UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: gints_ ()
Datums: 27/03/2013 15:54

Jautājums: cik paraksti augstu tiek flīzētas sienas vannasistabā.

Man griesti ~2,90, un līdz griestiem īsti flīzēt negribas.
Saprotu, ka jābūt tā, kad es, vannā stāvēdams, dušojos, lai šļakst tikai uz flīzēm. Pēc maniem "aprēķiniem"- ~20 cm vannas grīda no zemes, 180cm es, kādi 20 cm rezervei kur atradīsies dušas galva = kopā ap 220 cm.

Varbūt ir kāds vispārpieņemtais un par labu atzītais augstums cik tad augstu ir optimāli noflīzēt?

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: tikkurila ()
Datums: 27/03/2013 16:30

Aprēķins šķiet loģisks, tikai tam šodien, pie nosacījuma, ka tiek izmantota mitrām telpām atbilstoša apdares sistēma, vairs nav lielas nozīmes.
Visu nosaka dizaina iecere un var brīvi darīt, kā pašam labāk patīk.
Par cik mitrumizolācija + flīze dod to pašu ūdens un tvaika necaurlaidības līmeni, ko mitrumizolācija + krāsa, var ļaut vaļu improvizācijai.
Mans subjektīvais viedoklis, kas balstīts uz apkārt redzēto, ir šāds: ja flīzē, tad līdz augšai, ja krāso, tad visu krāso. Ja flīzes un krāsu kombinē, jāuzmanās, lai kopskats neiznāk par daudz sadrumstalots, lai virsmas plaknes netiek bez vajadzības dalītas, citādi tā arī var izskatīties, ka flīzes žēl palika :)

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: aaaa ()
Datums: 27/03/2013 19:36

Pats galvenais ir slapjajā zonā laba, stūros armēta kaučuka hidroizolācija 2 kārtās, pie kam obligāta!!! Kas tur virsū - krāsa, flīzes vai svarovski kristāli - tas jau ir mazsvarīgi.

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: Niks ()
Datums: 27/03/2013 19:45

Man ir 2,10m, faktiski līdz durvju augšējai malai. Man liekas, ka ir ok.

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: J ()
Datums: 27/03/2013 21:54

Zem flīzem obligāti jāsmērē tvaika izolācija, nekādā gadījumā nevajadzētu lietot hidroizolāciju, kura laiž cauri ūdens tvaiku! Bet par augstumu - jā, līdz griestiem izskatās labāk.

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: ...... ()
Datums: 28/03/2013 01:14

J koments lika aizdomāties. pirmkārt, tā kā neesmu profi šajā jomā, pirmo reizi dzirdu par tvaika izolāciju, kas nav viens un tas pats kas hidroizolācija, pie kam smērējama. otrkārt, nekādi nevaru iedomāties kā tvaiks var tikt zem flīzes, kaut vai caur šuvi, jo vannas tvaiks momentāni kondensējas uz flīžu sienām.ja arī teorētiski tiks, tad kondensēsies tajā brīdī kamēr tiks zem flīzes līdz hidroizolācijai. ja nu vienīgi kautkādi specifiski apstākļi, nezinu, kosmosā, barokamerā utt. pamāciet mani, ja esmu tāls no saprašanas.

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: ETT ()
Datums: 28/03/2013 08:27

Cerams, ka J apdomāsies...

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: J ()
Datums: 28/03/2013 09:07

->..... Vai tiešām domā, ka tvaiks neiet cauri keramikai, respektīvi uz Keraterm vai ķieģeļu sienas viss kondensējas uz virsmas un siena ir absolūti tvaika necaurlaidīga? Faktiski gan keramika ļoti labi elpo un tvaika caurlaidības koeficients tai ir 4-6. Ir ļoti daudz hidroizolāciju, kuras laiž cauri tvaiku jeb elpo, kā piemēru var minēt kaut vai mūsu pašu ražoto Vincents Polyline Hidrostop.
-> ETT īsti neredzu par ko ir jāapdomājas

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: gints_ ()
Datums: 28/03/2013 10:00

Man gan plēve zem reģipša, gan fibergums sazieķēts zem flīzēm būs.

Bet par tēmu - materiāli, kas nelaiž cauri ūdeni, bet laiž tvaiku, gan varētu J plašāk pastāstīt. Tādi reāli, protams, ir (piem.apģērbos izmantotās membrānas (GoreTex zināmākā no tām)), bet celtniecībā?
Kura ir domāta hidroizolācija (konkrēts nosaukums), kas varētu laist cauri tvaiku?

Par flīžu augstumu apmēram skaidrs - laikam pie saviem 220cm būs jāpaliek.

Re: Cik augstu flīzēt vannasistabā
Autors: J ()
Datums: 28/03/2013 10:15

Par materiāliem, kuri nelaiž cauri ūdeni, bet laiž tvaiku - vienu smērējamo, turklāt mūsu pašu ražoto, jau augstāk minēju. Ja vispār par celtniecību - tad visas difūziju plēves un vēja plēves ir tieši ar šādām īpašībām.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **      **  **     **        ** 
 **     **  ***   ***  **  **  **  **     **        ** 
 **     **  **** ****  **  **  **  **     **        ** 
 *********  ** *** **  **  **  **  *********        ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **   ***  ***   **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727