UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Grīdas lāgošana
Autors: Perfekc ()
Datums: 09/07/2013 11:19

Sveiciens visiem!
Man dzīvoklī (3.stāvā) maina grīdu. Būs koka lāgi 50X75mm+OSB22mm+lamināts.
Dzīvoklis ir soc. laika un paneļi ir ļoti nelīdzeni.
Lūdzu palīdziet ar info:
1. Kāda precizitāte būtu jānodrošina lāgojot? Man meistars šobrīd lāgus salicis ar augstuma atšķirību ~15mm dažādos istabu punktos. Starp blakus esošiem lāgiem vietām ir līdz 5mm augstuma atšķirība. Man tas liekas nejēdzīgi neprecīzi.
2. Vai lāgi visās atbalsta vietās nebūtu jānostiprina ar dībeļiem pie paneļa, lai tie nekustētos? Piedībeļots tiek tikai šur tur, vienā malā ar leņķiem, kur savādāk nevar (~1 leņķis uz 1,5m vidēji). Kur leņķu nav, lāgi daudzviet vertikāli kustās ar visiem klucīšiem apakšā.
3. Līmenis tiek regulēts ar cirvi pārcirstiem klucīšiem (bez dubultiem ķīļiem). Rezultātā stiprinājumi daudzviet ir ar atsperes efektu. Vai tā ir normāli?
Meistars saka. ka OSB visu noliks pa vietām, lai neuztraucos.
Es saprotu, ka daļēji tā arī būs, bet mierīgs prāts nav.
Ja godīgi, man liekas, ka ka jāmeklē cits meistars.
Lūdzu palīdziet ar padomu!

Re: Grīdas lāgošana
Autors: Praktiķis ()
Datums: 09/07/2013 21:39

Grūti jau komentēt,ja darbs nav redzams,bet lai kāda arī nebūtu konstrukcija-15mm līmeņa atšķirība ir tā kā nedaudz par daudz.Kāds tad ir attālums starp lāgām?Labāk būtu veidot režģa konstrukciju zem OSB-tad nesošais karkas būtu sasaistīts pats par sevi.Apakšējos dēļus sēdina uz putām u n ik pa brīdim piedībeļo.Bet principā jau par meistaru var spriest pēc tā-ar kādu instrumentu tas strādā,cik viņš ir gatavs ieguldīt tajā ko viņš dara-tāda arī būs viņa attieksme pret to ko viņš dara.

Re: Grīdas lāgošana
Autors: parks2007 ()
Datums: 10/07/2013 00:26

Šitāds "meistars" ar to pašu cirvi, ar kuru viņš taisa klucīšus, būtu ar steigu jāpadzen......
Interesanti kā OSB noliks pa vietām lāgas ,kuras kustās,jo nav piestiprinātas un starp kurām ir 5-15mm līmeņa atšķirība.....
Man par laimi jau tas viss aiz muguras,bet šito lasot atsauca atmiņā "meistaru" kolosālās atrunas - t.i,piemēram,.griestos reģipsis uzlikts šķībi,jo es esot atvedis mitru reģipsi un tas esot izliecies starp profiliem :),palodzes ,kuras nav kārtīgi nostiprinātas pirms pūš putas,ar vēderiem uz augšo,jo es esot tādas līkas jau atvedis...utt.

Re: Grīdas lāgošana
Autors: gints_ ()
Datums: 10/07/2013 09:36

Nu 15mm ir pilnīgi garām. IMHO pieļaujamā līmeņa starpība lāgām max 3-4mm, kas ir pilnīgi reāli sasniedzams. Galvenais ir lai pēc tam osb plākšņu sadures vietas būtu līmenī, kam tā arī vajadzētu būt, ja salaidumi uz vienas lāgas.

Man dzīvoklī ir pāris vietas, kur starp skaidenes plāksnēm ir 1-2mm līmeņa starpība, un, ja viņām pa virsu uzklāts paklājs, ar laiku šīs vietas konkrēti izceļās. Ar laminātu 2 mm starpība netraucētu.

Re: Grīdas lāgošana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 10/07/2013 14:06

Taisi peldošo grīdu ... planētas smiltis uz paneļa, 2 kārtas 12 mm OSB3 plātnes ar šuvju 10cm pārbīdi, tās saskrūvējot un liec savu tīro grīdu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **     **  ********   ******   
 **   **   **     **   **   **   **    **  **    **  
 **  **    **     **    ** **        **    **        
 *****     *********     ***        **     **   **** 
 **  **    **     **    ** **      **      **    **  
 **   **   **     **   **   **     **      **    **  
 **    **  **     **  **     **    **       ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727