UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

raideri un zāliena traktori
Autors: Zālēdājs (81.198.246.---)
Datums: 16/12/2007 21:59

Gatavosim ratus ziemā! Plānoju raidera vai traktora iegādi, lai pļautu zālienu dārzā ap lauku māju aptuveni 6000m2. Padalieties lūdzu, kam pozitīva/negatīva pieredze ar konkrētu aparātu (lūdzu norādiet arī modeli).

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: EjTakTu (78.84.45.---)
Datums: 17/12/2007 07:40

Platība nav liela, tā kā neko dižu nevajag. Mierīgi var lietot Partner P12597. Savas funkcijas veic. Ja kas notiek, apkope un daļas ar pieejamas. Lētais gals, zem 1kLs. Vispār jau tos verķus piemeklē pēc apkopjamās platības. Līdz 1 ha var pļaut ar da jebkuru. Jāskatās tikai par servisa iespējām. ir vesala strīpa ar tehniku, ko neviens neapkalpo. Vienkārši lētāk iepirkta partija, bet tirgotājs no servisa atkratās. Un tad nu var sanākt šaize, ka kāda štruņķika dēļ tehnika stāv, kamēr caur visādiem apkārtceļiem dabū šamēj no štatiem, kur pārsvarā tos verķus ražo. Un ražo tur šamējos gan ar Partner, HuskWarna un citām zīmēm. Tā sakot globalizācijas sekas. Ir arī ķīnīzeru rūpnīca, bet par laimi šie tirgo vairāk pa austrumiem.

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Gii (87.110.52.---)
Datums: 23/12/2007 05:55

Mana platība ir~5000m2. Pavasarī nopirku traktoru Partner P145107HRB(cenas dēļ 1550.00Ls).Sezonu nostrādāja bez problēmām esmu ļoti apmierināts! Mīnuss tāds ka grūti tiem traktoriem ar griešanas ierīces mazgāšana un ne visur var tikt klāt.Pozitīvais nu noteikti ir automātiskā kārba(iesaku) riktīgi viegli strādāt!

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: EjTakTu (78.84.45.---)
Datums: 23/12/2007 19:46

Gii variants jau ir nopietnāks. Tas vēl aprīkots ar zāles savācēju, jaudīgāks motors, automātiskā ātrumkārba. Ar to jau mierīgi virs 2 hektāriem var nokopt. Cenas ziņā arī par trešdaļu dārgāks.
taisnība, ka šamējiem traktoriem grūti iztīrīt pļāvēja daļu, jo šamējā atrodas pa vidu apakšā. Raideriem lielākoties (izņemot dažus modeļus) tas mehānisms ir paceļams un vienkārši iztīrāms. Bet raideri parasti ir dārgāki. Lai iztīrītu (izmazgātu) pļāvēja mehānismu traktoram, nepieciešams uztaisīt nelielu rampu.
Vēl kas priecē, ka parasti piekabes Partner traktoriem nāk bonusā.
Piebildīšu, ka ār šito traktoriņu gandrīz hektāru platībā mierīgi pļauj mana muterīte, kurai jau 74 gadi. Mīnus traktoram, ka pedālis atrodas diezgan tālu un ir minimālā svara ierobežojums (zem sēdekļa kontakts). Tādejādi jaunā paaudze netiek pie darba, vajag jau diezgan lielu lempi -akselerātu. Ja svara problēmu vēl var apiet, tad kāju garums bez pedāļa konstrukcijas nopietnas pārveides ir nopietna problēma īsākiem cilvēkiem.

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Vilnis_Radio (62.84.20.---)
Datums: 17/01/2008 00:31

Es pirms 2 gadi nopirku pa nedaudz zem 1100 veicis.lv - Yardman ar 15Zs. Es arī ilgi un dikti meklēju variantus. Secinājumi meklējot un praksē bija šādi:
1) visi viņi ir praktiski vienādi, jo visiem tur kādi divi veida amīšu dzinēji, gan partneriem, kan kadetiem, gan mtd utt. Viss pārējais arī man šķiet ir stipri vienāds, atšķiras mārketings,
2) būtiski dārgāki ir Husq Jons un Stiga. It kā varbūt arī labāki, bet manam nekādu problēmu nav bijis, lai gan pamatīgi izmantoju, tā ka jāņem jo lētāk jo labāk, bet es teiktu, ka 15Zs ir optimāli,
3) esmu sēdējis arī uz 18Zs, baigā atšķirība nav, tikai bišku platāku sleju griež, bet dažreiz tas ir pat slikti, jo man ap māju celiņi un visādi nieciņi, kur ar saviem 96 cm dažreiz tā knapi tieku cauri. 96 ir pilnīgi ok, nevajag tur virs metra,
4) piederumi tādi kā piekabe, škūre, mulčētājs un savākšanas kaste ir tādi mazliet nepraktiski nieki, tie noderīgi, ja tik tiešām saimniecībā ir baigi specifiskas lietas - piemēram ideāls zāliens kur spēlēties, attāls malkas šķūnītis ar labu ceļu, ideālas taciņas utt. Galvenā problēma, ka jaudas aparātam nepietiek un riteņi buksē.
5) Zs ir nesalīdzināmas lietas mauriņraktoram un padomju traktoriem - man ir arī 16 Zs krievu, nu tas jau ir tas ko sīkā saimniecība vajag - malku no meža izvedīsi, izrausi kādu mazāku koku, nolīdzināsi zemi un nogāzīsi kādu palielāku pļavu, kur zāle līdz kaklam (cena tādam mūsdienās ir mazāka kā mauriņtraktoram un salauzt to būs pagrūti ;) )

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Vilnis_Radio (62.84.20.---)
Datums: 17/01/2008 00:39

Ja, vēl papildinājumi - automātiskā kārba ir ļoti laba lieta, jo tad pašam ērti un arī sieva un mamma ar prieku pavizināsies pa pagalmu.
Man ja nemaldos pagalms ir 4ha, bet ar mauriņtraktoru es pļauju tik kādu trešdaļu - parējo audzēju kā klasisko pļavu un gāžu ar lielo traktoru vienreiz vai divreiz sezonā - visu par mauriņu uztaisīt ir bišķi par sterilu,
4 ha notest katru nedēlu ar mazo ir bišķi jau darbiņš - es teiktu, ka jāvizinās būs visa diena un nokurinās kādu 20L bāku
Mauriņtrakotri visi praktiski tiek galā ar max 2 nedēļu nepļautu zāli - pēc tam sākas jau problēmas, ka slodze uz motoru un pļāvums divreiz jāpļauj - tiesa man ir zālājs - parastā lauku. :)
Ja tā ir lauku māja, tad silti iesaku ņemt arī kādu mazo krievu - teiksim T25, jo tas ir ideāls verķis un ejošu var pacelt jau mierīgi ap 1500 LVL.

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Vilnis_Radio (62.84.20.---)
Datums: 17/01/2008 00:43

Raideris ir garām laukos, jo cena ir ļoti augsta, bet ieguvums - labāka manevrētspēja ir dziļi sekundāra. Raideris ir reāli pilsētsaimniecības parku apkopšanai.

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 16/06/2010 01:39

Kaa ir ar nogazeem???PA cik sliipu nogaazi var plaut ar sitaadu maurina traktoru??!!

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 16/06/2010 08:25

Rīgas HES dambja diezgan stāvo nogāzi pļauj robotiņš Robītis, kuru aktīvās pastaigas operators vada ar priekapuļķiem.

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: archijs (212.93.100.---)
Datums: 17/06/2010 15:03

jau 4o sezonu lietoju husk151. Lietoju daudz un regulāri, 1x nedēļā pa 1.5ha. Gan pļaušanai gan saimn.darbiem. Vedu lapas, malku uz šķūni. Pat pustonnu piekabē cementa maisus esmu vilcis pa pagalmu. Apkope vienkārša bet padārga. Laba manevrētsēja nelīdzenās vietās. Ar raideri nelīdzenos mauriņos nav ko darīt. Mīnusi : daudz visādu drošības slēdžu, nācās amputēt, stūrei plastmasas bukses izdila, bija jānomaina.

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: kuzmic (195.13.213.---)
Datums: 21/06/2010 10:14

Tiešām, kā īsti ir ar tām nogāzēm? Vai var, nevar, ja var,tad kāds pieļaujamais slīpums?

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: zzzz (---.lbb.lv)
Datums: 30/06/2010 08:39

pļauj vai nu ar tiem robo brīnumiem vai kautko šādu [www.agrigarden.co.nz]
mīnusi ar ko jārēķinās- izmaksas apm 2x lielākas par parasto raideri. agrāk arī hes vaļņus ar tādiem pļāva

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 30/06/2010 12:14

Citi reklamee ka ir traktoriits ar piespiedu ellossanu!!TAd jau val laist kaut Evereta!!!

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Bruno (---.bank.lv)
Datums: 30/06/2010 15:20

Man Stiga park prestige 4x4 (ap 3,5k Ls). Teritorija ap 8000m2. Izvēlējos raideri, jo ērtāk redzēt, kur pļauj, manevrējot nav jādomā par pakaļējiem riteņiem un var mainīt pļaušanas agregātus. Man ļoti daudz sanāk dārzā manevrēt. Esmu pļāvis arī at traktoriņu. Salīdzināt te pagrūti - diena un nakts. Vienīgais mīnuss- rokas lēni braucot dabū labu slodzīti, jo raideris stūrējot lokās pa vidu un stūres pastiprinātāja nav. Garai zāalei ļoti gribas nopirkt uzliekamo spriguļu pļāvēju (ap 1 k Ls), bet pagaidām nav sanācis naudas.
Nogāzes man ļoti stāvas, bet īsas. Tas 4x4 verķis iet rūkdams, nekādu problēmu. Eļļošana piespiedu, lai gan pasē sarakstīti visādi slīpumu ierobežojumi, es tos ignorēju. Kad vajag, 1 min laikā noņemu priekšējo pļāvēju un pārvēršu par piekabes vilcēju. Tad nav jādomā, kur to pannu uzdauzīšu utml. Atšķirībā no traktoriņa, tas netiek automāatiski noslāpēts, ja pieceļos no sēdekļa. Nu

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: heating (---.globewireless.com)
Datums: 27/05/2012 23:03

Vai raiders kartiigi sasmalcina zaali?Pec tam nepaliek izzuvusi zaale kura bojaa maurina skatu?!

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 28/05/2012 13:55

Ja grib, lai nepaliek zāle, tad vajag savācējgrozu, kurš ātri piepļaujas un ik pa brīdim jāber ārā, maz zāles paliek, ja pļauj biežāk un mazu zālīti.
man ir partner traktors ar izmešanu uz sāniem. atkarībā no garastāvokļa - citreiz pļauju tā, lai to zāli samet pa vidu kaudzē un pēc tam var viegli savākt un aiztransportēt prom no acīm.

ja to traktoru pirktu tagad, obligāti skatītos, lai ir mators ar piespiedu eļļošanu, jo sēta sastāv no kalniem un lejām.

p.s. riteņi buksē nevis dēļ mazas motora jaudas, bet gan dēļ nepietiekamas saķeres (slapja zāle, u.tml.)

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 28/05/2012 17:20

Manuprāt sīkmotoriem kaitīgāks nevis eļļas trūkums, bet, varētu teikt, pārpalikums. Vismaz horizontālos atgāžot atpakaļ kautkādā veidā eļļa mēdz ieļūt virs virzuļa - motors aizrijas un tikai ar grūtībām, izklepojis pelēku eļļasdūmu mākoni, atsāk strādāt,

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 29/05/2012 08:48

Netikai sīkmatoriem. Manam traktoram ir, ja nekļūdos, 17 zs, bet nav piespiedu eļļošana un pļaujot pret stāvu kalnu arī kautkur tā eļļa tiek iekšā.
Pirmajā reizē ieraugot tos dūmus gandrīz sanāca iet pārģērbties, jo tikko nopirkts jauns traktors par bargu naudu, bet kautkas jau kirdikts. Uzpīpēju, padomāju, piedarbināju un turpmāk tajā stāvumā pļauju tikai pa nogāzi uz leju braucot un viss ir labi un nekas nekur nekūp 8)

Re: raideri un zāliena traktori
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 29/05/2012 08:50

p.s. eļļa ir līmenī, bet ražotājs ir paredzējis to dranduļetu pa horizontālām virsmām darbināt nevis visādi švankāt, tāpēc arī, ja ir kalni un lejas, labāk skatīties tehniku ar piespiedu eļļošanu. imho.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **  **    **  **    **  **       
 **    **  **     **  **   **   **   **   **       
 **        **     **  **  **    **  **    **       
 **        **     **  *****     *****     **       
 **        **     **  **  **    **  **    **       
 **    **  **     **  **   **   **   **   **       
  ******    *******   **    **  **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727