UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: jtdesign ()
Datums: 28/10/2010 10:05

Prasības visā valstī vir vienādas, bet interpretācijas dažādas, citur atvieglinātas, citur vēl stingrākas/detalizētākas, kā likumdošana paredz. Gandrīz vai vienīgais atvieglojums laukos ir būves ar līdz 25 m2 apbūves laukumu bez projekta, vien ar vietas saskaņošanu.

Lai pateiktu, kas lētāk, ir jāsalīdzina. Gatavām kopnēm mēdz būt cenrāži, par uz vietas taisāmām var būt kā lētāk, tā dārgāk.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 28/10/2010 10:11

Lai vēlāk dokumentāli pierādītu, ka Tu esi kautko rekonstruējusi, kautkur jābūt piefiksētam patreizējam stāvoklim. Diez vai tas ir kas vairāk kā esošā ēkas inventarizācijas lieta.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: specs ()
Datums: 28/10/2010 22:13

Lai būtu nepieciešams projekts, nemaz nevajag neko jaukt, bet pietiek nomainīt veco šīferi pret šindeļiem, jo inventarizācijas lietā ir minēts esošais jumta seguma materiāls, kura maiņas rezultātā inventarizācija kļūst nederīga.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: Evija ()
Datums: 29/10/2010 22:13

Pārlasiju kārtīgi inventerizācijas lietu. Par jumtu rakstīts: betona dakstiņu jumts. Un viss. Ne ka otrais stāvs ir , ne kas tā par konstrukciju,ne jumta laukums.
Ja jau inventerizācijās lietā nekas nav minēts, tad es varu rekonstruēt bez atļaujas?
Palikšu pie likuma, un kārtošu visu pēc noteikumiem, bet kā viņi tā neko neatzimēja inven. lietā?


Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/10/2010 11:07

Tātad Tu vari likt arī jaunus "betona dakstiņus".
Interesanti, vai jebkad Ulmaņlaikā vai agrāk Latvijā bija sastopami betona dakstiņi?
Inventarizācijas lietām, cik zinu, laika gaitā mainījusies likumdošana un prakse, ir dzirdēts par "vecā" un "jaunā" parauga lietām, piemēram, cilvēkiem, kam kaut kādas darīšanas ar zemesgrāmatu, tipa mantošana vai tamlīdzīgi, liek pārtaisīt lietu pa jaunam.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: jtdesign ()
Datums: 30/10/2010 11:13

Tā nav inventarizatoru darīšana, tik detalizēti aprakstīt ēkas konstrukcijas, normālos apstākļos to parāda ēkas būvprojekta dokumentācija komplektā ar ekpluatācijā nodošanas aktu.

Bez atļaujām var veikt ēkas interjera kosmētisko remontu, visam pārējam vajag kādu nebūt saskaņošanu ar vietējo būvvaldi vai vismaz pašvaldību.

Dziļos laukos pa kluso var arī atomstaciju uzbūvēt, bet, ja kāds no būvstrādniekiem uzkāps uz sarūsējušas naglas, nepatikšanas sāksies (var sākties) daudz nopietnākas.

Tā kā pārbūves darbiem kaut kāds projekts tāpat vajadzīgs, kaut uz vietas uz avīžmalas būvinženiera skicēts, darīt visu oficiāli vien pagarina termiņus un nedaudz palielina kopējo tāmi. Vienīgais, ka projekta dokumentācijā būs kāds strēķītis papīru vairāk, bez daļas kuru varētu arī iztikt vai vismaz nenoformēt tik skaisti. Tas, ja netiek izjaukts status quo, bet tikai nomainītas vecās konstrukcijas pret jaunām, kaut ne identiski (citi spāru šķēlumi, soļi, krēsla konstrukcija utt.), taču jumta formu nemainot, nelegāli paveikts pamatā neradīs nākotnē nekādas juridiskas sekas. Ja mainās jumta forma, izmēri, projekta nepieciešamība nav apspriežama.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: aaaa ()
Datums: 30/10/2010 19:45

Man ir rūpnieciskas gatavas kopnes. Priekšrocība ir tāda, ka viss notiek ļoti ātri. Kopnes atved un izkrauj. Tad sarunā krānu un būtībā jumta kopnes, kas bija arī otrā stāva pārseguma sijas tika saceltas un nostiprinātas apmēram 2 stundu laikā! Nedomāju, ka jebkura paštaisīta jumta konstrukcija var tikt izveidota pat 10x ilgākā laikā. Zviedri, piemēram, principā visas jumta kopnes taisa uz zemes un tad saceļ uz sienam jau gatavas ar krānu. Nav jau jāpasūta gatavas no veikala, tās var izgatavot arī uz zemes - un daudzkārt vienkāršāk kā pa taisno uz jumta. Uztaisa vienu un pārējās tik liek virsū un pēc šablona.
Nezinu kas ir dārgāk - algot večus nedēļas garumā vai samaksāt krānam 50Ls par darbu un visu paveikt viens un divi?
Turklāt no kantora ir vieglāk pasūtīt tiešām no sausiem un pēc stiprības šķirotiem materiāliem, ar visiem zīmogiem un sertifikātiem. No gatera atvestajiem skabargainajiem slapjajiem dēļiem labuma maz, turklāt pašam atrast labu sausu šķirotu materiālu paliek aizvien grūtāk, jo, ja buma laikā vēl varēja, tad tagad tādu uz vietas pērk maz, līdz ar to vairs pat nekrāmējas. Atrast var tikai pie eksportētājiem, kam tāpat lieks latiņš bez čeka netraucē.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: jtdesign ()
Datums: 30/10/2010 20:27

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zviedri, piemēram, principā visas jumta
> kopnes taisa uz zemes un tad saceļ uz sienam jau
> gatavas ar krānu. Nav jau jāpasūta gatavas no
> veikala, tās var izgatavot arī uz zemes - un
> daudzkārt vienkāršāk kā pa taisno uz jumta.
> Uztaisa vienu un pārējās tik liek virsū un
> pēc šablona.

Tieši tā arī darījām, kad skolas laikā vasarās strādāju kolhoza būvbrigādē. Tikai celtņa vietā bija pāris striķu.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 31/10/2010 07:28

Jāņem vērā, ka gatavas kopnes efektīvas tikai divslīpu jumtiem, kam visi elementi vienādi. Arī nagluplašu un ar tām stiprināta koka ilgizturība ir apšaubāma.
Nav gan teikts, ka rūpnieciski izgatavotām kopnēm jābūt sastiprinātām tieši ar nagluplatēm, tomēr divas Latvijā reklamējošās firmas taisa tieši tā.

Re: Jumta rekonstrukcija-kadus dokumentus vajag?
Autors: aaaa ()
Datums: 31/10/2010 16:56

Man liekas, rūpnieciskās tomēr izturīgākas. Lai gan manējās arī sastiprinātas ar nagluplatēm, pluss ir tāds, ka visi koki tiek zāģēti ar automātiem precīzi ieregulētos leņķos, līdz ar to kopnes sastādošās detaļas viena otrai pieguļ ideāli precīzi ar visu zāģējuma plakni, nevis kā vairums pašzāģēto - tikai ar stūrīti vai maliņu. Arī tas visai konstrukcijai piedod stingrību. Cik esmu redzējis veco laiku mājās, kur spāres ir taisītas uz vietas, tās sanaglotas ar dažām naglām un parastām, ne cinkotām ne kā. Un ja jau tādas ir izturējušas vismaz 100 gadu, tad gan jau nagluplate ar savām 20-30 naglām arī nekur neliksies. Bet tieši detaļu precīzums konstrukcijai piedod stabilitāti, ka tās droši vien arī nekur neliktos, ja visas naglu plates izrautu. Galu galā koka karkasam pašam nav jābūt ar gala izturību - mājas gala stabilitāti nodrošina viss kopā - jumtam tas ir aplīstējums, latojums un pats jumta segums, sienām iekšējā un ārējā apdare.
Un četrslīpu jumtus skandināvijā saliek no trīsstūriem un ar krānu uzmontē daudz ātrāk kā divslīpu jumtus, kur jāceļ pa vienai kopnei, kamēr četrslīpu jumtam bieži vien elementi ir jau sastiprināti, ka atliek uzcelt tikai dažus un gatavs!
Starp citu, pavēroju Zviedrijā, tur četrslīpu jumti privātmājām uz aci ir ne vairāk par dažiem procentiem, jeb uz katrām 100 mājām labi ja pāris. Varbūt tradīcija, bet pamatā, domāju, ka tāpēc, ka pilni 2 stāvi tur nav modē, parasti ir mājas ar mansardstāvu un 2-slīpu jumtu. Otrkārt, vēlreiz pārliecinājos, ka 4-slīpu jumts tomēr izskatās tizli. Kaut kādai pirtiņai vēl varētu būt pat smuki, bet mājai - nu paldies, klucis kas klucis, jo parasti māja zem 4-slipu jumta vairāk vai mazāk atgādina kluci. Bet par gaumi nestrīdās, tas tik tā, mani prātuļojumi.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  **    **   ******    *******  
  **  **    **  **   ***   **  **    **  **     ** 
   ****      ****    ****  **  **        **     ** 
    **        **     ** ** **  **         ******** 
    **        **     **  ****  **               ** 
    **        **     **   ***  **    **  **     ** 
    **        **     **    **   ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.