UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

par zemes siltumsūkņa ievadu
Autors: ints45 (81.198.206.---)
Datums: 19/05/2009 22:30

Sveicināti!

Man jautājums par zemes siltumsūkņa ārējā kontūra ievadu ēkā. Mana situācija tāda - pamatos ir atstāti caurumi ārējā kontūra ienākošam un aizejošam vadam, bet vēl nezinu kādas firmas SS izvēlēšos. No otras puses vēlos to telpu piepildīt ar pildījumu līdz paredzētajam līmenim. Tagad domāju, ja es iebūvēšu 100 mm plastmasas cauruli ar 90 gr līkumu apakšā pret tiem caurumiem, vai pēc tam no ārpuses es varēšu iemānīt tajā caurulē SS ārējā kontūra cauruli?

Re: par zemes siltumsūkņa ievadu
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 20/05/2009 09:13

Es ieliku tā, ka caurumi katlutelpas grīdā sākas 2 metri no stūra, bet caurumi pamatos apmēram 5 metri no stūra, līdz ar to platāks leņķis sanāk. Labāk liec gofru ar gludo iekšpusi, un jo resnāku, jo labāk. Es ieliku 60mm gofru un štūķēju tur 32mm cauruli - ar dievpalīgu un daudziem stipriem vārdiem to lietu nodarījām. Kaimiņš ielika krietni resnāku gofru un vārdi bija krietni vājāki.

Re: par zemes siltumsūkņa ievadu
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 20/05/2009 09:40

90 grādu leņķī aizmirsti. Tā melnā truba kolektoriem ir ļoti cieta.
Es darīju tā: aizbraucu pie siltumsūkņu tirgotājiem, pateicu ka gribu uztaisīt ievadu mājā. Samaksāju viņiem kādus 20Ls un viņi man nogrieza metrus 12 resnās gofras un tās melnās kolektoru caurules. Aizvedu to uz māju, izlaidu cauri pamatiem un ieliku vajadzīgajā vietā. Tad uzbetonēju pa virsu grīdu.
Tagad man katlutelpā no grīdas iznāk ārā divas gofras ar caurulēm iekšā. Ja likšu siltumsūkni, tad tie licēji uzliks muftas un pievienosies pie esošā ievada.

Re: par zemes siltumsūkņa ievadu
Autors: Pow (80.232.177.---)
Datums: 20/05/2009 11:30

ints45, liec 100mm cauruli, bet leņķi jātaisa daudz platāku, teiksim 135 grādus, un viss būs labi. Par 90 grādiem aizmirsti, PN40 (vai PN32) cauruli nedrīkst tā locīt.

Re: par zemes siltumsūkņa ievadu
Autors: z (87.110.151.---)
Datums: 21/05/2009 14:51

pret ceļgalu liecamo 90 grādu līkumu iekšā nedabūt, bet tas nenozīmē ka resnāka caurule nav liecama 90 grādos. katrai caurulei tehniskajos parametros ir dots minimālais rādiuss 90 grādu līkumam... atkarībā no materiāla tas mēdz būt no 3 līdz pat 7-8 diametri. Pat 250mm politelēna gāzesvadi tiek liekti 90 grādos, tik rādiuss tur tāds iespaidīgāks sanāk.
lai vēlāk apvalkcaurulē vieglāk būtu ievilkt to trubu, vajag pie būvēšanas ielaist iekšā kādu 6mm trosīti.

Re: par zemes siltumsūkņa ievadu
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 21/05/2009 15:02

90 neies krastā. uz savas ādas izbaudīju. 135 būs labs, un ievelkamais striķītis vai trosīte nāks tikai par labu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   ******    ********  ********  
 **    **  **        **    **   **        **     ** 
     **    **        **         **        **     ** 
    **     ******    **   ****  ******    ********  
   **      **        **    **   **        **     ** 
   **      **        **    **   **        **     ** 
   **      **         ******    ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727