UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

pārseguma siltinašana
Autors: bern ()
Datums: 22/07/2014 18:31

Pa dēļu grīdas apakšu bēniņos izbūvētā dzīvoklī nāk aukstums. Starpstāvu pārseguma pīrāgs -apakšējā stāva dēļu griesti, brusas (starp brusām izdedžu/smilšu/kaļķu pildījums), latojums, dēļu grīda. Problēma, manā skatījumā ir tāda, ka pa grīdas perimetru nav iestrādāta nekāda veida siltumizolācija kā rezultātā pa esošo ~5 -10 cm spraugu brīvi cirkulē gaiss. Īpaši tas jūtams ziemā pie attiecīga vēja virziena.
Palabojiet lūdzu, ja manis izdomātais risinājums nav piemērots situācijai. Lai nebūtu jāizārda visa grīda, domāju vietā, kur bēniņos grīda beidzas zem tās izrakt esošo smilšu pildījumu ~30 -40 cm platumā, tā vietā ievietojot putuplastu un spraugas aizpūšot ar makroflex putām, tādējādi izveidojot vēja barjeru. Iespējams pirms tam sapūst zem grīdas, cik tālu iespējams pa taisno uz esošā smilšu/izdedžu maisījuma eko vati.
Varbūt ir kādi citi ieteikumi?

Re: pārseguma siltinašana
Autors: soseds2 ()
Datums: 23/07/2014 10:07

Vēsā gaisa plūsmu grīdā var radīt caurumi sienās zem grīdas pa perimetru. Pieļauju iespēju, ka vēsais gaiss pagrīdē nonāk arī caur sienām no bēniņu kores daļas. Kā ar griestiem? Varbūt visur var sapūst ekovati, tas ir labs risinājums. Ja grīdā nebūs vēsā gaisa kustība, grīda ieņems telpas temperatūru. Tāpat ar citām konstrukcijām.
Vienā objektā Tērbatas ielā bēniņstāva dzīvoklī sapūta ekovati virs reģipša griestiem. Gāzes patēriņš apkurei samazinājās par trešdaļu.
Kur ir Ivars, viņš zinās pakomentēt... :)

Re: pārseguma siltinašana
Autors: bern ()
Datums: 23/07/2014 11:11

Lai gan neesmu pilnībā drošs par vajadzību, lielākai pārliecībai sapūtīšu arī ekovati.
Attiecībā uz grīdu gan es esmu pilnīgi pārliecināts, ka, pirmkārt, starp to smilšu masu un grīdas dēļiem ir 5-10 cm gaisa slānis, otrkārt, ka vējš grīdai apakšā tiek abās dzīvokļa pusēs, kas nozīmē caurvēju zem grīdas visā dzīvokļa platībā! Tāpēc jautājums, vai manis iedomātā putuplasta/makroflex vēja barjera nevarētu radīt kādas negatīvas sekas, par kurām šobrīd neemu iedomājies?
Vēl par ekovati. Cik runāju ar cilvēkiem, kuri ikdienā nodarbojas ar ekovates iestrādi, sapūst aiz reģipša ir ļoti izplatīts variants. Ja skatās ražotāju norādījumus, obligāta prasība ir daļēji elpojoša tvaika barjera no būvkartona. Nevarētu būt, ka bez tvaika barjeras efekts ir tikai līdz brīdim, kad vate pāris mēnešu laikā sasūc sevī mitrumu, tadā apmērā, ka tā kļūst pilnīgi bezjēdzīga? Man pašam gan grūti iedomāties, ka caur krāsotu reģipsi (it īpaši sienās bez rozetēm) varētu nokļūt mitrums tik milzīgos apmēros.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.