UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kurtuve pie mūrīša
Autors: Elīna uz mēness (91.105.64.---)
Datums: 18/08/2023 10:31

Sveiki profiņi! Gribu pajautāt padomu, kādu kurtuvi var pievienot pie mūrīša? Skurstenis ir, mūrītis ir, bet vietā, kurā kādreiz bijusi malkas plīts tikai melns caurums. Biju domājusi pielikt jotulu, bet skursteņslauķis pateica, ka to nekādā gadījumā darīt nedrīkst. Kas ir tāds mazs, un smuks ko drīkst pieslēgt pie mūrīša un kas pēc loģikas iederētos vannas istabā? Mazs kamīniņš? Maza malkas krāsniņa?

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: Blondīne (85.254.74.---)
Datums: 18/08/2023 11:05

Tam pašam skursteņslauķim arī jājautā. Sacerējumi no pārējās publikas būs mazvērtīgi.

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/08/2023 11:51

Skursteņslauķis pareizi pateica, ka nevar slēgt jotulu un kamīnus un citas mūsdienu ierīces. Problēma ir tajā, ka mūrītis un ķieģeļu skurstenis ir paredzēts tikai tādām kurtuvēm no kurām izplūst ļoti karstas dūmgāzes, bet tas nav loģiski. Mūsdienās visas ierīces ir efektīvas un ar samērā vēsām dūmgāzēm un tādas pieslēdzot būs darva gan mūrītī gan skurstenī un tas uzreizi palielian ugunsgrēka risku, jo darva vienā brīdī aizdegas un tad tā deg ar pamatīgu temperatūru. Pareizākais variants būtu nojaukt mūrīti, ķieģeļu skurstenī ielikt metāla čaulu un tad var pieslēgt jebkuru apkures ierīci. Vai arī izskatīt variantu vispār par mūrīša un skursteņa nojaukšanu un tā vietā ielikt efektīvu izolētu metāla skursteni, kas reizēm sanāk daudz ērtāk un labāk. Bet jā - domu par kaut kā pieslēgšanu pie mūrīša nebūs dzīvotspējīga. Bet vislabākais variants ir pāriet uz centrālapkuri ar vienu ierīci un tad izmantot radiatorus vai siltās grīdas visās telpās.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 18/08/2023 11:53, labojis Vilnis_Radio.

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 18/08/2023 13:35

Velns slēpjas detaļās. Ja to pašu jotulu kurina uz pilnu jaudu un liesmu, var slēgt pie mūrīša. Būs kā vecā plīts. Ja gruzdina ar vienu briketi, tad darva garantēta. Bet kurināt uz pilnu jaudu nebūs diez ko patīkami, jo jotuls pamatīgi sakarsīs.

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: Elīna uz mēness (85.254.74.---)
Datums: 18/08/2023 15:20

Tajā brīdī, kad runāju ar skursteņslauķi, likās loģiski mūrīti jaukt nost un likt skurstenī čaulu. Bet mazliet apdomājoties salikās, ka mūrīti tomēr būtu sakarīgi paturēt.

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: Katls (80.89.79.---)
Datums: 18/08/2023 19:15

Ja gribās mūri, tad murēts kamīns. Durvis kurtuvei var būt stikls, bet vajag klasisko kurtuvi un gaisa pieplūdi. - mūrētu. Jameklē labs meistars. Murēts, izreķinats vai noardīts muris, čaula skurstenī un galā ko gribās.

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 18/08/2023 22:27

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja gribās mūri, tad murēts kamīns. Durvis kurtuvei
> var būt stikls, bet vajag klasisko kurtuvi un
> gaisa pieplūdi. - mūrētu. Jameklē labs meistars.
> Murēts, izreķinats vai noardīts muris, čaula
> skurstenī un galā ko gribās.
Vannas istabas, protams, ir dažādas, taču lielākoties nelielas, lai tur iedētos kamīns.
Mazā telpā kamīns būs kā somu pirts krāsniņa.

Re: Kurtuve pie mūrīša
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 19/08/2023 07:49

Tur jau ta lieta...Kamer cilveks ar to nav saskaries, tikmer baigi kaut ko sapno un plano. Ta cuguna krāsniņa v istaba galigi neder. Nu ja uzliksi, tad pec kada laika sapratisi pati.Ka variants butu titāns...bet nu tas arī diezgan gaumes jautajums. Nezinu situāciju, kada maja, cik stavi, kads skurstenis un cik cukas. Bet man ir pieredze ar diviem dzivokliem kur neatlava likt neko citu ka tikai pliti vai krasni.Viena no tiem kamīnu nacas nojaukt un uzmurīt krasni.Tur gara rakstīsana, bet tas uz divstavu vai vairak, eku attiecas.Tas tikai skurstena cuku skaita del.Ja kaimņu virs galvas nav, tad var kaut ko kombinēt. Katra gadijumā tikai konsultacija ar skurstenslauki, tad talakas darbības. Un gan jau ka viņš bija noradījis kamdeļ tur nevar likt ...Bet par to autore neko neraksta.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.