UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Divģimeņu - Dvīņu māja
Autors: fricis (62.84.3.---)
Datums: 10/03/2008 19:28

Vai par divģimeņu māju var uzskatīt jebkuru projektu, kas savienoti ar jumtiem un to starpā nav brandmūra (ugunsmūra). Pat tad, ja savienojums ir tikai ar garāžām.

Re: Divģimeņu - Dvīņu māja
Autors: katlinieks (87.110.45.---)
Datums: 11/03/2008 08:25

Divģimeņu mājā dzīvo divas ģimenes, to parasti sauc par māju ar diviem dzīvokļiem. Dvīņu mājas ir divas identiskas vai spoguļattēlā būvētas mājas.

Re: Divģimeņu - Dvīņu māja
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 11/03/2008 09:58

Dvīņu mājai nav obligāti būt pilnīgi identiskai, taču jābūt atdalītām ar ugunsmūri vai analogu konstrukciju. Divģimeņu māja ir 2 dzīvokļu ēka un telpas pa stāviem var pat pārklāties pilnībā. No juridiskā aspekta dvīņu māja paredz (iespējamu) zemes gabalu katrai mājai savu, kamēr 2-ģimeņu ēkai tas nav iespējams.

Re: Divģimeņu - Dvīņu māja
Autors: fricis (---.dpa.lv)
Datums: 11/03/2008 10:43

Izskaidrošu situāciju drusku tuvāk. Baldones būvalde neatļauj vairs celt dvīņu mājas, bet tā vieta "iesaka" celt divģimeņu mājas - respektīvi tas pats projekts tikai pa vidu nav ugunsmūra. Lieta tāda, ka tas mūsu paredzamais projekts ir tāds nu ļoti atdalīts. Savienojums būs pa garāžām un dzīvojamās platības nesaskarsies. Laikam bez gājiena uz būvvaldi neiztikt ...

Re: Divģimeņu - Dvīņu māja
Autors: sto (87.110.45.---)
Datums: 11/03/2008 11:18

Par to vai būvvalde atļauj vai aizliedz celt dvīņu mājas, tas ir saistīts ar katrā konkrētā pagastā apstiprinātriem Apbūves noteikumiem (parasti tajos definēts, kas ir dvīņu māja un kas ir divģimeņu māja). Lai celtu dvīņu māju, parasti nepieciešami 2 vismaz minimālie zemesgabali un tāpēc varbūt Baldones būvvalde neatļauj celt uz viena zemesgaba dvīņu māju, bet lai celtu divģimeņu māju, parasti pietiek ar 1 z.gabalu (kurās teritorijāa tas ir noteikts 1200m2, kur 1500, kur 2400 u.c.). Bet tā kā teorētiski nevar aizliegt divģimeņu mājas kopējo zemesgabalu (katrai ģimenei pieder tā domājamās daļas) pēc tam sadalīt reāldaļās, tad domāju, ka arī tur slēpjas tā problēma, kāpēc atsevišķās pašvaldībās ir sastopami dažādi "viedokļi"? Pašvaldība šādas problēmas risina vai bremzē arī ar adresu piešķiršanas kārtību.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **        ********   **    **  ********  
 **    **   **        **     **   **  **   **     ** 
 **    **   **        **     **    ****    **     ** 
 **    **   **        ********      **     ********  
 *********  **        **            **     **        
       **   **        **            **     **        
       **   ********  **            **     **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.