UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Slapjš jumta daļā
Autors: Misters (83.99.137.---)
Datums: 18/12/2023 18:03

Sveiki. Sniegs noslīdēja no lēzena metāla jumta un uz membrānas paverās šādi skati pa visurieni. Daudz kur no apakšas, vietā, kur uz spāres nāk latojums membrānas piestiprināšanai, ir slapjš/mitrs uz spāres augšas. Pabāžot roku vietās, kur plēve pārklājas (10-15cm), tur starpā arī slapjš. Iekšā nav kurināts. Gribējās siltināt, tagad nav skaidrs ko darīt. Lietus laikā viss bija sauss.



Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Madars21994 (80.89.78.---)
Datums: 18/12/2023 20:46

Nav baigā pamata uztraukumam. Noteikti sniegs lielā daudzumā stāvējis un pa skrūvju vietām iespiedis mitrumu. Šovasar kad man mebrānu uzlika pēc lietus arī mazliet izspiedās skrūvju vietās.
Tas viss izvējosies un izžūs. Un no tik maza mitruma tev vate nepiesūksies slapja. Turpini ko esi iesācis un veiksmi darbos.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: N (212.3.192.---)
Datums: 19/12/2023 02:13

Tā membrāna/plēve nav otrādi uzlikta? Man liekas, ka zemākajai loksnei ir jābūt ZEM tās loksnes, kas ir augstāk. Tb, jāsāk plēvi klāt no apakšas, nevis augšas.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Ugis S (212.3.195.---)
Datums: 19/12/2023 08:51

Viss ir kā tam jābūt. Man ir auto nojuma ar metāla jumtu un pēdējās dienās uz membrānas ir konkrēts kondensāts, īpaši kamēr sniegs vēl bija uz jumta un ārā diezgan virs nulles. Man dakstiņš 20 grādos un sniegs no jumta neslīd un nokūst turpat- ārā silts ar lielu gaisa mitrumu, jumts no apakšas ap nulli un ir ideāli apstākļi kondensātam. Pakāpeniski izžūs un būs ok.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: ivars jakobsons (90.133.118.---)
Datums: 19/12/2023 11:04

atbilde uz jautājumu: " vai tā ir labi" slēpjas nosacījumā, vai pie siltinātas un no apakšas ar tvaika barjeru aizsargātas konstrukcijas telpā starp membrānu un metāla segumu spēs veidoties kondensāts tādā daudzumā, ka joprojām izkritīs uz membrānas. Risks slēpjas faktā, ka uz lēzena jumta, uz membrānas izkritušais kondensāts nenotecēs, bet sasals un samazinās membrānas tvaika caurlaidību. Tikpat svarīgi nodrošināt gaisa plūsmu ( ventilāciju ) šajā zonā.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Zzz (89.7.102.---)
Datums: 19/12/2023 14:12

Cik vietas, jumta augstakaja vieta vai zemakaja, vedibasanas sprauga starp metala loksnem jumta vidu ir? Utt

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 19/12/2023 15:34

Starp membrānu un latojumu (skatā no augšpuses) ir paredzēta speciāla lenta, lai novērstu situāciju, ka gar skrūvju caurumiem sūcas ūdens.

Izskatās vairāk pēc kondensāta no iekšpuses. Vati gan neliktu uz slapja. Attieksme pret darbu - tas būtu tāpat, kā bedru lāpītāji lej asfaltu peļķē.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Mr. (212.3.193.---)
Datums: 19/12/2023 20:06

Šāda jumta uzbūves tehnoloģija atpaliek no Skandināvijas par vairāk kā pusgadsimtu, bet mūsdienās pusgadsimts jau skaitās antikvariāts. Būvniecības tehnoloģijas Latvijā ir ļoti stagnējošas, taču kāda jauna produkta ievešana liek justies ļoti progresīviem. Vajag mainīt domāšanu un paskatīties kas notiek citur pasaulē, tad nevajadzēs cīnīties ar šādām sekām.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Zzz (188.86.27.---)
Datums: 20/12/2023 15:01

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Starp membrānu un latojumu (skatā no augšpuses) ir
> paredzēta speciāla lenta, lai novērstu situāciju,
> ka gar skrūvju caurumiem sūcas ūdens.
>
> Izskatās vairāk pēc kondensāta no iekšpuses. Vati
> gan neliktu uz slapja. Attieksme pret darbu - tas
> būtu tāpat, kā bedru lāpītāji lej asfaltu peļķē.

Manam BM metala jumtam tadas nenaca komplekta. Tada lenta esot lai mazinatu troksni lietus laika,ta esmu dzirdejis.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 21/12/2023 09:32

Tā nav tā lenta par, kuru rakstīju. Anglisi tā saucas "nailband".

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Zzz (109.205.128.---)
Datums: 21/12/2023 12:10

Iesaku paskatities kada razotaja skruves un vai labi pievilktas

Neticu ka razotaji dazdesmit gadus tirgoja nepareizi komplektetu jumta materialu

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: N (212.3.192.---)
Datums: 21/12/2023 12:34

Latojuma naglas jau jumtam komplektā nenāk.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Misters (83.99.137.---)
Datums: 26/12/2023 12:10

Virs plēves bija slapjums. Sanāk plēve kā rasas punkts. Tagad jautājums, cik stipri veidosies kondensāts, ja būs siltinājums. Kaut kur jau veidojas arī rasas punkts vatē.. cik daudz?

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: N (80.89.79.---)
Datums: 26/12/2023 13:45

Ja būs tvaika plēve iekšpusē, tad mitrums vatē netiks un nebūs kam kondensēties.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Misters (83.99.137.---)
Datums: 30/12/2023 10:58

Tā nu izrādās, ka vairākās vietās tas nav bijis kondensāts. Jumts ir lēzens ~12 grādi un taisns, loksnes bijušas par īsu un jumta pusē ir uztaisīts stiķis - pārlaistas loksnes 30cm garumā, pieskrūvētas ar 3 skrūvēm uz loksni un iespiests kaut kāds silikons. Tagad gribu saprast ko var darīt? Vai pareizi saprotu, ka cauri difūzijas membrānai ūdens tiek pa naglotajām vietām, kur brusiņa stiprinās pie spāres, jo citus ceļus un variantus neredzu.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Zzz (109.205.128.---)
Datums: 30/12/2023 11:38

Man korei ari ir 30 cm tadam pasam slipums jumtam es planoju palielinat uzlikt tur kkadu plakano parlocito valcprofila loksni

Ps ja mitrums uzkavejas tad tur patik sakt kaut kam augt!!!

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: ivars jakobsons (90.139.48.---)
Datums: 30/12/2023 13:17

Piedodiet, no tā rakstītā maz ko var saprast.
vajag uz objektu uzaicināt kādu jumta likšanas speciālistu.
pie reizes daži jautājumi uz kuriem atbildēt pašam:
1. kā tur tās spāres pie mūrlatas stiprinās?
2. vai, kamēr nav nosiltināts, nevajag spāru pagarinājumus ar papildus caurejošām un pareizi atlocītām naglām nostiprināt pie spāres? cik no bildēm var noprast, tur divas skrūves , abas pa spāres pagarinājuma brusas vidus asi. nu tā īsti pareizi koka konstrukcijas stiprināt gan nav.
3. par to latas pa spāri piesišanu ar naglām nevajadzētu uztraukties, ja gluži baseins uz membrānas nekrāsies, tur problēma nebūs. pēc bildēm izskatās, ka šobrīd ūdens no augšas ir par daudz un īsti labi nenotek. nevajag aizmirst, ka membrāna nav hidroizolācijas plēve un budžeta membrānas itin viegli samirkst un pašas no augšas laiž cauri ūdeni. pie 12 grādu jumta slīpuma nav īsti prāta darbs likt membrānu. vajadzēja tomēr hidroizolācijas plēvi un starp to un siltinājumu vēl vienu vēdināmu gaisa kārtu.
Mr. - jā atpaliekam no skandināviem gan tehnoloģijās, gan kvalitātē, gan darba samaksā. pie tam visas šīs trīs lietas izrādās saistītas.

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Misters (83.99.137.---)
Datums: 30/12/2023 18:08

Zzz rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man korei ari ir 30 cm tadam pasam slipums jumtam
> es planoju palielinat uzlikt tur kkadu plakano
> parlocito valcprofila loksni
>
> Ps ja mitrums uzkavejas tad tur patik sakt kaut
> kam augt!!!

Kā izskatās pārlocīta valcprofila loksne? Kā iestrādāt?

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Zzz (144.178.8.---)
Datums: 30/12/2023 18:32

Misters rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Zzz rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Man korei ari ir 30 cm tadam pasam slipums
> jumtam
> > es planoju palielinat uzlikt tur kkadu plakano
> > parlocito valcprofila loksni
> >
> > Ps ja mitrums uzkavejas tad tur patik sakt kaut
> > kam augt!!!
>
> Kā izskatās pārlocīta valcprofila loksne? Kā
> iestrādāt?


Tada pati ka viljota bet pilnigi plakana. Varbut bez uzlocitajam sanu malinjam var nopirkt es nezinu.

Parloci pa vidu un vienk pieskruve, tur sanaks kadi 50 cm min uz katru pusi, varbut vairak!!!!!

Re: Slapjš jumta daļā
Autors: Misters (83.99.137.---)
Datums: 30/12/2023 20:23

Zzz rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Misters rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Zzz rakstīja:
> >
> -------------------------------------------------------
> > > Man korei ari ir 30 cm tadam pasam slipums
> > jumtam
> > > es planoju palielinat uzlikt tur kkadu
> plakano
> > > parlocito valcprofila loksni
> > >
> > > Ps ja mitrums uzkavejas tad tur patik sakt
> kaut
> > > kam augt!!!
> >
> > Kā izskatās pārlocīta valcprofila loksne? Kā
> > iestrādāt?
>
>
> Tada pati ka viljota bet pilnigi plakana. Varbut
> bez uzlocitajam sanu malinjam var nopirkt es
> nezinu.
>
> Parloci pa vidu un vienk pieskruve, tur sanaks
> kadi 50 cm min uz katru pusi, varbut vairak!!!!!

bet kāda jēga, ja 30cm jau ir pārlaidums?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********   ********  **    **  **     ** 
 **    **  **     **  **        **   **   **     ** 
 **        **     **  **        **  **    **     ** 
 **        ********   ******    *****     ********* 
 **        **         **        **  **    **     ** 
 **    **  **         **        **   **   **     ** 
  ******   **         **        **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727