UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Spice akā?
Autors: leonsk (80.233.146.---)
Datums: 05/05/2009 15:45

Man akai 3 grodi. Pavasarī apakšējais grods pilns. Sausā vasarā man labi ja 1/4daļa groda ūdens, saprotams, kad es mazgajos, tad ūdens nepietiek. Jautājums, vai es varu iedzīt kādus 2-3m spici tajā pašā akā? Vai man nebūs kaut kādas blakuparādības?

Paldies par jebkuriem komentāriem

Re: Spice akā?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/05/2009 16:14

Kāda grunts? Vai ir pamats cerēt, ka tur, 2-3 m dziļāķ, gaida kas labāks?
Vienā manā akasvietā ir smilšu un dolomīta akmeņu slānis ar ūdeni, kamēr citā tikai 10m attālumā neveiksmīgi izraktajā - nebija. Pērnvasar intereses pēc paurbos 3m dziļāk 80m attālajā kaimiņu akā, kad tā jau vasaras beigās bij sausa - nekā, izņemot mālu...

Re: Spice akā?
Autors: leonsk (80.233.146.---)
Datums: 05/05/2009 16:24

Viens variants, ka man talak varetu but mals un viss?
Arī pēc 5m nekas nebūs?

Esmu it ka purvainā vietā, smilts, Bet kas dzilak zem akas, nezinu.

Re: Spice akā?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/05/2009 16:46

Smiltī varētu dziļāk ierokoties dabūt vairāk. Individuālie grodu lējēji var izliet t.s. remontizmēra grodus, kuru ārējais diametrs ievietosies rūpnieciski gatavoto iekšējā. Varbūt iespējams sēdināt vecos grodus, jaunus tādus pašus likot virsū?
Cita lieta, kādas kvalitātes būs (ir) ūdens, ja no augsnes, lietus un paliem to neatdala nekāds filtrējošs slānis tipa māls...

Re: Spice akā?
Autors: leonsk (80.233.146.---)
Datums: 05/05/2009 16:52

Iedzinu trubu akā kādi 50 cm. Man trubā saskrēja tāda kā grants un māls pelēkā krāsā. Dzit dzilak?

Re: Spice akā?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 06/05/2009 09:10

Vai tehniskajam ūdenim - mazgāties, trauku mazgāšanai nevar izmantot ūdeni no atklātām ūdenstilpnēm - dīķa. Te ūdeni var mehāniski izfiltrēt un atejai un miesas tīrībai tāds derīgs.

Re: Spice akā?
Autors: leonsk (80.233.146.---)
Datums: 06/05/2009 09:12

Man nav dīkis

Re: Spice akā?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 06/05/2009 09:38

Grants skan labi, ja tik būtu gana slapja cauru gadu... Zilpelēko mālu šķiet sauc par glīzdu un, cik man gadījies to sastapt, slānis nemēdz būt pārāk biezs, kaut ģeologs neesmu. Ar trubu diez cik tālu netiksi. Makšķernieku ledus urbja kātam piemontē pagarinājumus, ērtu T veida rokturi un pēti, cik vien dziļi spēj aizsniegt (cik augstu izceltu urbi vari noturēt).
Vispār gan akuvietas jāmeklē un akas jārok sausu vasaru beigās - patlaban jau vēl ūdens būs teju dajebkur! Man pirmajā vietā arī savulaik pavasarī ieurbjot žļurkstēja vien, bet, kad sausā rudenī rakām, cirtāmies sausā mālā un no ūdens nebija ne smakas. "Pareizo" vietu ierādīja Imants Kalniņš no Krustpils (savulaik reklamējās Latvijas avīzē un rakstīja, ka liela daļa rīkstnieku ierādot nepareizas vietas). Vēlāk kāds te forumā rakstīja, ka Imants esot jau devies citos laukos. Pats Imants savulaik vēl kā pareizi rādošu minēja Kiršpilu:
[www.rikstnieciba.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  **     **  **    ** 
 **    **  ***   **   **  **   **     **  ***   ** 
     **    ****  **    ****    **     **  ****  ** 
    **     ** ** **     **     *********  ** ** ** 
   **      **  ****     **     **     **  **  **** 
   **      **   ***     **     **     **  **   *** 
   **      **    **     **     **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727