UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
No logiem peļķe.
Autors: Artūrs113 (86.63.176.---)
Datums: 08/12/2008 17:05

Gribētu pakonsūltēties, varbūt saņemt reālu padomu.
Ir dzīvoklis pirmajā stāvā. Māja ir pirmskara ar apmēram 0.5 m biezām sienām.
Plastmasas logi ir jau gadus 3.
Esmu ierīkojis ventilāciju tikai virtuvē tualetē un dušā. Bet svīst logi gan virtuvē gan istabās abās. (virtuvē mazliet mazāk)
šei ir shēma. [www.bildez.lv]
Virtuvē un abās istabās ir reģipša griesti,2.60m, starp melnajiem griestiem 20 cm atstarpe.
Ko ieteiksiet man iesākt ar tiem logiem svīst tikai aukstajos gada mēnešo (jo tad logus maz veru vaļā savādāk auksti mājās, vai arī nonstopā jākurina krāsniņa)

Re: No logiem peļķe.
Autors: Pow (62.85.110.---)
Datums: 08/12/2008 17:41

Es kaut kā tajā shēmā neredzu gaisa pieplūdi. Redzu tikai nosūkšanu.

Re: No logiem peļķe.
Autors: Artūrs113 (86.63.176.---)
Datums: 08/12/2008 19:03

Nu jā nav nekādas pieplūdes. Tad kā to izdarīt, laipni aicināti ar ieteikumiem padomiem.

Re: No logiem peļķe.
Autors: vgy7 (84.237.175.---)
Datums: 08/12/2008 21:27


Īss citāts no:Latvijas būvnormatīvs LBN 231-03
"Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija"



3.2.3. Ventilācijas sistēmu ražīgums

96. Ventilācijas sistēmu ražīgumu aprēķina atbilstoši izejas datiem. Ventilācijas sistēmu ražīgumam jābūt pietiekamam, lai nodrošinātu svaiga gaisa padevi, apmierinošu komfortu vai tehnoloģiskos apstākļus apkalpojamā zonā. Telpas gaisa piesārņojuma avotus novērtē atbilstoši standartam LVS EN ISO 7730 un LVS CR 1752, ja projektēšanas uzdevumā attiecīgās būves ekspluatācijai nav paredzētas īpašas prasības.

97. Ja vienīgais telpas gaisa piesārņojuma avots ir cilvēki, svaigā gaisa padeves absolūtais minimums ir 15 m3/h uz cilvēku.

98. Svaigā gaisa padevi sabalansē ar piesārņotā gaisa daudzumu, kas tiek izvadīts no telpām, ņemot vērā vēlamo spiediena starpību starp vairāk un mazāk piesārņotām telpām vai telpas zonām.

99. Ventilācijas sistēmu ražīgumu aprēķina tā, lai panāktu pietiekamu svaigā gaisa sajaukšanos ar telpas gaisu. Lai samazinātu enerģijas patēriņu, pieļaujama gaisa recirkulācija, ja telpā neizdalās kaitīgas vielas, baktērijas vai izteikti nepatīkamas smakas. Recirkulāciju lieto vienādas nozīmes telpās, atsevišķā dzīvoklī, viesnīcas numurā vai ģimenes mājā.


vgy7

Re: No logiem peļķe.
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 08/12/2008 22:16

vienreiz jau bija strīds par ventilāciju šaja portālā,tapēc neko neieteikšu,tik pastāstīšu savu pieredzi.dzīvoklī atjaunoju vecos koka logus.remonts bija ievilcies,tapē logi nebija pabeigti.bija saliktas gumijas,bet stikli tik ar nagliņām piesisti.uznāca pirmais sals un man visi logi aizsvīduši no iekšpuses,ka neko redzēt cauri.kad paņēmu un rūtis uz silikona uzsēdināju, tad vairs nekāda kondensāta.manas domas ir tādas,ka tavas rūtis vienkārši nav hermētiskas un cirkulējošajam gaisam strauji atdziestot rodas kondensāts.

Re: No logiem peļķe.
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 09/12/2008 00:12

einār, Tevis aprakstītajā gadījumā situācija ir skaidra - dēļ liekas aukstā gaisa kustības (jo rūtis nebija uzsēdinātas uz silikona), logu rūtīm temperatūra bija zemāka nekā gadījumā, kad logs ir normāls (rūtis uz silikona). Jo zemāka temperatūra, jo mazāka ūdens tvaiku koncentrācija siltajā gaisā ir pieļaujama, lai nerastos kondensāts. Nav svarīgi, vai gaiss atdziest strauji vai lēnām, ja ūdens īpatnējais mitrums sasniedz 100% (jo zemāka temperatūra, jo mazāk tvaika var būt gaisā), rodas kondensāts. Eināra novērojums iekrita laikā, kad gaisa mitrums dzīvoklī bija par lielu, lai nerastos kondensāts pie "cauriem" logiem, bet par mazu, lai rastos kondensāts, pie "salabotiem" logiem. Diezgan droši var teikt, ja tajā dzīvoklī kāds dzīvo un tur nav normālas ventilācijas, tad kondensāts veidotos, ja ārā temperatūra nokristu vēl vairāk.

Tā kā Artūrs113 saka, ka viņam ir plastmasas logi, tad es teiktu, ka rūtis ir diez vai pie vainas, un ir jāpāŗbauda gaisa mitrums telpās, visticamāk tas būs par lielu. Ja nemaldos ieteicamais bija 50-60%. Loga norasošanu var pastiprināt arī traucēta siltā gaisa kustība pie logiem. Ja ir luste eksperimentēt, var paņemt nomā kādu mitruma savācēju un paskatīties, vai situācija neuzlabojas.

Re: No logiem peļķe.
Autors: Artūrs113 (86.63.176.---)
Datums: 09/12/2008 09:03

Nu jā tas būtu risinājums, lai tikai no logiem netek ūdens. Esmu redzējis tādas kā mazas taisnstūrveidīgas kastītes pie loga rāmja pieliek un tā esot kā ventilācija. Nu lai svaigāks gaiss. Kā viņas sauc un ko īsti dod?
Un nevar būt pie vainas tas - kad logus ielia pēc tam mājai plikos ķieģeļus apmeta ar apmetumu un logam no ārpuses bija augšpusē tādas kā mazas atverītes tās ir ciet ar to apmetumu.

Re: No logiem peļķe.
Autors: Pow (62.85.110.---)
Datums: 09/12/2008 10:04

> Nu jā nav nekādas pieplūdes. Tad kā to izdarīt, laipni aicināti ar ieteikumiem padomiem.

Izurb ārsienā caurumu, ieliec cauruli, uzliec pretvārstu, lai gaiss varētu nākt tikai iekšā. Pretvārstu vajag arī pirms gaisa laišanas šahtā, lai gaiss no turienes neplūstu telpās.

Re: No logiem peļķe.
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 09/12/2008 11:59

Tad jau, man liekas, ka tas mitrums tev nāk no pagraba.

Re: No logiem peļķe.
Autors: vgy7 (212.93.97.---)
Datums: 09/12/2008 12:22

einārs (81.198.245.---)
iesaku kādreiz iemaldīties kādā slēgtajā peldbaseinā un tur mēģināt atrast apstiprinājumu savai teorijai. Domāju ka baseinam tak vajadzētu būt mitrākam par pagrabu?

vgy7

Re: No logiem peļķe.
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 09/12/2008 15:54

esmu bijis baseinā,bet dzīvojis virs baseina gan neesmu.nesaprotu,kapēc man vajadzētu?

Re: No logiem peļķe.
Autors: vgy7 (84.237.175.---)
Datums: 09/12/2008 18:05

Nākošreiz izlīdis no baseina paskaties uz logiem... izskatās ka daudz ko vēl nesaproti...

vgy7

Re: No logiem peļķe.
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 09/12/2008 18:46

labi,labi.es jau teicu,ka šī tēma vienreiz tika diskutēta,bet speciāli vgy7-lai cilvēki dzīvo uz baseiniem un tirgoņi lai tirgo ventilācijas iekārtas.(es tomēr saprotu) :D

Re: No logiem peļķe.
Autors: vgy7 (84.237.175.---)
Datums: 09/12/2008 22:15

Nāksies eināru mazliet apbēdināt, es nenodarbojos ar ventilācijas iekārtu tirgošanu, diemžēl mani gāzes apkures katli pie nepilnīgas ventilācijas negrib pareizi strādāt...

vgy7

Re: No logiem peļķe.
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 09/12/2008 23:51

eināram, es ventilācijas iekārtas netirgoju, un manas domas par ventilāciju - ir šādi varianti:

1. Dzīvot kā Padomju Latvijā - vēdināšana caur neblīviem logiem. Pluss - ļoti mazi sākotnējie ieguldījumi, svaigs gaiss. Mīnusi - nenormāli siltuma zudumi un dārga ekspluatācija. Var iztikt, ja ir pieejami ļoti lēti energoresursi.

2. Dzīvot kā Padumjā (tagadējā) Latvijā - logi blīvi, dabiskā vēdināšana vairs nenotiek, piespiedu ventilācija netiek ierīkota. Plusi - mēreni sākotnējie ieguldījumi, siltuma zudumi samazinās. Mīnusi - telpās sastāvējies gaiss, palielināts mitrums, logi raso (kad ārā auksts), iespēja izvērsties pelējumam.

3. Domāt, ka dzīvo kā baltais cilvēks - logi labi, ierīkota neekonomiska ventilācijas sistēma. Plusi - telpās svaigs gaiss, normāls mitrums, nekas nepelē. Mīnusi - vidējas vai dārgas sākotnējās izmaksas, lieli ekspluatācijas izdevumi (siltums no izvadītā gaisa netiek atgūts vai atgūts nepilnīgi).

4. Dzīvot kā baltam cilvēkam - logi normāli, ierīkota ekonomiska ventilācijas sistēma. Plusi - telpās svaigs gaiss, normāls mitrums. Mīnusi - dārgas sākotnējas izmaksas, mazi ekspluatācijas izdevumi, papildus ekonomija uz apkuri (jo daudz siltuma tiek atgūts no izvadāmā gaisa).

Ja Latvijā pavasaros, rudeņos un tagad arī ziemās gaiss nebūtu tik mitrs un vēss, tad varētu mierīgi iztikt arī bez ventilācijas sistēmas. Mitrums tā ir Latvijas "problēma", kuru nevar ignorēt ceļot mājas.

Man ir neskaitāmi piemēri par 2. punktu (ieskaitot savu dzīvokli). Tagad mājai izmēģināšu 4. variantu. Cerams, ka neaizmirsīšu padalīties ar rezultātiem :)

Re: No logiem peļķe.
Autors: einārs (81.198.245.---)
Datums: 10/12/2008 02:01

:(

Re: No logiem peļķe.
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 10/12/2008 16:03

Starp citu, par to 4. variantu runājot. No vienas puses, tiek atgūts siltums, ir ražotāji, kas apgalvo 70%, 90% u.t.t. No citas puses - tā iekārta arī patērē elektrību, jo intensīvāk strādā jo vairāk patērē.
Un tagad jautājums - kā tas viss sedzās? Kādam ir dati, pa cik galu galā samazinās elektrības patēriņš ja tiek izmantota piem. apkure ar elektrību?
Tas viss tādā sakarā, ka man pēc aprēķiniem vajadzēs 6000 eur izdot, lai ierīkotu šādu pasākumu, tai pat laikā tomēr nav līdz galam skaidrs, kāds būs apkures ietaupījums, lai kaut vai daļēji amortizētu izmaksas par apmainītu gaisu telpās.

Re: No logiem peļķe.
Autors: Pow (62.85.110.---)
Datums: 10/12/2008 16:26

Grūti paņemt un izrēķināt cik m3 gaisa tiks apmainīti gada laikā un tālāk sarēķināt cik enerģijas vajag lai gaisu sasildītu līdz vajadzīgajai temperatūrai?
Piemēram lai uzsildītu 1m3 gaisa par 20 grādiem būs nepieciešams aptuveni 1200 g/m3 * 1 J/(g*C) * 20 C = 24000 J = 6.7 Wh siltuma enerģijas.

Re: No logiem peļķe.
Autors: Harijs T (---.ejae.lv)
Datums: 10/12/2008 16:30

Problēma ir visiem!
Piekrītu Ambrosio

sk [www.columbia-kivi.lv]
[www.astmaalergija.lv]

[download.proclima.com]


Re: No logiem peļķe.
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 10/12/2008 16:46

Ilgi cietos, bet nu šitās blēņas bezgalīgi lasīt arī nevar. Kāda ventilācija un kāda peļķe? Kas te vispār tiek bazūnēts! Ventilācijai ar šo konkrēto gadījumu nav nekā kopīga. Reāli ir tā, ka pie konkrēta gaisa mitruma procenta rasas punkts (peļķe) tiek sasniegts pie konkrētas temperatūras. Tātad loga virsma ir pārāk auksta pie šāda mitruma procenta gaisā. Sistēmā ir tikai 2 mainīgie - gaisa mitrums un loga virsmas temperatūra. Negribam peļķi - vai nu samazinam gaisa mitruma %, vai nu palielinam loga virsmas temp. Viss. Rasas punkts pie konkrēta mitruma veidosies arī tad, ja telpā pūtīs pamatīgs vējš. Mitrumu, savukārt var elementāri izmērīt un ļoti šaubos, ka tas būs virs normas, jo apkures sezonā parasti mitrums visiem ir zem rekomendētās vērtības. Tātad problēma ir sūdīgā logā. Būtu kvalitatīvs logs ar 3-kāršo stiklu utt nekas nekur neveidotos.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **        **  **    **  ********  **     ** 
 **  **  **        **  **   **   **        **     ** 
 **  **  **        **  **  **    **        **     ** 
 **  **  **        **  *****     ******    ********* 
 **  **  **  **    **  **  **    **        **     ** 
 **  **  **  **    **  **   **   **        **     ** 
  ***  ***    ******   **    **  **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727