UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Lauku mājas grīdas pīrāgs
Autors: Andris V ()
Datums: 15/05/2025 13:37

Sveiciens zinātājiem!

Nupat ir iegādāta neliela (60m2) lauku mājiņa - koks apšūts ar ķieģeli.
Apzinos, ka būs ļoti daudz jāremontē/jālabo utt.

Plānoju sākt ar grīdu.Proti, esmu pamanījis, ka grīdā ir peļu/žurku izgrauzti caurumi. Tad nu plēsīšu grīdu augšā un skatīšos kas un kā, taču ir dziļas aizdomas, ka labākājā gadījumā no siltumizolācijas tur būs izdedži. Tātad, būs jāsiltina.
Izlasīju krustu šķērsu forumu par to, ko un kā darīt un tomēr netieku gudrs - kādu siltumizolāciju izvēlēties? Vati vai tomēr ekstrudēto putupoilstirolu?
Pieņemot (cerot), ka lāgas ir labā stāvoklī, tad domāju izklāt melno grīdu un:
1. variants - 100mm polistirolu. šuves aiztaisa ar putām, atstāt 5mm gaisa koridoru, lāgām pa virsu kaut vai OSB un tad jau grīdas segums. Turklāt, lasot forumu, var secināt, ka nekādas hidro vai tvaika plēves polistirolam nevajag.
2. variants. Hidroplēve, akmens vate 30mm, tvaika plēve, gaisa koridors, OSB un grīdas segums.
Tad nu jautājums. Vai polistirola siltinājumam tiešām nevajag plēvi? un , ja liek vati, tad kādu konkrēti plēvi likt?

Re: Lauku mājas grīdas pīrāgs
Autors: kubiks ()
Datums: 15/05/2025 14:35

Putuplasts un estriks, aizmirsti pārējās muļķības.
Ja jau tiek plēsta visa grīda un ēku plānots normāli apdzīvot, tad ieteiktu tiešām nopietni apsvērt pīrāgam pievienot caurules grīdas apkurei. Papildus izmaksas, pašam darot, būs smieklīgi mazas uz kopējā fona.

Re: Lauku mājas grīdas pīrāgs
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis ()
Datums: 15/05/2025 18:01

Kubiks saka pareizi. Te kārtība sekojoša. Tev vismaz skiču līmenī jāsaprot turpmākais plānojums un vēlmes. Ja tu uzlauz grīdu, tad pamantē būtu jāsāk ar komunikāciju ievadu (kanalizācija; ūdens) – aukstā ūdens ievads vēlams tuvāk ēkas centram (izsalšanas novēršanai). Lai gan jāmin, ja zem grīdas ir daudz grauzēju pēdas, tātad alas – aukstam ūdenim pareizāk izmantot cinkotas metāla caurules. Lai gan godīgi sakot praksē neesmu saskāries, ka grauzēji bojājuši ūdensvadu? Bet cik tad gadu praktiskās pieredzes plastikāta eksplutācijai. Vai arī risinājums, kur plastikāta cauruļvads ir aptverts ar aizsargčaulu. Analogi elektrības ievadam. Ja grauzēji mīt, tad vēlams pēc komunikācijām veikt pamatnes blietēšanu, kuru papildināt ar ieblietētām ~5cm dolomīta šķembām, to aplaistot ar cementa pienu. Tad siltumizolāciju un apsildāmš grīdas konstrukciju. Es personīgi esmu tādu taisījis izmantojot māla klonu, māls bija tieši ēkas gruntsgabalā. Darbs varbūt nedaudz darbietilpīgāks nekā lejamai no cementa javas, taču nav materiāla (javas izmaksas ~1000E), bet rezultāts analogs. Te gan klona grīdai jāizmanto tajā iestrādāti koka gulšņi, ja vēlies naglotu dēļa grīdas segumu. Taču var veidot arī peldošo – grīdas riģips (https://www.buvserviss.lv/buvmateriali/regipsis-profili-stiprinajumi/regipsis/knauf-brown-gkf-gridas-regipsis-bodenplatte) un flīzes. Un neņemies ar siltumizolācijā atstājamiem gaisa kanāliem vai arī tās speciālu salīmēšanu. Montāžas putas vienīgi komunikāciju izvadam no grīdas vai arī grīdas diagonāļu koriģēsanai.

Re: Lauku mājas grīdas pīrāgs
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis ()
Datums: 15/05/2025 18:15

Andris V: 15/05/2025.... lauku mājiņa - koks apšūts ar ķieģeli. ....Te pārskats par citām ēkas problēmām ( [building.lv])



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********   **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ****  ** 
 *********  ********   ********   *********  ** ** ** 
 **     **  **         **         **     **  **  **** 
 **     **  **         **         **     **  **   *** 
 **     **  **         **         **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.