UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Sūnas
Autors: austere ()
Datums: 23/07/2014 12:54

Sveiki. Māja būvēta 1962.gadā un vēl joprojām ir vecais šīfera jumts kurš ēnas pusē regulāri apsūno. Ar ko varētu apstrādāt šīferi, lai tās sūnas tik bieži nebūtu jāskrāpē nost?

Re: Sūnas
Autors: Dzindzis ()
Datums: 23/07/2014 13:53

Laukos arī bija vecs šķūnis ar šifer jumtu.Nokrāsoju ar kaut kādu zaļo krāsu kas bija pie rokas.Tagad mazāk plaisā,neaizaug ar sūnām un izskatas smuki pēc onduline jumta. Tikai pirms krāsošanas jāatīra no visādām drazām un jābūt sausam.

Re: Sūnas
Autors: korķis ()
Datums: 23/07/2014 14:13

Bet vai kādam ir kādi secinājumi, kas notiek tad, ja neko nedara - ļauj augt tām sūnām? Vai viņas saplēš šīferi? Krāsošana un attīrīšana ir liels darba ieguldījums. Varbūt salīdzināms ar jauna jumta izmaksām? Man ir 30 gadus vecs sūnains šīferis, jo koks blakus.

Re: Sūnas
Autors: Didzisp ()
Datums: 23/07/2014 15:49

Jā, interesanti, es darīju pilnīgi pretēji, uzlīmēj smukumamu sūnas uz šīfera lēzenā priekšnama jumta. Pielipa labi, bet man neaug. Šīfris izturēja komunistu laikus, izturēs arī sūnas :) Es domāju, ka jēgas nav nekādas plēst tās sūnas nost. Pareizi uzlikts šifera jumts ir "mūžīgs"

Re: Sūnas
Autors: korķis ()
Datums: 23/07/2014 16:28

Ja kāds ņem nost kādus 60 gadus vecu apsūnojušu šīferi, būtu interesanti redzēt pārzāģētu šķērsgriezumu mikroskopā. Cik tālu tās sūnu saknes tikušas. Varbūt, ka viņas nemaz necenšas lauzt šīferi un viņām pietiek ar to, ka droši piestiprinājušās. Vizuāli jau šīferis bez sūnām ir vēl nesmukāks, kā ar. Un sūnas vēl pie tam klusina lietus un krusas trokšņus.

Re: Sūnas
Autors: Dzindzis ()
Datums: 24/07/2014 12:56

Sūnām nav ne vainas bet ūdens un sals gan labi drupina šiferu. Ir bijuši gadijumi ka šifers vesels,bet kad sāk uzmanīgi staigāt izturības nekāds - viņs ir palicis ļoti trausls tieši no ūdens un sala.

Re: Sūnas
Autors: JG ()
Datums: 24/07/2014 23:22

Tak nopērciet pretsūnu līdzekli!!! Kuršos labi pieejami!

Re: Sūnas
Autors: austere ()
Datums: 03/08/2014 19:35

Kā tie pretsūnu līdzekļi saucas? Un vai tie dārgi?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  **    **  **     **  ********  
 **     **        **  **   **   ***   ***  **     ** 
 **     **        **  **  **    **** ****  **     ** 
 ********         **  *****     ** *** **  **     ** 
 **         **    **  **  **    **     **  **     ** 
 **         **    **  **   **   **     **  **     ** 
 **          ******   **    **  **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727