UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Guļbūves hidroizolācija
Autors: Hidrants ()
Datums: 23/05/2022 22:35

Sveiki, veicu kapitālu vecas guļbūves remontu. Ir vēlme tikt pie siltajām grīdām. Situācija ir tāda, ka izjaucot grīdu ar ventilējamo pagrīdi sanāk tā, ka smilts ir līdz ar pamatu līmeni. Attiecīgi uz smiltīm baļķi un grīdas dēļi līdz pirmā vainaga baļķa vidum. Tādā pat līmenī vēlos liet estriha pīrāgu (šķidrais putuplasts) ar silajām grīdām. Tur ir daudz iemeslu, sākot ar materiāla izmēriem, beidzot ar to, ka nevēlos lai māja ir kā baseins, kad ienākot pa durvīm jānokāpj uz leju. Tātad grīdas līmenis paliek nemainīgs, griestu augstums augstāk nav pieļaujams.
Jautājums ir sekojošs - kā vislabāk pasargāt pirmā vainaga baļķi no saskares ar betonu kas tiks ieliets? Kaut kas smērējams? Plēve?

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: agrais ()
Datums: 24/05/2022 05:57

Estrix nav skidrais putuplasts...un skidrais putuplasts nav betons....Kuru variantu tad izmantosi?Zem estrix parasti liek putuplastu, lidz ar to tam nav saskares ar zemi un mitrumu no tā.Estrixam ir specialas amortazacijas lentas, tas liekas pa perimetru, ar to ar pietiek.

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: Hidrants ()
Datums: 24/05/2022 08:04

Man estrihieši piedāvāja tādu risinājumu, ka jauks kādus 15 cm betonu ar putuplasta bumbiņām. Tad caurules, tad pa virsu estrihs. Tipa jaunā mode lai nevajag putuplastu likt. Viens no pazīstamākajiem estriha uzņēmumiem.

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: Aldiss ()
Datums: 24/05/2022 09:18

Tās 15cm putuplasta bumbiņas "šķidrā putuplasta"ir pārstrādātie putuplasta atkritumi, kas tiek sajaukti ar saistvielu. 15 cm pārstrādātā putuplasta slānis atbilst apmēram 10cm parasta putuplasta plāksnēm. 1m2 izmaksu ziņā vismaz ar Thermowhite iznāk 1.5x -2x dārgāk , tādēļ jēgpilni tādu būtu pielietot vietās , kur putuplasta plākšņu vieglu ieklāšanu traucē neregulāras formas telpas, komunikāciju ievadi/izvadi un tml.

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: zzz ()
Datums: 24/05/2022 09:53

Hidrants rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man estrihieši piedāvāja tādu risinājumu, ka jauks
> kādus 15 cm betonu ar putuplasta bumbiņām. Tad
> caurules, tad pa virsu estrihs. Tipa jaunā mode
> lai nevajag putuplastu likt. Viens no
> pazīstamākajiem estriha uzņēmumiem.

Ta nav siltumizolacija ✓

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: Hidrants ()
Datums: 24/05/2022 11:18

Ou, okey tas būs jāpārrunā ar viņiem. Bet jebkurā gadījumā ko likt pie baļķa?

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: zzz ()
Datums: 24/05/2022 11:40

Letakais kausejamais jumta segums (jakause klat tur nav)

Re: Guļbūves hidroizolācija
Datums: 24/05/2022 12:26

Baļķim un siltās grīdas betonam savienojuma vietā vienīgā nepieciešamība ir amortizējošā lenta, lai grīda varētu staigāt. Hidroizolācija tajā punktā principā nav aktuāla un siltumizolācijai arī tur liela nozīme nav - tikai amortizācija. Parastā lenta 1cm biezumā un viss. Ja pielikt kaut kādu plāno materiālu tad amortizācija ar lielu iespēju var nenotikt un reāli grīda tiks salieta kopā ar sienām - kas ir ļoti slikti. Vēl var ņemt vērā to baļķa profilu, ja viņš ir ieapaļš, tad labāk to amortizāciju bišķi paimprovizēt, lai betons nolejas ar taisnu malu un pēc tam var pacelties un nolaisties. Ja pieliesies līdz baļķa profilam, tad ar 1cm amortizācijas lentu var nepietikt. Principā jau profesionālam grīdu lējējam šis jautājums būtu perfekti jāpārzin un klientam tur galva nebūtu jālauza.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/05/2022 12:29, labojis Vilnis_Radio.

Re: Guļbūves hidroizolācija
Autors: zzz ()
Datums: 24/05/2022 15:03

Te jau profesionali devusi padomu. Tas tur taja vieta, kur parejie cilveki perk zem betona plaksnveida putoplastu........

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.