UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Otrā stāva pārsegums uz brusu kurpēm?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 17/11/2022 16:33

Labdien!
Vēlos padomu. Ir veca koka māja ar izbūvējamu otro stāvu. Pašreizējais pārsegums neturēs neko tāpēc jāliek jaunas brusas. Vecās izņemt nav iespējams, pirmajā stāvā uz tām karājas griesti.
Plāns ir esošās atstāt un stapās likt jaunas. Problēma rodas tajā ka otrā stāva pārklājums balstās uz ārsienām un nesošās sienas. Ja ar nesošo viss skaidrs tad ārējai sienai es īsti netieku klāt, lai uzsēdinātu pārklājuma brusas uz sienas. Esošās brusas ir tā kā iestrādātas starp divām brusām (mauerlatām?) ārsienas pusē, tāpēc opcijas ir trīs - celt visu augstāk, lai ārsienas pusē brusa balstās uz sienas, kalties iekšā brusās un sēdināt brusā iekšā (tas būs nereāli sarežģīti), vai skrūvēt pie sienas brusu kurpes un pārklājuma brusas sēdināt tajās. Viss ir forši un jauki, domāju ka pati kurpe labi visu turēs, bet kā ar skrūvēm ar kurām kurpi pieskrūvēt pie sienas?

Es ceru ka es +/- saprotami uzrakstīju. Varbūt ir kāds cits variants kā iziet no situācijas?

Re: Otrā stāva pārsegums uz brusu kurpēm?
Autors: Praktiķis ()
Datums: 17/11/2022 17:00

Parasti šādos gadījumos vecās pārseguma sijas stiprina no abām pusēm naglojot klāt pastiprinošus elementus. Ja vecā sija ir apaļa tad starp jaunajām brusēm ar nelielu soli ieliek distancerus, kas neļauj pienaglojamam materiālam liekties līdzi noapaļotajai sijai..
Kāpēc ir doma likt jaunas sijas?

Re: Otrā stāva pārsegums uz brusu kurpēm?
Autors: agrais ()
Datums: 17/11/2022 18:17

ir iznacis kadus gadus patradat UK, konkreti Gernsijas sala. Ka reizi mums viesnicai cela divu stavu piebūvi.Betona bloku sienas uzrava lidz jumtam, uzlika jumtu, pec tam ar brusu kurpem lika starp stavu parsegumus. Pats personīgi skruveju tas brusu kurpes un liku bruses. Pēc tam tadu sistemu vēl dazas reizes gadijas sastapt. Sev arī paris piebūves tada veida uztaisiju. Nekadu problemu tur nav...tikai svarigi lai tas brusu kurpes var normali piestiprinat pie sienas. Tas nu gan ir jaņem vera....

Re: Otrā stāva pārsegums uz brusu kurpēm?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 18/11/2022 09:42

Paldies kungi par informāciju.
Praktiķi - es gribu salikt jaunas jo nesošā siena ir iesēdusies un būs ļoti problemātiski pastiprināt savelkot kopā, šāds variants bija apdomāts.

Re: Otrā stāva pārsegums uz brusu kurpēm?
Autors: Praktiķis ()
Datums: 18/11/2022 19:25

Kā jau visās lietās un vietās, pats svarīgākais ir pieņemt pareizāko lēmumu. Lai to izdarītu ,situācija jāredz kopumā un plašumā,jo vienmēr ir saistītās lietas,kas neprofesionālim nav redzamas saprotamu un objektīvu iemeslu dēļ.
Brusu kurpēm nav nekādas vainas,taču nekur neesmu redzējis tām kādu nestspējas aprēķinu . Konstruktīvi pārseguma sijām vienmēr tiek veidots atbalsta punkts.Ja kāds UK veido šādu piekārtu pārsegumu- tā ir viņa atbildība. Šāda veida stiprinājumus bez problēmām var izmantot visa veida terasēm ,nojumēm un vēl nezin kur.
Par jauno siju iezāģēšanu- manuprāt tas nemaz nav sarežģīti- vajadzīgs tikai ķēdes zāģis. Parasti sarežģītākais šo siju dabūt iekšā.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.