UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
MOVEK
Autors: Krikse (62.84.16.---)
Datums: 08/01/2007 23:43

Kas tā par siltumsūkņu firmu? Nekur nevaru atrats! Lūdzu pasakiet kā caur viņiem var uzstādīt siltumsūkni??? Paldies

Re: MOVEK
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 09/01/2007 00:39

Neesmu dzirdējusi. Ar ko viņiem labāki siltumsūkņi. Vai citas firmas meklējāt? Ir Narts AG, ir firma Siltumsūknis, Latkomfort, Viessmann un citas.

Re: MOVEK
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 09/01/2007 04:11

Movek ir igauņu firma, kura izplata firmas thermia siltumsukņus. gluži tādus pašus kā tepat letinju firmas siltumsuknis un topteh

Re: MOVEK
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/01/2007 15:47

Mēs iegādājāmies siltumsūkni no MOVEK. Tā ir liela firma Igaunijā, pieredze daudzkārt lielāka un ilgāka kā visām mūsu firmām kopā. Meklējiet viņu mājas lapu internetā [www.movekgrupp.com] , tur arī kontaktus atradīsiet.

Re: MOVEK
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 10/01/2007 05:13

Inese X Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mēs iegādājāmies siltumsūkni no MOVEK. Tā ir
> liela firma Igaunijā, pieredze daudzkārt
> lielāka un ilgāka kā visām mūsu firmām
> kopā. Meklējiet viņu mājas lapu internetā ,
> tur arī kontaktus atradīsiet.
>

Tad sanāk jabrauc uz Igauniju bīdīt lietas? Vai arī ir kantoris Latvijā? Varbūt var padalīties, kā tas reāli notika ar igauniem?

Re: MOVEK
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 10/01/2007 16:03

To Oyo
Ir 21. gadsimts. Pa e-pastu un telefonu, kā arī viņi paši atbrauca visu apskatīties uz vietas, jo viņiem ir daudz objektu Latvijā. Latvijā viņi sadarbojas ar to pašu "siltumsūkni", bet es viņiem vairāk uzticos tieši aprēķinos.

Re: MOVEK
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 10/01/2007 23:17

nu nekada jau tur ipashi starpiba nav vai tu ej pie Movek vai Siltumsuknis vai Topteh (jauna firnja kura izplata thermia). Aprēķinu programmas lieto vinji vienas un tās pašas, ar kurām viņus visus nodrošina firma thermia, kā šis firmas siltumsūkņu izplatītājus).

Neviens no viņiem neizdomā pats savas programmas ka aprēķināt cik garš nepieciešams konturs u.t.t

tas ir tas pats kas ar Mcdonald. Ieej kura valsti gibi shaja estuve visas ir ta tradicionala smakele :)))

Prieka

Re: MOVEK
Autors: janusis (84.237.243.---)
Datums: 11/01/2007 00:02

tas pats mūsu siltumsūknis tos aprekinus taisa caur igauniju.
arī man to izdarīja, puse teksta pat bija igauniski...:)
tā ka , diez vai kaut ko citu Tev sarēķināja.

Re: MOVEK
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 11/01/2007 02:38

Siltajām grīdām kontūru projektu arī viņi taisa?

Re: MOVEK
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 11/01/2007 02:57

to janusis
heheh a man atkal projekta puse bija pa zviedriski :))) ta ka varbut tas bija zviedriski nevis Igauniski ???

to oyo:
vinji taisa ari siltas gridas bet neesi slinks un pats ieklāj, ieekonomesi naudinju ... nu ja vienigi nauda ka spalji, vai ari nav celtnieciba pazinjas tad gan lai taisa profesionalji labak. Tikai nezinu vai ari vinji pashi betone vai ari tikai sasien silto gridu rinkjus ...

Re: MOVEK
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 11/01/2007 03:18

Domā, ka projektu nevajag? Katrai istabai, koridoram, garāžai savs kontūrs? Savilkt pats jau drošvien varētu, bet vai saslēgt, nu nezinu. Tās Nereus trubas tik pie SS var dabūt?

Re: MOVEK
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 11/01/2007 16:21

Tur jau tas joks, ka aprēķini atšķirās. Abiem bija viens un tas pats mājas projekts, bet atšķirās gan nepieciešamie kilovati, gan kontūra garums. Igauņi vadījās no savas pieredzes, ka visekonomiskāk sūknis strādā, ja viņam ir jaudas rezerve. Un kontūrs garāks jāliek, neekā Siltumsūknis sarēķina. Varbūt Siltumsūknis jau arī sasmēlies pieredzi, neko nesaku - varbūt šobrīd vairs neatšķiras tās lietas. Stāstu tikai par savu pieredzi. Jūs domājiet paši. paprasiet vairākām firmām sarēķināt izmaksas, tad jau paši redzēsiet.

Re: MOVEK
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 11/01/2007 17:06

nu ja konturs ari atkarigs no kontura garuma tur ir jarekina ... viens konturs nevar but parak gash jo tas bus ta ka tu kur nak ieksha bus silti a kur iet prom no kontura bus samera vesa gida.
Liec henki trubinjas. sengvich: putiks,folija, rezhgis (pie kura piesiet ar saititem trubas) tikai lokot trubas ir jaloka tas a izjutu, ka neparloka un nesaplesh .... katra zinja pie ta daba butu labi kadus 3 cilvekus vienlaicigi. a betonu uzklaj kadus 5 cm virs putika i bus oki. plus tev flize vel nak kadu 1,5 cm ta ka siltuma atdeve bus labak.


Re: MOVEK
Autors: Pow (62.85.110.---)
Datums: 11/01/2007 21:03

Varu tikai piekrist Inesei, es arī paprasīju abiem, lai aprēķina, Siltumsūknis izrēķināja daudz mazāku nepieciešamo jaudu un kolektora garumu. Movekk aprēķini sakrita ar manējiem. Tādu arī liku, bet pasūtīju pie SIA Siltumsūknis. Pusgadu atpakaļ tas bija.

Re: MOVEK
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 11/01/2007 21:14

Inesei un Pow!
Atgādiniet lūdzu kāda ir jūsu mājas platība un ss jauda. Gribas salīdzināt vai man pareizi parēķināja. Man gan būs vertikālās zondes. Uz 250 kv.m. mans ss ir Q=11 kw, 2 zondes 150m kopā

Re: MOVEK
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 11/01/2007 21:42

Apkurināmā platība ir 320m2, Thermia Diplomat 16kW. 2x400m kolektors. Siltumsūkņa jaudu tu vari salīdzināt (tā ir saistīta tikai ar platību (siltuma zudumiem mājā)), bet kolektora garumu gan nē, jo veritikālajam kolektoram pavisam citādi rēķina iegūto siltumu uz metru. Tas gan ir ĻOTI (uzsveru) atkarīgs no zemes sastāva. Tieši tāpēc es to neliku, jo paskatījos rajonam ģeoloģiju un mani nepārliecināja uzstādītāju optimistiskie aprēķini. Par horizontālo man viss bija skaidrs, jo skaidri zināju cik augstu ir gruntsūdeņi un kāds augsnes sastāvs 1.5m dziļumā.

Re: MOVEK
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 11/01/2007 22:42

Tad jau 11 kw laikam pietiek uz 250kv.m. Māja no 44 Poroterm (nesiltināsim, tikai apmetīsim kopā sanāk pie 50cm.). Logi koka no Vācijas ar siltumvad kof.visai konstrukcijai 1,1 - 1,27 stiklam 0,9-1,1(tas ir ļoti svarīgi), kartīgi un pareizi vēl jāuzbūvē un jānosiltina jumts (lielākie siltuma zudumi ir caur logiem un jumtu). Par grunti (6 metri urbums)zinu ka tīrās smiltis un gruntsūdeņi apmērām 2,6-3,2 dziļumā. Pēc speciālista apraksta palu laikā grunsūdeņi sagaidāmi 1,5-2,0 metru dziļumā. Cik sapratu ka horizotālajam kontūram nebūtu slikti, ja tas ietrāpa grunsūdeņos (varbūt tagad ko samurgoju :) ),tā vismaz sakot. ka tad SS sistēma ir efektīgāka. Ja tā tad jau vertikālā zonde jaebkurā gadījumā satiksies ar gruntsūdeņiem :)

Re: MOVEK
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 11/01/2007 22:43

Daaa
To jau tik vienkārši nerēķina - rēķina nevis ēkas platību bet kubatru, kas jāsilda. Tad sienām, logiem siltumzudumus... Tā nevar sarēķināt. Varbūt Tev piemēram stipri mazāki zudumi kā ma...Vai vairāk logu. Un kur nu vēl vertikālo ar horizontālo salīdzināt! Man apkurināmā platība 170 kv/m, Thermia Diplomat 8 kW, kontūrs 420 m (500 kv m)

Re: MOVEK
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 11/01/2007 22:48

POW!
Ja var par paskaidrojiet precīzāk to saikni vertikālajai sistēmai ar zemes sstāvu. Palika interesanti. Gribas pērliecināties vai esmu laba meitene un daru visu pareizi :)

Re: MOVEK
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 11/01/2007 23:18

Ar UU tipa vertikālo zondi (4 trubas) aprēķini ir apmēram šādi. Tulkojat paši. Tā ir aptuvenā jauda uz zondes metru cik var paņemt siltumu. Saskaitot zondes jaudu tai ir aptuveni jābūt vienādai ar siltumsūkņa siltuma jaudu.

General guide values:
Poor substrate (dry sediment) (lambda < 1.5 W/(m*K)) 20 W/m
Normal solid rock substrate and sediment saturated with water (lambda < 1.5-3.0 W/(m*K)) 50 W/m
Solid rock with high thermal conductivity (lambda > 3.0 W/(m*K)) 70 W/m

Individual stones:
Gravel, sand, dry < 20 W/m
Gravel, sand, water bearing 55-65 W/m
Clay, loam, damp 30-40 W/m
Limestone (solid) 45-60W/m
Sandstone 55-65 W/m
Acidic eruptive rock (e. g. granite) 55-70 W/m
Basic eruptive rock (e. g. basalt) 35-55 W/m
Gneiss 60-70 W/m

Kā redzi, vērtības ir ļoti atkarīgas no tā kur liek to zondi. Sausā smiltī tas ir galīgi garām. Gruntsūdeņu slāņos, toties, var sanākt pat 100 W/m.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  **      **  **     ** 
 **         **  **    **  **   **  **  **  ***   *** 
 **          ****      ****    **  **  **  **** **** 
 ******       **        **     **  **  **  ** *** ** 
 **           **        **     **  **  **  **     ** 
 **           **        **     **  **  **  **     ** 
 ********     **        **      ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727