UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

sūknis apkurei.
Autors: osiss (194.8.16.---)
Datums: 13/04/2006 16:05

Labdien, vēlos uzzināt kādus Grundfoss cirkulācijas sūkņus izvēlēties apkurei.
1) Malkas apkures katla 18kw cirkulācijai starp 1400l siltuma akumulatoru?
2) Priekš radiatoriem- 6 gab 500x1000x22?
3) Siltajai grīdai ar kopēju caurules (16x2) garumu 400m sadalīts uz 4 kontūriem? tā kā pieredze ir tikai ar Grundfos sūkņiem, vēlos uzzināt, vai VILO cirkulācijas sūkņi ir tikpat uzticami, klusi un ar līdzvērtīgu kalpošanas ilgumu?

Re: sūknis apkurei.
Autors: SSD (78.84.156.---)
Datums: 19/04/2008 19:32

Starp malkas katlu un akumulatoru ieliec parasto UPS 25-40 sūkni, bet ja gribi ietaupīt uz elektroenerģijas rēķina iesaku likt Grundfos Alpha2 sūkni. Varēsi noregulēt uz kādiem parametriem vien vajadzēs.
Tas pats attiecas uz radiatoru kontūru, ja tev ir termostati uz radiatoriem, tad nevajag skopoties, bet uzreiz likt Alpha2 sūkni, jo tādējādi sūknis sūknēs tikai at tādu ātrumu cik atļaus termostati, lai uzturētu izstabā atbilstošu temperatūru. Lielāko ties enerģijas patēriņš būs robežās ap 10W, ko pats redzēsi uz indikatora sūkņa priekšpusē.
Uz silto grīdas kontūru attiecas tas pats, ņem to pašu Alpha2, ja pareizi esi uztaisījis kontūru regulāciju (ar temperatūras mērīšanu katrā istabā) tad labāku risinājkumu neatrast.
Ņem vērā, ka nevajag skatīties uz citiem sūkņiem tikai tapēc, ka tie ir lētāki, es strādāju ar Grundfos jau daudzus gadus un ja visu pareizi dara nav nekādas vainas un citiem iesaku.

Re: sūknis apkurei.
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 21/04/2008 12:54

Grundfos Alpha2 protams rullē. Pašam tāds ir. Bet Vilo arī ir ekvivalenti A klases sūkņi ar zemu enerģijas patēriņu. Cenas gan laikam ir +- vienādas.

Re: sūknis apkurei.
Autors: sto (87.110.85.---)
Datums: 21/04/2008 15:03

ja akumulatora tverne sistēmā ir pēc malkas katla, tad vai pareizi būtu likt sūkni starp katlu un tvertni? Sūknis sūcpusē tomēr pazemina spiedienu un lielāka iespēja, ka pie 90C temperatūras katls var "uzvārīties", bet jo īpaši - pašā sūknī noteikti radīsies kavitācija. Sūkņus būtu jāliek pirms katla. Par recirkulācijas sūkņiem (nejaukt ar cirkulācijas un apkures sūkņiem) un tā izvietošanu - tas ir cits jautājums.

Re: sūknis apkurei.
Autors: Rx (87.110.192.---)
Datums: 21/04/2008 17:41

Pieslēguma shēmas akumulatoriem un pārējam ir atstrādātas un liekus komentārus neprasa. Jālasa jau senāk veidotā sadaļa par akumulatoriem. (tur arī es par kavitāciju rakstīju..). Un tagad mans ieteikums: krāsns- akumulatora kontūrā liek Jūsu gadījumā sūkni ar pārslēdzamu jaudu 65-95w. 65w būs klusāka darbība, bet pie maigas kurināšanas process notiksies, bet ļoti ilgi- vismaz 6-7 stundas. Liekot 95w jaudas būs pietiekami lai pārpumpētu lieko enerģiju uz akumulatora.(varbūt 5 stundās, bet varbūt ilgāk) Bet izskatās ka jāliek lielāku. Intensīvākas kurināšanas gadījumā būs labāk- ātrāk. Apkures lokā pietiktu ar 35w ja pareizi uzbūvēta sistēma, jeb 45w sūkni. Uzlieciet ar slēdzamo jaudu līdz 60w un tad liek to kas apmierina.

Re: sūknis apkurei.
Autors: gvids (91.190.47.---)
Datums: 24/01/2009 21:02

kapec katls varas jau pie 75 gradiem kaugan sistema ir 50gradi apmaram.no ka tas varetu but atkarigs no trubam vai sukna?suknis man atrodas aiz peckas uz aizejoso trubu.

Re: sūknis apkurei.
Autors: Fricis (62.85.27.---)
Datums: 25/01/2009 02:16

Re: sūknis apkurei.
Posted by: gvids (91.190.47.---)
Datums: 24/01/2009 21:02

kapec katls varas jau pie 75 gradiem kaugan sistema ir 50gradi apmaram.no ka tas varetu but atkarigs no trubam vai sukna?suknis man atrodas aiz peckas uz aizejoso trubu.

Lai ūdens vārītos pie 75 grādiem sistēmā jārada vakuums. Parasti sasilstot spiediens ceļas, kāpēc tavējā krītas?

Re: sūknis apkurei.
Autors: gvids (91.190.47.---)
Datums: 25/01/2009 13:58

Fricis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Re: sūknis apkurei.
> Posted by: gvids (91.190.47.---)
> Datums: 24/01/2009 21:02
>
> kapec katls varas jau pie 75 gradiem kaugan
> sistema ir 50gradi apmaram.no ka tas varetu but
> atkarigs no trubam vai sukna?suknis man atrodas
> aiz peckas uz aizejoso trubu.
>
> Lai ūdens vārītos pie 75 grādiem sistēmā
> jārada vakuums. Parasti sasilstot spiediens
> ceļas, kāpēc tavējā krītas?


es jau isti nezinu tikai zinu kad pie 75 gradiem ir tada sajuta ka iet gais lielaa daudzuma,bet citreiz var uzkurinat 90gradi.bet tas ir loti reti.tad ar radiatoros ir daudzlielaks siltums dziivoklis ir daudz siltaks.ko jus man varetu ieteikt?kada varetu buut vaina?

Re: sūknis apkurei.
Autors: ralf (81.198.173.---)
Datums: 25/01/2009 16:04

Tev nav gadienā Viadrus katls viņiem- tajā katlā iekšpsē ir visādi draņķi. kamēr dubļu filtrs viņus neizķers tamēr būs tāda sajūta, ka vārās bet īstenībā sīkie draņķi ceļas aukšā no katla dibena- kad t kāpj. man arī tā bija trīs reizes iztīrīju dußļu filtru pirms sūkni un viss ir kārtībā.

Re: sūknis apkurei.
Autors: gvids (91.190.47.---)
Datums: 25/01/2009 18:02

ne tads man nav man irr cuguna katls parus gadus

Re: sūknis apkurei.
Autors: gd (91.190.47.---)
Datums: 25/01/2009 19:04

kur var dabuut shemu ka var ievilkt un pareizak ievilkt ccentralo apkuri.ar malku kurinamu/.?

Re: sūknis apkurei.
Autors: vgy7 (78.84.190.---)
Datums: 25/01/2009 19:47

Jebkurš katla izgatavotājs piedāvā principiālās shēmas sistēmas izveidei, ja pats nespēj to piedzīt vietējiem apstākļiem, tad nāksies vien speciālistu pār durvju slieksni ielaist.

vgy7



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********  **    **  ********  
 ***   **  **     **     **     ***   **  **     ** 
 ****  **  **     **     **     ****  **  **     ** 
 ** ** **  *********     **     ** ** **  ********  
 **  ****  **     **     **     **  ****  **        
 **   ***  **     **     **     **   ***  **        
 **    **  **     **     **     **    **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727