UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: Tornis ()
Datums: 07/01/2015 18:51

Sveiki.
Privātmājā atjaunoju veco dēļu grīdu: nokasīju krāsu, noslīpēju, nolakoju. Izskatās labi, bet ir spraugas starp dēļiem, vietām 1mm vietām pat 4mm, kuras sākumā nolēmām atstāt tādas kādas ir, bet tad pārdomājām un nolēmām aizpildīt, ar domu, ka izskatīsies labāk. Jautājums ar ko aizpildīt? Bija doma ar akriliu, noteiktu toni piemeklēt un pāri vēl vienu lakas kārtu visai grīdai. Kāda ir jūsu pieredze šādā gadījumā vai ir citi varianti? Lūdzu padalaties pieredzē.

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: georgs999 ()
Datums: 07/01/2015 19:20

Cik esmu redzējis kā citi "cīnās" ar spraugām, tad nav nekādu variantu to aizdarei. Tur jau tas smukums -- dabīgs koks. Ja nepatīk, tad jāliek lamināts. Ar akrilu tur nekas nesanāks, viņš tak ir mīksts un laka cieta. Nekas tur neturēs.

Pēdējais ko redzēju. Izfrēzēja visas rievas vienādas un salīmēja koka līstes. Pēc laika līstes pa diognāli bija saplīsušas. Koks staigā, saraujas utt...

Vēl okupācijas laikā ir redzēts, ka šķirbās sadzen šņori kaut kādu un salej ar krāsu. Arī murgs.

Mans ieteikums - atstāj kā ir. Man ir tāda grīda. Visi ciemiņi kas atnāk, tiem patīk un pašam arī :)

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 07/01/2015 19:55

Esmu sev atstājis ar višam škirbām ! Nekādu eksplutācijas problēmu neesmu novērojis. Es arī lakoju, bet ja taisītu šodiem drīzāk eļļotu vai vaskotu, jo laka prasa ļoti saudzīgu eksplutāciju un ja kaut kur sabojājas tad jāpārtaisa visa grīda !

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: Praktiķis ()
Datums: 08/01/2015 18:01

Lai gan par vēlu,bet es ieteiktu pirms slīpēšanas (pašā apkures sezonā,kad spraugas vislielākās) špaktelēt ciet ar universālo divkomponentu auto špakteli. Turas perfekti,krāsa arī uz to pusi. Akrils neder-kā jau tika minēts-mīksts. Pēc apkures sezonas,kad dēļi sāks sabriest,akrilu spiež ārā. Grīdas dēļi,kas gadiem jau kalpojuši,pēc aizšpaktelēšanas praktiski vairs nestaigā(nospriegojas gan noteikti,bet tas nav redzams). Ja vasarās nav īpaši mitras telpas,tad spraugas vairs neparādīsies. Priedi,egli uz grīdas savā mūžā vairs (domāju) nelakošu. Eļļot un tikai. Sev noslīpēju visām grīdām laku nost un notonēju ar Paint eco lineļļas beici. Cita lieta,esmu ļoti apmierināts. Divkomponentu špaktele perfekti turas pat dēļu savienojumu šuvēs.

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: Teorētiķis ()
Datums: 08/01/2015 20:19

Vai nebij variants šai situācija, kad jauc kopā skaidas/putekļus ar laku vai krāsu un ar šo putru ķepē ciet?

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: Zuc ()
Datums: 08/01/2015 20:37

Par skaidām ir dzirdēts, ka tas jauc kopa ar pva līmi, lai tik ļoti neredzētu līmējuma vietu platām šuvēm.

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: EgilsK ()
Datums: 08/01/2015 21:02

Savam oša parketam ziedu skaidas ar laku. Bet diezvai uz dēļa garumu tas strādās tāpat kā parketa dēlītim. Varbūt ar elļu labāks efekts. Bet kokam laku tiešām neiesaku, gudri onkuļi jau te to pašu iesaka darīt.

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: georgs999 ()
Datums: 08/01/2015 21:18

Man par eļļam un lakām ir savs viedoklis.
Tikko klientam, uztaisīju priedes dēļus ar tonētu eļļu baltā krāsā. Nu murgs. Pietiek vienreiz ar zābākiem ieiet tādā telpā un tur visam ir čau. Vari atkal uz ceļiem ar lupatiņu visu rīvēt un tīrīt.
Nu Ok, vēl guļamistabā jā. Bet ne jau viesistabā, koridorī.

Turpretīm mūsdienīgai matētai divkomponetu lakai uz ūdens bāzes vispār tā laka nav manāma uz redzi. Ar basu kāju vienīgi vari atšķirību just. Toties kopt daudz vienkāršāk. Dārgāk par eļļu gan sanāk.

Principā gaumes jautājums :)

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: Kaplis ()
Datums: 08/01/2015 21:41

Ja grib dabūt gludu virsmu dēļu spraugām, tad pva ar koksnes slīpētiem putekļiem ir pilnigi garām. Mēģināju aiztaisīt tādas šķirbas 2-4mm platas, nekas tur prātīgs nesanāca, liels rukums, līdz ar to platākā vietā veidojās iedobums un sāka plaisāt, tur kur 2 mm vel cik/necik pieņemami. Lielumus jau tiem caurumiem aizpilda, bet citādi kvalitāte nebija laba.

Re: Lakotas dēļu grīdas spraugu aizpildīšana.
Autors: georgs999 ()
Datums: 08/01/2015 22:58

Es tiku mēģinājis slīpētos putekļus ar divkomponentu laku sajaukt un šķirbās. Arī bija līdzīgi. Pirmkārt žuva nenormāli ilgi un rukums bija pa kādi 30%.
Skats pēc suņa.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         *******    ******   **    **  **    ** 
 **        **     **  **    **  **   **   ***   ** 
 **               **  **        **  **    ****  ** 
 **         *******   **        *****     ** ** ** 
 **               **  **        **  **    **  **** 
 **        **     **  **    **  **   **   **   *** 
 ********   *******    ******   **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727