UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Elektriķi
Autors: El. (81.198.252.---)
Datums: 05/11/2007 02:20

Strādāju elektro firmā,esam vairāk kā 10 elektriķu,katru nedeļu sanāk pārunas ar priekšniecību par algām,jo mēs uzskatām ka 400 -500 Ls liela alga šai (lētajā)valstī ir par maz lai savilktu galus kopā.Varbūt kādam ir kāda informācija cik citās firmās pelna elektriķi???? Kāpēc strādājot būvniecībā celtnieki pelna 1000 mēnesī,palīgstrādnieki 600 ,bet mēs kuriem visu laiku jāapgūst jaunais,katru gadu jākārto elektro drošības eksāmens,jāatbild par saviem darbiem lai kādu nenosit ar strāvu,elektriķiem tik maz maksā,vai esam kāda otrā šķira?????

Re: Elektriķi
Autors: elektriķis Māris (86.63.172.---)
Datums: 05/11/2007 03:51

maini darbu.

Re: Elektriķi
Autors: Juris_F (83.136.136.---)
Datums: 05/11/2007 16:26

elektriķim Mārim taisnība.
Lai gan pēc visa spreižot, drīz ši leiputrija beigsies ar būvniecību. Pirmkārt jau apjomi sāk sarukt (cik jau iesaldētu projektu), kā arī gan jau drīz tirgus atvērsies darbiniekiem, un sabrauks te visādi no slāvu zemēm. Faktiski viņi jau sen te ir.
Tas, ka arī tiem būvniekiem tur it kā maksā (sola) tādas algas, neko nenozīmē, jo bieži vien viņiem tāda alga ir sezonā, vai kamēr firmai iet labi, vai galvenais būvuzņeēmjs ir labā noskaņojumā. Ja jums firmā stabili maksā tādu algu, un pat ja ir tā laime, ka maksā nodoskļus, tad prātīgi ir arī tajā palikt. Nenožēlosi. Nav nemaz citur tā dzīve labāka.
Bet nu vari jau mēģināt arī mainīt darbu. Ja būsi vērtīgs darbinieks, tad arī algu pieliks.

Re: Elektriķi
Autors: El (81.198.252.---)
Datums: 06/11/2007 00:33

Ja jāmaina darbs ,tad kura ir tā vieta kur var nopelnīt vairāk???

Re: Elektriķi
Autors: elektriķis Māris (86.63.172.---)
Datums: 06/11/2007 03:37

sāc ar to, ka reģistrē savu CV vairākos portālos kuri nodarbojās ar darbadevēju un darbaņēmēju savešanu kopā.

Un protams seko līdzi reklāmām plašsaziņas līdzekļos.

Es savu šābrīža darba piedāvājumu meklēju/gaidīju 3 gadus, tas, protams, nav etalons.

Vēl joprojām manu prātu nepamet doma, ja šajā banānu valstī lietas paliks pavisam sliktas - inflācija palielināsies, kā arī devalvēs latu, tad atkarībā no apstākļiem meklēšu iespējas pārcelties uz ārvalstīm ar visu ģimeni.

Re: Elektriķi
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 06/11/2007 03:44

> māris
kā saka austrumu gudrajie: na gatoveņkoje.

Re: Elektriķi
Autors: elektriķis Māris (86.63.172.---)
Datums: 06/11/2007 04:53

v_t, iesaki ieklīst politikā?


Re: Elektriķi
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 06/11/2007 15:57

bez attiecīgām iekšām cerēt uz panākumiem politikā ir tas pats, kas cerēt paņemt pirmo pleķi ņujorkas maratonā, par piemēru.
bet, kopējiem spēkiem ietekmēt procesu ir reāli.
diemžēl tie kopējie spēki iet mazumā. neapmierinātie izvēlas vieglākās pretestības ceļu ceļu - paņem ņitku rietumu virzienā. uz vietas paliek apmierinātie, piemēram 100 gudro un tie, kuru labā tie cenšas, tad tādi, kas ne uz ko labāku vairs necer, kapātāji - tie, kas rukā bez apstājas un neatrod laiku domāt par to kā, tad, īsti ir. un neapmierinātie, vēl cerošie, kurus apmierinātie sauc par kvankšķiem.
tas ir mans personīgais skatījums. citi, iespējams, tās lietas redz savādāk.
vēl man šķiet tā - ja visi šobrīd aizbraukušie elektriķi būtu sapulcējušies vecrīgā, jau pirms gadiem 10, tad tās lietas būtu iegrozījušās savādāk.

Re: Elektriķi
Autors: spk (159.148.42.---)
Datums: 06/11/2007 15:59

v_t, un kāda vaina na gatoveņkoje? Vai tad patriotisms un piesaiste konkrētam punktam uz zemeslodes ninče vēl ir aktuāli? Globalizācija, iespēju ir kļuvis neizmērojami vairāk, kā pusgadsimtu iepriekš, kāpēc neizmantot?

Re: Elektriķi
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 06/11/2007 16:18

kāda vaina? ir viedoklis, ka pamatnācijai var uzkrist uz nerviem pārāk liels skaits svešu seju. tā kā cilvēce no vēstures nemācās, tad jauna hitlera parādīšanās ir tikai laika jautājums. nav, pat, svarīgi kurā vietā - vācijā vai īrijā, vai spānijā. močīlovka par rases tīrību var panesties ne pa jokam. ja kāds domā, ka 21. tas nav iespējams, tad vajadzētu atsaukt atmiņā ne tik senus laikus dienvidslāvijā.
kas attiecas uz mani, tad man piesaiste konkrētam punktam ir ļoti svarīga.
pāris nedēļas ārpus punkta es varu.

Re: Elektriķi
Autors: spk (159.148.42.---)
Datums: 06/11/2007 16:44

v_t, skaidrs - tevi ir pārliecinājumsi ideja par iespējamām pamatnācijas dusmām :) Nu ir jau arī tādas vietas, kur pamatnācija nekad nespēs sākt tīrīties, jo viņu ir maz un viņiem maz kas pieder - ASV, Austrālija, ...
Man uzskats ir tāds - galvenais, ka cilvēks labs. Ja tu aizbrauc uz Spāniju, strādā tur par elektriķi, dzīvo, izklaidējies, draudzējies u.t.t., nedomāju, ka kāds gribēs no tevis attīrīties. Ja tu dari to pašu, bet vēl regulāri izej piketos par to, ka tev pienākas visādas tiesības un brīvības, un ka tevi visi diskriminē, un tāpēc vēl arī vazā aborigēnus pa tiesām ...

Re: Elektriķi
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 06/11/2007 17:08

asv un austrālija ir īpaši gadījumi. kaut gan austrālijā jau tagad vjetnamieši un ķīnieši nav velkomēti no baltajiem iezemiešiem.
man nav ne mazāko šaubu, ka tu esi labs. bet ja sāktos grūstīšanās, tad tevi automātiski pieskaitītu pie piketētājiem - marokāņiem, etiopiešiem un citiem nigēriešiem.
visādā ziņā, nav mans mērķis kādu atrunāt no globalizācijas iespēju izmantošanas.




Re: Elektriķi
Autors: El (81.198.252.---)
Datums: 08/11/2007 00:37

Veči, vai varat ieteikt vai piedāvāt labāk atalgotu darbu profesionālam elektriķim ar pieredzi?

Re: Elektriķi
Autors: aaaa (87.110.36.---)
Datums: 08/11/2007 03:44

Nu neteikšu, ka elektriķi pelna mazāk kā citi celtniecībā, es pat teiktu - vairāk. man, piemēram, elektriķis, kas taisīja privātmājai štromi mazāk par 100Ls dienā nepelnīja (ja saskaita visu to laiku, ko viņš pavadīja strādājot un to, cik beigās paņēma). Darbs gan tika veikts pārsteidzoši profesionāli (bija pat lampas, kuras var izslēgt un ieslēgt no 3 vietām utt.), bet nedomāju, ka viņš bija no dārgākajiem - viņa cenas esot vidējas.
Kas tev liedz ielikt reklāmā vai ss sludinājumu un taisīt privātmājas augšā? Darbs gan nav viegls, arī instrumenti ir vajadzīgi visvisādi, jo jāštrobē kanāli, jāurbjās betonā, jālien aiz reģipšiem utt., pa bēniņiem jāložņā, bet ja gribi pelnīt - domā.

Re: Elektriķi
Autors: El (81.198.252.---)
Datums: 09/11/2007 02:18

Man jau ir visi instrumenti un sludinājumi visos portālos un dārgi arī neprasu,bieži gadās ka kāds taisa lētāk.Ir pazīstams kas piecēla cenas un taisa točku par 7 ls,jau daudzi atbira,otrs pazistams tais par 15Ls,esot daudz darba,pēdējā objektā biju un paprasīu 5Ls par točku man pateica ka esot pa dārgu.........Varbūt kāds var pateikt kādas ir tās cenas tad tās normālās Rīgā.Cik maksā kabeļu vilksana,štrabēšana,rozetes vai slēdža ieliksana reģipsī,tas pats betonā,sadales komutācija,lampas pielikšana vai iebūves ielikšana ,plīts pieslēgšana un daudz kas cits...

Re: Elektriķi
Autors: spk (84.237.203.---)
Datums: 09/11/2007 04:51

Nav tāda jēdziena "īstās cenas", kā sarunājat, tā ir. Ir darbu veicēji, kuri pieprasa pa daudz, un ir klienti, kas ir gatavi maksāt tikai pa maz.
Es piem. nekādi nevaru noskaidrot, cik man izmaksās tīri sadadles skapja savākšana, visi elektriķi pieraduši vagot sienas un urbināt caurumus, a tā tīri atbraukt vienu dienu un paveikt tikai kvalificēto darba daļu - to kautkā nē.

Re: Elektriķi
Autors: El (81.198.252.---)
Datums: 10/11/2007 01:14


paveikt tikai kvalificēto daļu tas ir rets variants,pārsvarā kautkādi amatieri kautko uzvelk,pusi ne ,otru pusi ne tur kur vajag,paprovē tad izpildīt kvalificēto darbu,ja pie jebkura varianta nekas nesanāk....

Re: Elektriķi
Autors: Labs (---.lf.lv)
Datums: 10/11/2007 04:38

Cienījamie elektriķi, lūdzu padalieties zināšanās (skicīte vispār būtu ideāli), kā pareizi savienot vadus, lai vienas un tās pašas lampas var ieslēgt vienā istabas galā un izslēgt otrā istabas galā. Vienā variantā ar parasto slēdzi, bet otrā variantā ar dubulto slēdzi, kad lampas dažādās istabās. Jau iepriekš pateicos!

Re: Elektriķi
Autors: Raimis (81.198.250.---)
Datums: 11/11/2007 06:44

2Labs: aizsūtīju rakstu no zhurnāla

Re: Elektriķi
Autors: JurkaS (81.198.171.---)
Datums: 11/11/2007 15:44

2Raimis:varētu arī man šo rakstu?!

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.