ********* 
 **     **  **         **  **    **        **     ** 
 **     **  **         **   **   **        **     ** 
 ********   **         **    **  ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727