UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: Edmunds12 ()
Datums: 28/03/2012 16:13

Ir staļina laika māja, starpsienas apmestas ar kaļķa apmetumu zem viņa sienas mapats no koka. Jautājums ar ko un kā reģipsi labāk līmēt pie tā koka pamata (apmetums noņemts)? Vai tam der arī Perlfix? Pēc apraksta saprotu ka Perlfix ir vairāk domāt betonam un ķieģeļiem.

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: kaamisz ()
Datums: 28/03/2012 16:34

Nevar wnk ar garākām skrūvēm pieskrūvēt?

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: Edmunds12 ()
Datums: 28/03/2012 16:40

Tad nesanāks līdzeni, turklāt man vajag tā lai stabili turās jo uz reģipša flīzes likšu. Uz profiliem likt arī neder, man tur maza telpa katrs cm no svara.

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: aaaa ()
Datums: 28/03/2012 16:49

Profilus nevajag - pieskrūvē pie sienas ar skrūvēm 2cm biezus un 10cm platus dēļus, kurus ar paliktņiem vari smuki izlīmeņot. Pie dēļiem skrūvē reģipsi - būs daudz stabilāk un telpas zuduma ziņā ne vairāk kā liekot uz ģipša pikām. Pikas jau tāpat tikai izlīmeņošanai - parasti pēc piku ssacietēšanas tāpat skrūves skrūvē cauri.

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: lūdzu info ()
Datums: 28/03/2012 16:51

Ja patiēšām negrib ņemties ar profiliem...
Tad es vismaz darītu tā lai nebūtu kaut kādā veidā līmēt pie tā koka tad.
Paņem reģipša loksni sagriez to strēmelēs, tādās lai uz tām var tā līme turēties!
Un tās strēmeles pieskrūvē pie tiem esošajiem staņiem... un tad uz strēmelēm metam pikas un metam klāt reģipsi, vai arī otrādi.. galvenais ka pikas ir uz strēmelēm :D

Tas manuprāt ir salīdzinoši izdevīgs variants... vienīgais lai tās ēkas siena daudz neuzņem mitrumu... ( tad varbūt par HI zem tām strēmelēm jādomā)
bet tehnoloģiki var arī savādāk.. bet šis variants tāds, ja neviens cits neko neiesaka :)

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 28/03/2012 22:31

Tu saki , ka tā maza telpa, cik maza? Saprotu, ka tu sienu flīzēsi... tad kapēc pie sienas nevar nostiprināt metāla vadprofilus un uzvilkt plānu apmetumu. Virsma būs pietiekoši taisna flīzēšanai, jo galu galā arī flīzes gulda uz līmes izmantojot robainu šaphteli.
Vismaz es pats agrāk uz nelīdzenas mūra sienas pa taisno ar cementa javu līmēju flīzes, kur nelīdzenuma svārstības 1,5cm robežās.

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: Edmunds12 ()
Datums: 28/03/2012 23:17

Protams es saprotu ka to vietu loģiskāk būtu apmest, bet es neko tādu neesmu darijis. Ar reģipsi tomēr vienkāršāk sienu līdzenu dabūt.
Visa problēma dēļ centimetiem - ja kaut viens centimetrs būs pa daudz es tur vairs standara virtuves skapju moduļus nedabūšu iekšā.

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: shtepselis ()
Datums: 29/03/2012 13:31

Varu padalīties ar savu pieredzi līmēta reģipša jomā. Par līmi nezinu, jo pats neesmu līmējis, bet noteikti varu pateikt to, ka ar skrūvēm arī pēc pielīmēšanas reģipsi vajag nostiprinēt. Pašam ir līmēta reģipša sienas, bet viņas izklaudzinot, ir redzams, ka no daudzām līmes pikām reģipsis jau ir atlecis nost... un šķiet, ka laika gaitā arī pamazām turpina no dažām atlekt. Tāpēc pirms tālākas sienas apares es tomēr līmēto reģipsi vēlreiz visur pastiprinu ar skrūvēm... un arī citiem to iesaku darīt. Iespējams, ka pamatnes siena tomēr nedaudz staigā (temperatūras, mitruma, konstrukcijas sēšanās, utt. ietekmē)... un cik tur vajag - reģipsis atlec no līmes pikas nost, jo tās pikas nav necik elastīgas.

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 29/03/2012 18:14

Pie apmešanas vienīgā māksla ar koka skrūvēm tās profilvadotnes vadoties no svērteņa un taisnā leņķa ir pieskrūvēt pie koka sienas. Tad nogruntē sienu un ar dēli, kuram taisna mala izvelc apmetumu gar profiliem uz kaļķu bāzes.
Tev tos skapīšus reķinot tā vai tā ir sienas platums jāveido vismaz ar 1cm rezervi skaitot no flīzēm.
"Acis darba izbijās, rokas darba nebijās"

Re: Reģipša līmēšana pie sienas
Autors: ibm ()
Datums: 04/04/2012 11:29

Ja sienu flīzēsi, tad tiešām - kāpēc lieku kārtu likt un tērēties gan darbā, gan materiālos. Es arī drosī vien liktu flīzes "uz kārtas" ar tām pašām flīzēm izvelkot nelīdzenumus. Ir tā darīts, kā jau te cilvēki rakstīja, nav ne vainas. Man bija pabriesmīgs grīdas līmenis (pampakains un ar kritumu), porfesionāls flīzētājs izvilka tā, ka nepateiksi - gluda kā galds.

Par skapīšiem. Ir nācies arī sašaurināt skapīšus. Protams, tas atkarīgs no tā, ko pats proti darīt un kādi štrumenti mājās ir. Nekas jau šausmīgs tas nav, bet nu vizuāli estētiskais moments, protams, ir. Tur, bez šaubām, katrai konkrētai situācijai un mēbelei atšķirīgi...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **  ********   **    **  **    ** 
 **    **   **   **   **     **  ***   **  ***   ** 
 **          ** **    **     **  ****  **  ****  ** 
 **           ***     **     **  ** ** **  ** ** ** 
 **          ** **    **     **  **  ****  **  **** 
 **    **   **   **   **     **  **   ***  **   *** 
  ******   **     **  ********   **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727