UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Gāzbetona sienas apmešana
Autors: Mareks Cits ()
Datums: 11/07/2023 13:59

Ir laiks sākt gāzbetona sienu apmešanas darbus, bet nu ir baigā putra iestājusies kā šo darbu veiksmīgi paveikt.
Apmešanai domāju izmantot sakret clp plus cementa-kaļķa apmetumu. Skaidrs, ka Gāzbetons pirms tam jāgruntē, parasti iesaka visu ņemt no vienas sistēmas, tad nu sanāk ņemam Sakret ug atšķaidam ar ūdeni 1:3 un kārtīgi divas reizes nogruntējam vai vajag vēl kādu reizi gruntēt?
Un tālāk sākas visādas šaubas un nesaprašanas, ko darīt un ko nedarīt tālāk :o
    * Vai jāveido kontaktslānis vai nav, kādu materiālu izmantot? Izmanto ceresit cc81(atšķaidīts ar ūdeni 1:5 + apmetuma materiāls) vai šim ceresit cc81 ir kāds analogs?
    * Vai vajag iestrādāt fasādes sietu, pa visu laukumu vai tikai diagonāles virs durvju un logu ailēm? Ar to pašu clp+ ir iespējams šo paveikt? Vai varbūt labāk sietu iestrādāt ar Sakret KAM. Vai ir kāds cits atbilstoš materiāls?
    * Pēc tam uzstādīt vadulas - izmantot sakret kam vai labāk clp+?

Kad vadulas saliktas, tad gan liekas ir skaidrs ko darīt - smērējam virsū apmetumu un velkam ar trapeci, nākošajā dienā, raujam ārā vadulas un aizsmērājam ciet izveidojušās gropes.

Palīdziet, lūdzu tikt galā ar šo galvlauzi.

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: Jampadracis ()
Datums: 11/07/2023 14:42

Nezinu par tiem sastāviem, bet sietu 100 punkti vajag pa visu plakni. Šo darbu uzticēju meistariem - viņi man sietu lika tikai problemātiskajās zonās. Mikroplaisas parādījās pa visu plakni. Gāzbetons kautkā nesadzīvo ar cementa - kaļķa apmetumu. Nezinu kā ir ar ģipša apmetumu.

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: Mareks Cits ()
Datums: 11/07/2023 18:56

Jampadracis - cik ilgi gāzbetona sienas bija nostāvējušās pirms apmešanas?

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: Fateritis ()
Datums: 12/07/2023 22:09

Ceresit cc81 baigi labais, bet dārgs un internetā var atrast tikai divās bodēs, iespējams uz pasūtījumu var arī pie citiem tirgotājiem dabūt.

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: ints45 ()
Datums: 13/07/2023 07:17

Es apmetu Aeroc 375 gan no iekšas, gan āras ar Sacret piedāvāto tehnoloģiju un materiāliem. Ja interesē varu atrast bukletu, bet materiāli, droši vien, ir mainījušies

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: Mareks Cits ()
Datums: 13/07/2023 08:21

ints45 - Paldies, interesē ar ko tika apstrādāta iekšsiena pirms apmešanas, vai itka izmantots siets un vai siena tika apmesta ar cementa-kaļka apmetumu? Un pats galvenais, kā sienas "jūtās" šobrīd.

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: Zzz ()
Datums: 13/07/2023 12:45

Es negrunteju un viss ok. Java kalkju-cementa gan pasjaukta

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: ints45 ()
Datums: 13/07/2023 23:04

Tātad, ārsienas iekšpuses apmešana:
Grunts BG, tad līmjavā KAM iestrādāts stiklašķiedras siets. Siets iestrādāts kā prasa instrukcija ar papildus sieta gabaliem logu un durvju stūros, telpu iekšējos un ārējos stūros speciālie veidgabali. Noveigums ar Knauf Fill&finish un Superfinish. Nekādas vadīklas nelietoju, jo siena ir gluda un apmetums kopā ir kādi 5 -7mm. Protams, pirms apmešanas siena ir jāsagatavo - jānokasa līmes notecējumi, lielākie robi jāaiztaisa ar putām, remontsastāvu utml. Sienas man pārsvarā krāsotas nekādas plaisas nav novērotas. Tiesa, es sienas pāris gadus žāvēju pirms apmešanas.

Tagad ārsienu ārpuse:

Grunts BG, tad līmjavā KAM iestrādāts stiklašķiedras siets. Grunts PG, un tad apmetums SBP(biezpiens). Tam es liku klāt Sakret toni pulvera veidā, kas pārdodas tādās glāzītēs. Māja līdz ar biezpienu iegūst jau gatavo fasādes toni. Biezpiens jāsmērē pa sektoriem ko atdala ar krāsotāja lentas joslām. Kā beidz sektoru, tā lentu nolplēš, kad sāk nākošo sektoru blakus, lentu atkal uzlīmē. Fasādi var nedalīt sektoros, ja ir pietiekoši daudz strādnieku, kuri var apstrādāt visu fasādi uzreiz iekļaujoties laika sektorā.

Šādu apmetumu iekšpusē veidoju tikai ārsienām, visas pārējās iekšējās sienas aplīmēju ar reģipsi. Kā līmi izmantoju Perlfix

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: N ()
Datums: 14/07/2023 01:18

Kāds īsti ir pamatojums sieta izmantošanai visur?
Man apmetēji teica, ka sietu vajag tikai tur kur vajag. Man gan nav jauna māja un daudz kur pie sienām apakšā palika vecais cementa apmetums.

Re: Gāzbetona sienas apmešana
Autors: N ()
Datums: 14/07/2023 01:19

P.S. Plaisu nav.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  **    **  **     ** 
 **     **   **   **   ***   **  **   **   **     ** 
 **     **    ** **    ****  **  **  **    **     ** 
 *********     ***     ** ** **  *****     **     ** 
 **     **    ** **    **  ****  **  **     **   **  
 **     **   **   **   **   ***  **   **     ** **   
 **     **  **     **  **    **  **    **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727