UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 10/01/2023 19:19

Es gan man šķiet kļūdījos, jo nerēķina patēriņu par dienu kā tādu. Viņi sadala savādāk. Sadala pa dienām mēnesī - darbdienas un brīvdienas. Un tad uzliek pa virsu tipveida grafiku un biržas cenu. Tas nozīmē, ka visiem tā cena būs pilnīgi vienāda - t.i. neto mirko kam beigušies kw, gan tie kam nav viedie skaitītāji un mby vēl kaut kādi izņēmumi. Bet tik un tā, cena vidējā protams atšķirsies no citiem tirgotājiem un noteikumiem, pat ja tie arī piesieti biržai.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: tas pats (90.139.80.---)
Datums: 10/01/2023 21:29

nu nezinu, es elektrum varu apskatit savu paterinu xls formata par katru stundu visa menesa garuma un katras stundas birzas cenu un apaksa vini korekti sarekina videjo cenu (tipa kopa 500kw par 50/eur ar videjo cenu 0.1) ko ari izstada rekinaa.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 10/01/2023 22:53

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nē, man šķiet ka tu savādāk domā par tipveidu. Tur
> tātad sanāk tā, ka piemēram tev ir noslēgusies
> diena (24H), pieņemsim, ka tu esi tērējis tikai un
> vienīgi naktī. Rēķinā tām notērētajām kwh puzmet
> pa virsu grafiku kā tērē statistiski vidējais
> cilvēks un uz rēķina tas izskatīsies tā, ka tu esi
> tērējis no rīta, pa dienu mazāk un visvairāk
> vakarā un naktī gandrīz neko. Lūk šim tipveida
> sadalījumam piesien biržas cenu un āmen.

Nē,man šķiet ka es domāju pareizi:D Pareizi tu saki,ka pēc tipveida viss dienas patēriņš tiek izdalīts procentuāli pēc tā grafika un nav vairs nozīmes kad tu izvēlies tēŗēt enerģiju,dienā vai naktī,jo viss patēriņš tiks izdalīts procentuāli katrai h no visas dienas kopējā,kopā tur tajā ST grafikā-līknē sanāk 100%-tur viss ir pareizi. Man pretenzija ir nevis par šo tipveida patēriņa sadalījumu,bet kā Tu pats pieminēji:piesien biržu.Atšķirība ir tikai kā "piesien" to biržu... Kautkādu mēneša vidējo vai katras h godīgu biržas cenu. Te nu parādās otra netaisnība,pirmā jau bija ar to tipveida grafiku,ka tiek izkropļots patēriņš pa stundām.Gluži loģiski būtu ka piesien attiecīgās h biržas cenu,jo izejot no viņu tipveda grafika,esam noskaidrojuši katras h patēriņa iedalījumu pēc tā grafika un es kaut te uz papīra varu avilkt skaidri galus,bet viņi to nevar...
Pie vella,kam tad tie viedie skaitītāji mums uzlikti?No E-ST varu dabūt katras dienas vai h patēriņu,bet Elektrum nevar?:D Vai kādam maz ir sanācis 0.27eir/kwh biržas cena decembrī?

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 10/01/2023 22:58

tas pats rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nu nezinu, es elektrum varu apskatit savu paterinu
> xls formata par katru stundu visa menesa garuma un
> katras stundas birzas cenu un apaksa vini korekti
> sarekina videjo cenu (tipa kopa 500kw par 50/eur
> ar videjo cenu 0.1) ko ari izstada rekinaa.

Jā paldies,vai nebūtu grūti uzmest aci,cik tev tur sanāca par decembri 1kwh cena bez pvn? Vnk interesē kā ir citiem,vai biržas klienti ar "tipveida grafiku" ir ar kautko sliktāki par "parastajiem"biržas klientiem. Visi pērk no viena NordPool katla,bet beigās mūsu katra 1kwh enerģijas cena pamatīgi atšķiras.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: foruma teorētiķis (85.254.75.---)
Datums: 11/01/2023 02:21

Te paša NordPol dati. [www.nordpoolgroup.com] It kā decembra vidējais sanāk 26,391 centi/kwh.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 11/01/2023 11:16

foruma teorētiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Te paša NordPol dati.
> [www.nordpoolgroup.com]
> It kā decembra vidējais sanāk 26,391 centi/kwh.

Jā,tā izskatās decembra vidējā
Un tad joprojām man tiem Elektrum ir tāds pats jautājums,kāpēc manā aprēķinā figurē kautkāda vidējā cena 0.275kwh? Saprotu,ka patēriņš tiek sadalīts atbilstoši tipveida slodzes aprēķinam,bet kāpēc šeit netiek piemērota ikstundas biržas cena bet kautkāda vidējā?
Tagad vēl sāku prātot,kāpēc radiniekam pie Enefit ar biržu bez netto par decembri sanāk 0.21,tas jau ir zem "vidējās" biržas cenas,sanāk Enefit aprēķinu veie kautkā godīgāk,pēc katras h...



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 11/01/2023 11:21, labojis Vidzeme.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 11/01/2023 11:25

Vidzeme, biržu piesien pēc aktuālajām stundām tipveida grafikam gluži tāpat kā to izdarītu citam klientam, kuram ir biržas tarifs. Tavi decembra 27 centi ir vienkārši beigās paša rēķinā izvilktais aritmētiskais vidējais. Ja nemaldos, tad Elektrum piedāvā rēķinu apskatīt excel, vismaz kādreiz bija. Ja tu to excel atvērsi tu redzēsi sadalījumu pa stundām un biržas cenu. Tikai tad kad tu pētīsi kādu konkrētu dienu, tad tu sapratīsi, ka tas ko tu tur redzi arī ir tas tipveida grafiks - tie nav tavi aktuālie dai stundu griezumā - tas ir tavs vidējais dienas patēriņš pārnests caur tipveida slodzi.
Nu nav tas godīgi, taču nu nevar viņiem tā datorprogramma to aprēķinu neto ģeneratoriem veikt. Tas ir kā excelī, ir trīs formulas kā sadalās visi tarifu plāni un ar tām 3 formulām rēķina 99.5% klientiem. Un 0.5% klienti ir īpašie gadījumi, kuriem vajag citas formulas un tāpēc lai nemaročītu galvu visiem tiem 0.5% piemēro šo tipveida formulu.

Hipotētiski, ja tu aizietu uz Elektrumu ar iesniegumu, ka tu atsakies no tīklā iepludinātās elektrības aprēķina teiksim līdz 1. martam, tad varbūt viņi piekristu un tevi piesietu normālajam biržas tarifam. Bat arī tāda iesniegumu ņemšana vērā varētu čakarēt prātu. Saproti, vis tā problēma ir tāda, ka tu vari iepludināt iekšā tīklā kaut kādu kriski kas nesedz mēnesi un tad datorprogrammai ir abloms.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 11/01/2023 11:30, labojis Vilnis_Radio.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 11/01/2023 11:35

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vidzeme, biržu piesien pēc aktuālajām stundām
> tipveida grafikam gluži tāpat kā to izdarītu citam
> klientam, kuram ir biržas tarifs. Tavi decembra 27
> centi ir vienkārši beigās paša rēķinā izvilktais
> aritmētiskais vidējais. Ja nemaldos, tad Elektrum
> piedāvā rēķinu apskatīt excel, vismaz kādreiz
> bija. Ja tu to excel atvērsi tu redzēsi sadalījumu
> pa stundām un biržas cenu. Tikai tad kad tu pētīsi
> kādu konkrētu dienu, tad tu sapratīsi, ka tas ko
> tu tur redzi arī ir tas tipveida grafiks - tie nav
> tavi aktuālie dai stundu griezumā - tas ir tavs
> vidējais dienas patēriņš pārnests caur tipveida
> slodzi.
> Nu nav tas godīgi, taču nu nevar viņiem tā
> datorprogramma to aprēķinu neto ģeneratoriem
> veikt. Tas ir kā excelī, ir trīs formulas kā
> sadalās visi tarifu plāni un ar tām 3 formulām
> rēķina 99.5% klientiem. Un 0.5% klienti ir īpašie
> gadījumi, kuriem vajag citas formulas un tāpēc lai
> nemaročītu galvu visiem tiem 0.5% piemēro šo
> tipveida formulu.

Piem manā gadījumā Netto beidzās tikai mēneša pašās beigās,kad enerģijai bija laba cena,faktiski es parku tikai pašās beigās,bet uzrēķina "mēneša vidējo",šo jau arī šiem teicu,lai paņemt tad prcīzus datus no ST un Saliekot kopā. Lielākais cepiens eit par to,uz kāda likumiska pamata viņi darbojas,jo mūsu starpā nav līguma par kautkādu vidējo biržas cenu bet gan ikstundas cenu. Labi,to Excel redzeju visu savu patēriņu gan pa stundām,gan dienām iekš E-ST,tipveida sadalījums. Elektrum šādus smalkākus datus neredzēju viņu lapā,būs jāpēta vēl.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 11/01/2023 11:44

Nu 'principā tas ir tavs jautājums, kurš tev jārisina ar elektrum, jūsu savstarpējais līgums. Jautājums par to, vai viņiem nebija/bija kaut kāda atsauce līgumā uz to kā tiks rēķināts neto ģeneratoriem. Nu gan jau kaut kur kaut kāds papīrs viņiem tur ir uz ko atsaukties, bet tas hipotētiski neizslēdz tur kaut kā juridiski cīnīties. Varbūt ka tur var kaut ko panākt.
Es godīgi sakot nezinu kā ir pie citiem elektrības tirgotājiem - ļoti iespējams kāds no viņiem māk uzskaitīt arī tā kā tu vēlies. Elektrum pagaidām to noteikti nevar. Es par šo lietu neinteresējos tik padziļināti, jo man neto pietiek visam gadam līdz ar to man tas nav aktuāli un tāpēc citu tirgotāju neizskatu pagaidām. Tad kad sāksies neto eur, tad gan būs jāiedziļinās ko katrs tirgotājs piedāvā.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: foruma teorētiķis (85.254.75.---)
Datums: 11/01/2023 12:06

Gan jau radiniekam pirmajām 100 kilovatstundām valdība nokompensēja to daļu, kas pārsniedza 16 EUR, savukārt pēc tam mēneša beigās cenas bija stipri zem nordpool decembra vidējās, kas radinieka vidējo norezultēja uz 0,21 Eur/kwh.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 11/01/2023 14:18

foruma teorētiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gan jau radiniekam pirmajām 100 kilovatstundām
> valdība nokompensēja to daļu, kas pārsniedza 16
> EUR, savukārt pēc tam mēneša beigās cenas bija
> stipri zem nordpool decembra vidējās, kas
> radinieka vidējo norezultēja uz 0,21 Eur/kwh.

Atbilde pieņemta,tā varētu būt.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 11/01/2023 14:37

Elektrum atbildēja,gaidu smalkāku xls no šiem,jo zem Elektrum-Mani rēķini, neredzu smalku sadalījumu,kā tiek aprēķināta vidējā svērtā mēneša 1kwh cena. Gaidu 744h vai vismaz 31dienas svērtās cenas aprēķina kārtību.

Elektrum:
Maksu par patēriņu aprēķinām saskaņā ar saņemto datu sadalījumu no sistēmas operatora AS "Sadales tīkls". Vispirms AS "Sadales tīkls" nosaka mēneša kopējo faktisko patēriņu, no kura atņemt Neto patēriņu. Tad iegūto starpību jeb atlikumu, par kuru jāveic samaksa, sadala pa stundām atbilstoši tipveida slodžu sadalījuma grafikam.

Savukārt mēs klientiem, kuri ir izvēlējušies produktu Elektrum Dinamiskais ar atšķirīgu elektrības cena katrā stundā, rēķinā iekļaujam, nevis 744 elektrības cenas (24 stundas diennaktī x 31 mēneša dienu skaits), bet vienu aprēķināto vidējo svērto cenu. To vienai kWh nosaka šādi:
- vispirms iegūst ikstundas cenu, reizinot ikstundas patēriņu ar biržas konkrētās stundas cenu;
- tad saskaita ikstundas cenas par visu mēnesi un iegūto summu dala ar mēneša kopējo patēriņu.
Šādā veidā iegūto vidējo svērto cenu esam iekļāvuši arī Jūsu rēķinā.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 11/01/2023 14:37, labojis Vidzeme.

Re: ST tipveida slodzes grafiks un Netto.
Autors: tas pats (90.139.80.---)
Datums: 11/01/2023 21:01

re kur elektrum jums smuki atbildeja, viss ir korekti:
Savukārt mēs klientiem, kuri ir izvēlējušies produktu Elektrum Dinamiskais ar atšķirīgu elektrības cena katrā stundā, rēķinā iekļaujam, nevis 744 elektrības cenas (24 stundas diennaktī x 31 mēneša dienu skaits), bet vienu aprēķināto vidējo svērto cenu. To vienai kWh nosaka šādi:
- vispirms iegūst ikstundas cenu, reizinot ikstundas patēriņu ar biržas konkrētās stundas cenu;
- tad saskaita ikstundas cenas par visu mēnesi un iegūto summu dala ar mēneša kopējo patēriņu.
Šādā veidā iegūto vidējo svērto cenu esam iekļāvuši arī Jūsu rēķinā.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  ********  **     **   *******  
 **        ***   **  **    **  ***   ***  **     ** 
 **        ****  **      **    **** ****         ** 
 ******    ** ** **     **     ** *** **   *******  
 **        **  ****    **      **     **         ** 
 **        **   ***    **      **     **  **     ** 
 ********  **    **    **      **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727