UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Grandeg regulācijas
Autors: AldisU (77.219.3.---)
Datums: 08/01/2023 19:35

Hmm, man radies jautājums...

Grandeg bio katlam katls "nedavelk" pēdējo 1 grādu lai slēgtos laukā. Katlam temp iestatīta 73 grādi. Pie 69-70 sāk samazināties ventilatora jauda un padeves daudzums...
Domāju, ka ar jaudas (padeves) palielināšanu būs līdzēts, bet nē... Uzkāpj temp līdz 72.3-72.5 un viss - sākas muļļāšanās. Granulas visu laiku minimāli tiek padotas, temp nekāpj, katls laukā neslēdzas.

Kas noticis, nemāku teikt, tādēļ jautāju te, vrb kāds zin...
Tagad mēģinu regulēt gaisa padevi ar mehānisko slēgtu-atveri lielaku/mazāku un atsvarinu pārgulēt, bet nekas nelīdz... Pusgradu sildīt ar gandrīz 2 kg granulu stunda kautka negribas

Re: Grandeg regulācijas
Autors: N (80.89.77.---)
Datums: 08/01/2023 19:42

Mans, kā absolūta neprofesionāļa jautājums - a kāpēc tik liela temperatūra? Grīdās neviens vairāk par 40 grādiem nelaiž, radiatoros tik daudz arī ne.

Re: Grandeg regulācijas
Autors: AldisU (46.109.64.---)
Datums: 08/01/2023 20:26

73 grādi ir katla paša temp. Pie 66 ieslēdzas, pie 73 izslēdzas. Uz radiatoriem neiet 73. Ja jautāji par šo temp

Re: Grandeg regulācijas
Autors: N (80.89.77.---)
Datums: 08/01/2023 22:32

Biju domājis, kāpēc katlam tā temperatūra tik liela, ja reāli tādas temperatūras nekur nav vajadzīgas. Man liekas pa tukšo sildīt tik augstu temperatūru. Bet nu, es pirmo ziemu spēlējos ar apkuri, vēl nezinu kas ir pareizāk kas nepareizāk.

Re: Grandeg regulācijas
Autors: kubiks (95.68.23.---)
Datums: 08/01/2023 23:59

Nu un pasaule apstāsies, ja uzliksi par to vienu grādu zemāku temperatūru?

Re: Grandeg regulācijas
Autors: Katls (212.3.197.---)
Datums: 09/01/2023 00:01

Tas ir lai nedarvotos, lai nekondensētos izsvīdumi, lai dūmgāzei pareiza temperatūra. Lai darva skurstenī neaizdegtos. Pareizai katla darbībai.

Re: Grandeg regulācijas
Autors: N (80.89.77.---)
Datums: 09/01/2023 01:08

Nu, man katlā ieregulēti 63 grādi, skurstenī uzreiz pēc katla siltimmaiņa arī tie paši apmēram 63 grādi. Katls sauss, skurstenis sauss, neesmu vēl manījis nekur kondensātu vai darvu. Bet nu, man nav Grandeg.

Re: Grandeg regulācijas
Autors: Aldisu (46.109.64.---)
Datums: 09/01/2023 08:31

kubiks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu un pasaule apstāsies, ja uzliksi par to vienu
> grādu zemāku temperatūru?


Neapstāsies. Bet bezjēdzīgi, jo 3 grādus pirms beigām sāk samazināties gaisa un gra ulu padeve. Samazināsi par 1 grādu katlā temp, tikunta 3 grādus pirms beigām viss tiks samazinats:))

Re: Grandeg regulācijas
Autors: Katls (80.89.79.---)
Datums: 09/01/2023 09:08

Kāfi sensori iekšā. Varbūt kāds jūtīgs uz sodrējiem un kā nākas nestrādā. Piemēram optiskais.

Re: Grandeg regulācijas
Autors: kubiks (95.68.23.---)
Datums: 09/01/2023 09:45

Aldisu rakstīja:
-------------------------------------------------------
> kubiks rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Nu un pasaule apstāsies, ja uzliksi par to
> vienu
> > grādu zemāku temperatūru?
>
>
> Neapstāsies. Bet bezjēdzīgi, jo 3 grādus pirms
> beigām sāk samazināties gaisa un gra ulu padeve.
> Samazināsi par 1 grādu katlā temp, tikunta 3
> grādus pirms beigām viss tiks samazinats:))

Šāda atbilde bija sagaidāma. Tātad tā ir katla temperatūras regulatora nianse, lai samazinātu iespējamo pārregulējumu. Visticamāk šo 3 grādu offsetu iespējams mainīt uz citu vērtību. Ieteiktu sazināties ar ražotāja atbalstu.

Re: Grandeg regulācijas
Autors: AldisU (77.219.4.---)
Datums: 09/01/2023 11:05

kubiks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Aldisu rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > kubiks rakstīja:
> >
> -------------------------------------------------------
> > > Nu un pasaule apstāsies, ja uzliksi par to
> > vienu
> > > grādu zemāku temperatūru?
> >
> >
> > Neapstāsies. Bet bezjēdzīgi, jo 3 grādus pirms
> > beigām sāk samazināties gaisa un gra ulu
> padeve.
> > Samazināsi par 1 grādu katlā temp, tikunta 3
> > grādus pirms beigām viss tiks samazinats:))
>
> Šāda atbilde bija sagaidāma. Tātad tā ir katla
> temperatūras regulatora nianse, lai samazinātu
> iespējamo pārregulējumu. Visticamāk šo 3 grādu
> offsetu iespējams mainīt uz citu vērtību. Ieteiktu
> sazināties ar ražotāja atbalstu.

Bija sagaidāma arī šāda atbilde:))).

1kart - nekas netika mainīts.
2kart - par teh atbalsta dienestu pat neiedomājos. Pavisam aizmirsu. Nu kā es tā!? (protams, ironija).
Diemžēl pašlaik vēl samaksāt 50+ eur par vizīti īsti nevaru.
3kart - komentārs par par to 3 grādu mainīšanu uz citu vērtību liecina par tadu pašu izpratni kā man, ja es teiktu"kad galīgi nav ko ēst, tad paņemam laša filejinas"... :)))

Re: Grandeg regulācijas
Autors: Mx (195.13.162.---)
Datums: 09/01/2023 13:33

Es nezinu konkrēti par grandegu, bet varbūt viņam ir gudrā smadzene? ar saucamo jaudas modulāciju? tad viņš var optimizeties, lai sasniegtu un noturētu uzdoto temperatūru un ārā neslēgsies.
Vēl jau Tu vari paspēlēties ar mazā loka temperatūru. Paņem un palielini atceļa T un paskaties kas notiek.
Es tā spēlējos savam tobijam, lai sasniegtu tuvu 60 grādiem (piem. tobijiem iestāda 60 grādus kā optimalo maksimumu), jo trīsceļu vārstu no sākuma biju uzlicis uz 55 grādiem, katls reāli sasniedza knapi 50. Bet man katlu izslēdez termostats (gaisa T telpā)- telpa uzsilst ātrāk kā sasniedz 60gradus, un katls izslēdzas. Ja termostats neatslēgtu, tad viņš arī čīgātu nez cik ilgi, jo visu laiku siltums jau daļēji iet uz radiatoriem. Kāmēr radiatori spēj nosmelt siltumu, tas var max uzstādīto T nesasniegt nekad (ja katlam iestādīta par maz jauda un atgaidas T arī iestādīta par zemu).

Re: Grandeg regulācijas
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 09/01/2023 22:14

Katla izslēgšanās temperatūru ieliec 70 grādus un ieslēgšanās 60 grādus. Vismaz tā ir manam grandeg bio, ko arī pie apkopes servisa vecis nočekoja vai ir pareiza temperatūra.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **        **  **     **   ******  
 **     **  **     **        **   **   **   **    ** 
 **     **  **     **        **    ** **    **       
 *********  **     **        **     ***     **       
 **     **  **     **  **    **    ** **    **       
 **     **  **     **  **    **   **   **   **    ** 
 **     **   *******    ******   **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727