UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: Alvisss ()
Datums: 14/03/2011 11:22

Kādu laiku atpakaļ noflīzēju vannas istabas grīdu. Palika pāri kādas pāris flīzes. Tā kā sienas lielākoties ir krāsotas, tad radās doma noflīzēt pa grīdas perimetru tādu nelielu, apmēram 5cm augstuma apmalīti. Problēma ir apstāklī, ka vajag sagriezt atlikušās flīzes strēmelītēs. Cik atminos, tad griežot ar mehānisko griezēju nogrieztā mala nebija smuki līdzena, bet tāda nedaudz apdrupusi smukajā pusē. Ar fleksi arī esmu griezis, rezultāts vēl sūnaināks.
Teorētiski var jau izmantos no flēzēm tikai malas, kuras pie sienas būs uz "augšu", t.i. no vienas veselas fīzes sanāk 2x5 cm maliņas, bet ~20cm flīzes ir pārpalikums. Izšķērdīgi.
Kādi ir vēl varianti - elektriskais griežamais aparāts. nekad neesmu ar tādu darbojies. Meklēt nomās? Nev baigi nejēdzīgi ņemt aparātu dēl pāris flīžu sagriešanas?
varbūt ir vēl kāda ideja?

Re: Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: ints45 ()
Datums: 14/03/2011 11:55

keramikas flīzes esmu griezis ar stikla griežamo. Novelk gar lineālu pa glazēto pusi, tad savieto to ar galda malu un ar asu kustību nolauž. Protams. flīzes mala ir asa, bet taisna

Re: Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: aae ()
Datums: 14/03/2011 12:03

Ar fleksi un ripu, kas paredzēta tieši flīžu griešanai man griezās ļoti labi...

Re: Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: Didzisp ()
Datums: 14/03/2011 12:44

Tak skaidrs ka ar fleksi. Tikai rokas vajag "taisnas" Smukās flīzes liec tais vietās, kuras redz, bet, ar fleksi pielīdzinātās, tur kur netīrus sieriņus samet čupā un neviens virsū neskatās :) Galu galā, kā sieva pāris reizes ar netīru grīdas lupatu pa tām flīžu malām noies tā visas flīzes būs vienādākas- grīda taču :)

Re: Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: Martini ()
Datums: 14/03/2011 15:34

Esu izmēģinājis divus variantus.

Maliņu noteikti ieteiktu likt, īpaši, ja flīzes nav jāpērk. Tad mazgājot grīdu nenosmērēsies siena.

Vannasistabā griezu ar mehānisko flīžu griezēju - mala taisna, bet asa. Ar galodu pieslīpēju. Bet tur man pāris metri bija.

Otrā gadījumā vajadzēja salikt ~20m. Paņēmu ramirentā slapjo griezēju - uz nedēļas nogali bija noma zem 5 ls. Ar fleksi tomēr baigie putekļi un vajag stingru roku, lai taisni nogrieztu. Griezu flīzi vienādās strēmelēs ( ! jāierēķina arī ~3mm ripas tiesa). Gabalus ar negrieztajām malām liku redzamajās vietās. Grieztas malas uz smirģeļa pieslīpēju (~2mm 45gr. leņķī).

Ja flīzes grieztās malas krāsa būtiski atšķiras no flīzes virsmas, tad to mājiņu var nokrāsot sienas krāsā. Var jau arī likt plastmasas kantiti, bet man personīgi nepatīk.

Re: Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: ibm ()
Datums: 22/03/2011 14:55

Arī esmu tā darījis (flīzējis maliņu). Tā kā man tā maliņa bija kkas ap 4cm, viss jauki griezās ar mehānisko flīžu griezēju. Bez šaubām, jābūt asam ritenītim, puslīdz taisnām rociņām un normālam flīžu materiālam, kas nelūst kur pagadās, bet tieši pa griezuma līniju.

Neesmu nekāds profs un flīžu griežamais man DEDRA. Ciešama draza mājas lietošanai, bet esmu visai daudz saflīzējis sev un radiem, griezējam pamainījis ritentiņus, bet ar to drazu esmu laikam pat 2cm iemanījies nogriezt.


Re: Kā sagriezt flīzes apmalītei pa grīdas perimetru?!
Autors: Egils22 ()
Datums: 02/04/2011 19:01

ieliec parastajam flīžu griezējam jaunu ritenīti un griez bez bēdu. ar jaunu ritenīti griezums ir nesalīdzināmi gludāks un arī lauzims ir stipri labāks. ja gribas to lietu līdz pilnībai novest, tad ieliec turētājā 60. smilšpapīru un ar to pāris reizes plakaniski nobrauc un drusku kantīti arī noslīpē. būs ideāli taisna mala un uz kamtītes nevarēs rokas sagriezt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********   ********    *******   **      ** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **     **         **  **  **  ** 
 **        **     **  ********    *******   **  **  ** 
 **        **     **  **                **  **  **  ** 
 **    **  **     **  **         **     **  **  **  ** 
  ******   ********   **          *******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727