UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Krīzes nav!
Autors: aaaa (217.28.52.---)
Datums: 29/05/2009 12:59

Beidzot esmu nobriedis likt žogu. Pirms 3 dienām uztaisīju smuku aprakstu par cenas pieprasījumu, aizsūtīju 13 firmām! Pēc 3 dienām esmu saņēmis 3!!! piedāvājumus, no 13! Pārējie 10 nav pat piezvanījuši painteresējušies, lai gan darbs tur ir uz vairākiem tūkstošiem. Kur tad ir tā krīze? Nevienam darbu nevajag, visi tik aizņemti?

Re: Krīzes nav!
Autors: rbm (62.85.20.---)
Datums: 29/05/2009 13:20

Protams ka nav, man no 15 aptaujātiem kāpņu taisītājiem tikai 6 atbildēja :D

Re: Krīzes nav!
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 29/05/2009 15:57

rbm, nevari lūdzu padalīties ar rezultātiem? Man tieši šis jautājums paliek stipri aktuāls tāpēc labprāt dzirdētu kādu viedokli un patreizējo cenu līmeni. Man konkrēti vajadzēs koka kāpnes(ar pagriezienu pa vidu) no pirmā stāva uz otro .

Re: Krīzes nav!
Autors: viesulis (87.226.40.---)
Datums: 29/05/2009 18:58

A,tas tāpēc,ka tie aptaujātāji 9 no10 parasti prasa ūberkvalitāti,a skopi līdz vemšanai.

Re: Krīzes nav!
Autors: einārs (87.110.163.---)
Datums: 29/05/2009 21:17

vismaz man šīs cenu aptaujas ir izbesījuša un liekas bezjēdzīgas.tas ir pēc princ
ipa,kurš lētāk un kvalitāti pēctam izspiedīs,ja kas.neredzu nekādu jēgu uz šitādu ādas ģērēšanas procesu pieteikties.cenai jābūt samērīgai,nevis pa velti.

Re: Krīzes nav!
Autors: Vilnis_Radio (195.244.142.---)
Datums: 30/05/2009 00:14

Meistari jau var domāt visādi, bet aptaujas princips ir ne tikai būvniecībā. Protams izsole ar lejupejošo soli ir neērts cenas noteikšanas veids darbu darītājam, bet tas ir progresīvi - vai nu piedalies un ceri, jeb nepiedalies un neceri un galējā variantā dabū gandrīz neko. Tāda ir dzīve.
Mana pieredze ir pozitīvāka, visur cenas iet uz leju un kvalitāte iet uz augšu. Tā ka veselīgs laiks celtniecībā. :)

Re: Krīzes nav!
Autors: einārs (87.110.163.---)
Datums: 30/05/2009 01:33

par kvalitāti runāsim pēc pāris ziemām,tagad nav jēgas muti dzesēt.

Re: Krīzes nav!
Autors: te ir (92.251.218.---)
Datums: 30/05/2009 03:31

priedes kāpnes ar platformu 1200 € ar uzstādīšanu.

Re: Krīzes nav!
Autors: TX (87.110.42.---)
Datums: 30/05/2009 08:41

Ceļu būvē arī krīzes nav, vajag ierīkot pievedceļu līdz mājai. Apzināju 4 firmas, pēc reklāmas atsaucās 2, gandrīz 2. mēn laikā neviena nav atsūtījusi tāmi.

Re: Krīzes nav!
Autors: spk (78.84.169.---)
Datums: 30/05/2009 08:53

Sen jau esmu ievērojis, ka uz visu plašo ss.lv sludinātāju baru tikai parasti 2-3 ir ieinteresēti, spēj aizstāvēt savu viedokli un pircēja izvēli uzskata par _normālu_. Pārējiem tas šķiet bezmaz vai apvainojums, ka nevis tā ņem un uzreiz sauc adresi kur izpildīties, bet mēģina ko noskaidrot.
Es pilnībā piekrītu, ka sales process ir pretīgs līdz vēmienam. Tas ir galvenais iemesls tam, ka es neesmu pašnodarbināts - es labāk nopelnu mazāk, kā piedelos sales pasākumos. Tie jau tagad tik jauki kļuvuši, ka saaicina vairākus pretendentus vienā telpā un tad smalki sarīda vienu pret otru :)

Re: Krīzes nav!
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 30/05/2009 09:58

Jau izlasot to "cenas pieprasījumu" vairumā gadījumu ir pilnīgi skaidrs, ka te nav ko laiku tērēt. Interesē tikai un vienīgi zemākā cena, ja vispār tikai nejokojas (ķipa, veic tirgus izpēti kādam nebūt kursa darbam Mazpisānu tehnikumā).

Man regulāri pastkastē iekrīt tādi par projektēšanu, kur mazam, praktiski nezināmam birojam piedāvā zīmēt miljonu objektus. Bet caur rindām redzams, ka vēlme ir pārsist IUB konkursu vinnētājus (mazuma ziņā, protams). Pēc papildus informācijas pieprasījuma vēl neviens nav atsaucies, arī minētie meili un telefoni papētot sīkāk parādās visādās aizdomīgās lietās (telefoni gan parasti ir tikai brīvi sacerēti). Ir arī zvani - cik pie jums maksā 50-stāvu dzīvojamās mājas projektēšana ...

Re: Krīzes nav!
Autors: Runcc (87.110.116.---)
Datums: 30/05/2009 14:24

ja tu taisi priekš sevis, tad esi tik laipns un painteresējies plašāk par to produktu, ko vēlies nopirkt - pasūtīt. un par to, kur tu to gribi nopirkt - pasūtīt. jo vienkārši izsūtīt e-mailus vai faksus ar cenas pieprasījumu tu saņemsi pretī tādu pašu atieksmi. un 99% saņemsi nekvalitatīvu pakalpojumu - produktu. va priekš cita ar domu, ka tik lētāk - uz priekšu, tas ir īstais ceļš ;)

Re: Krīzes nav!
Autors: aaaa (87.110.148.---)
Datums: 30/05/2009 15:20

Gribētu redzēt, kā pa telefonu var izskaidrot teritorijas robežplānu, kuram apkārt vajag žogu. Konkrēti uzzīmēju robežas teritorijai ar visiem garumiem. Atzīmēju - te vajag tādu žogu, te tādu, te vārtus, cik platus utt. Nekad žogu neesmu taisījis un nav pilnīgi nekādas saprašanas, cik kas maksā. Protams, izsūtu pa e-pastu, jo tad cilvēkiem uzreiz ir skaidrs. Un starp citu, mani neinteresē zemākā cena, bet gan, lai būtu sakarīgi cilvēki par cenu, kas apmēram citu līmenī. Starp citu, no tām 13 firmām atsūtīja 3 un es taisos izvēlēties kāreiz dārgāko, nevis lētāko, jo čalis normāli piezvanīja, pateica, vārti mums ir tādi un tādi, bet es labāk ieteiktu tā un šitā utt. Normāla attieksme. Kas tad tiem citiem grūti piezvanīt? Nu tad lai sēž uzpūtīgi bez darba un kritizē cenu pieprasītājus.
Starp citu, cenas ir ļoti šaurā diapazonā visiem 3 gandrīz vienādas, laikam jau tagad firmas pašas zin cik ir reāqlā tirgus cena lietām un neviens vairs nemēģina pēc principa - gan jau kāds muļķis uzķersies.

Re: Krīzes nav!
Autors: Runcc (87.110.116.---)
Datums: 30/05/2009 16:14

es vairāk par tiem cenu aptauju rīkotājiem, kas grib izspiest maksimālo efektu par minimālo cenu ;) nu tiem, kas var blusu pa dzelzsceļa sliedi uz Jelgavu aizdzīt :D

Re: Krīzes nav!
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 30/05/2009 16:26

aaaa gadījums arī varētu būt viegli izskaidrojams - nav tiem kantoriem gatava risinājuma, ko Taviem zīmējumiem piemērot, jo parasti tirgo tik un tik žoga elementus + pričendāļus, tb žogu uz kilogramiem. Bet te jāiesaista cilvēku aprēķiniem, taču šāda cilvēkam firmai var arī vispār nebūt. Tie daži, kas atsaucās, atkal ir gatavi šādam pavērsienam (visticamāk, tādi vienmēr bijuši, arī bez krīzēm, kaut tirgū pieprasījums pēc viņiem minimāls, jo visiem jau tik tos kg vajag).

Re: Krīzes nav!
Autors: aaaa (87.110.148.---)
Datums: 30/05/2009 17:15

Aprēķini? Da tur tās tāmes paskatoties pat pilnīgam iesācējam ko darīt būtu labi ja 5 min. Tik un tik metri žoga, 2 vārti, tik un tik stabi, par 1metru žoga ar montāžu cena ir tik un tik. Reiz kopgarums = gala cipars. Viss, pilnīgi nekā speciāla. Āksti, ne kantori. No ss nerakstīju gandrīz nevienam - visas bija firmas ar mājaslapām utt. Vienkārši krīzes tiešām acīmredzot nav, ja pat neuzskata par vajadzīgu elementāru tāmi atsūtīt. Mēs arī darbā izsūtam klientiem cenu piedāvājumus, ja tāds tiek pieprasīts, un labi, ja 1/10 daļa no pasūtījumiem tiek dabūti. Vienkārši ja neaizsūtīsi, nākošreiz tev vispār neko nesūtīs, jo uzskatīs, ka tie ir āksti, ka pat cenu nevar piemest.

Re: Krīzes nav!
Autors: spk (78.84.169.---)
Datums: 31/05/2009 00:36

aaaa, tu saņēmi veselus 3 piedāvājumus. Vienu no tiem izvēlējies. Un ... tad kur the f*ck ir tava problēma ?! Kas tev īsti nepatīk - ka tu tiem 10 kantoriem vairs nezvanīsi, vai ka neviens cits arī nezvanīs? Paraugies taču uz to no pozitīvās puses - visapkārt ir pilns ar nišām, kur serviss ir nekāds, vari mierīgi iekarot tirgu.
Ja tā padomā - kas tad īsti mainīsies tajos 10 kantoros, kas uzdrošinājās tev neatbildēt. Mani neveiklie aprēķini rāda, ka pilnīgi nekas :) no sava likteņa tie tāpat neaizmuks.
A par likteni runājot - ir nācies pieredzēt praksē, ka arī bada laikā grābt pirmo pasūtījumu jebkādiem līdzekļiem, ka tik tajā brīdī aizlāpītu caurumu, var būt ārkārtīgi neizdevīgi. Man gan personīgi ir pagrūti iztēloties šādu iespējamību žogu tirdzniecības biznesā :) bet varbūt tomēr.

Re: Krīzes nav!
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 31/05/2009 10:31

Man vismaz grābt jebkuru pasūtījumu par jebkuru cenu uzreiz nozīmē tikai to, ka tiek atrisināta momentānā problēma, ko likt uz šķīvja (bet tas ir ļoooti īslaicīgi) un kaudzi problēmu nākotnē, kā bez naudas izpildīt pasūtījumu (jo salīgtā cena nenosedz pat šķīvja piepildīšanu projekta realizācijas laikam). Man joprojām neizdodas sarēķināt, kā var uztaisīt PILNU tehnisko projektu (ieskaitot projekta ekspertīzi) sabiedriskajai ēkai ~5000 m2 par Ls 10k ... kaut gan, varbūt nodarbinot indiešu frīlenserus par $50 par projekta sadaļas izstrādi (internetā daudz tādu piedāvājumu, diemžēl, neko nezinu par rezultātiem) to var panākt.

Re: Krīzes nav!
Autors: aaaa (87.110.148.---)
Datums: 31/05/2009 12:10

Vienkārši tas parāda, ka mūsu valstī elementāra biznesa ētika vienkārši vēl ir padomijas līmenī. Nu jei bogu, varu garantēt, ka jebkurā vecajā ES valstī, lai es sūtītu piedāvājumu par 100 Ls darbu izpildi uz lielāko kantori, kas taisa miljonu projektus, nu vismaz sekretāre atzvanīs un pateiks paldies par pieprasījumu, bet šobrīd esam aizņemti lielākos objektos, ceram uz sadarbību nākotnē.
Bet ja es izsūtu darbu par vismaz 2-3 tūkstošiem Ls, nu nezinu, vai tad ir tik šausmīgi neiespējami kaut vai atzvanīt. Nu ko tu ar to zaudē? Turklāt ne tur kāds projekts vajadzīgs, ne kaut kādi speciāli materiāli - parastais zaļais standarta žogs un parasti vārti kādus visi liek visiem. Nu kur tad īsti ir tā problēma? Man no komentāriem radās tāda sajūta, ka - ak es cūka, kā es varēju uzdrošināties žogu taisīšanas firmām paprasīt cenu? Nu gatavais nelietis. Tāpēc arī saku, ka krīzes nav, jo ja būtu, tad neuzvestos kā idioti.

Re: Krīzes nav!
Autors: a (84.237.250.---)
Datums: 31/05/2009 13:14

Piekriitu 1000% aaaa

Redzi, drosi vien aizvainojums Tava gadijuma atkal bus taja fakta, ka neuzaicinaaji zogu liksanas producentus pie sevis, neapmaksaji ekskursijas jeb inspekcijas cenu, ka ari liedzi tiem iespeju ''pienjemt rajonu dziivajaa'', lai tad varetu uzzimet ciparu.

Esmu tik pat parsteigts par pieprasijuma izsutisanu gandriz visiem, kas ieks ss.lv tirgo deeljus ''pec pasutitaja izmeriem''.Aizsutiju precizus izmerus dazadu izmeru spiedienimprignetiem deljiem, lai atsuta savu cenas piedavajumu.
Ka jus domajiet, vai tas kadam interese?
Iespejams problema taja fakta, ka vajag tikai 8 deljus, iespejams, ka tapec, ka tie nav pec tiem izmeriem, kas jau kops treknajiem gadiem siem noliktavas placii zogmalee puust.

Iespeejams....

Bet secinajums viens.Krizes toc nav.

Ja nu kads var ieteikt, kur man pasutit tos deljus - smuki eveletus, pec maniem izmeriem, ar piegaadi, tad neturiet sveci zem puura , padalieties ar kontaktiem.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **    **  **     **   *******    *******  
 **    **    **  **    **   **   **     **  **     ** 
 **           ****      ** **    **                ** 
 **   ****     **        ***     ********    *******  
 **    **      **       ** **    **     **         ** 
 **    **      **      **   **   **     **  **     ** 
  ******       **     **     **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727