UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Inventarizācijas lieta
Autors: inspa ()
Datums: 27/09/2011 16:37

Pēc bankas prasības ir jāieraksta zemesgrāmatā jaunbūve. Cik tagad varētu izmaksāt inventarizācijas lieta?

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: JanisL ()
Datums: 02/10/2011 23:56

Atkarīgs no ēkas izbūves stadijas un termiņa, kurā vēlies to paveikt.
Standarta 44 dienās - jaunbūve varētu maksāt rupji rēķinot zem/ap 1Ls par m2. Ja tā būtu ekspluatācijā nododama ēka, tad jau kaut kur pie 2Ls par m2. Tie tādi provizoriskie cipari. Ja gribi iegūt 2x ātrāk - 22 dienās, tad arī cena x2.

Piemēram varu minēt savu 104 m2 ēku, kurai NAV izbūvētas iekšsienas un vēl nav nekādu labiekārtojumu (kanalizācija/ūdens/elektrība). VZD inventarizators pārmērīja tikai ārsienas un to novietojumu. Vajadzēja paātrinātajā kārtā - samaksāju par šo pasākumu aptuveni 160 latus.

Plus rēķinies, ka vēl vajadzēs ēkai piešķirt kadastra numuru, ja tāds jau nav - tas ir vēl +40 Ls (manā gadījumā). Plus vēl no savas būvvaldes jaunbūves raksturojums vajadzīgs, kas arī prasīs laiku. Un tikai tad ar šitiem visiem papīriem varēsi doties uz Zemesgrāmatu veikt reģistrāciju.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: gunbox ()
Datums: 03/10/2011 10:17

Es nedaudz nesapratu. Kurā brīdī ēku banka liek reģistrēt kā jaunbūvi?
Vai tad uzreiz nevar reģistrēt kā ekspluatācijā nododamu ēku?

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: spk ()
Datums: 03/10/2011 11:33

gunbox, a tev banka neko nesaka?
Parasti - pēc iespējas ātrāk, kad pamati jau ielikti. Iemesls prozaisks - ja tu gadījumā pārtrauc maksāt, daudz vieglāk un ātrāk notiek konfiskācijas un ātrās realizācijas process. No jaunbūves līdz nodošanai ekspluatācijā mēdz būt liela atšķirība, gan laikā, gan ieguldītajā naudā, savukārt pārtraukt maksāt un sagādāt burkai problēmas tu vari jebkurā brīdī, un to risku vajag vadīt.

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: gunbox ()
Datums: 03/10/2011 14:50

Nu ja man māju uzceļ divos mēnešos, tad man ekpluatācijā nododama ēka kļūst ātrāk kā es dabūju jaubvūves papīru. Birokrātija lēnāk iet kā mājas celtniecība. :D

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: spk ()
Datums: 03/10/2011 16:23

... a ja uzceļ vienā mēnesī, tad vēl skaistāk.
A kas tev traucē vienoties ar banku?

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: al ()
Datums: 10/11/2011 09:46

Vai varat pastāstīt, ar ko jāsāk, ja gribu ierakstīt ZG jaunbūvi (Rīgā)? Jādodas uz Puškina ielu? Kādi dokumenti nepieciešami?

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: al ()
Datums: 11/11/2011 09:46

Atbildēšu uz savu jautājumu. :) Jā, jāiet uz Puškina ielu, ņemot līdzi projektu, būvatļauju un pasi.

Re: Inventarizācijas lieta
Autors: apmands ()
Datums: 23/12/2011 23:14

Kas tālāk notiek?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **   ******   **     **  ********   **     ** 
 **  **  **  **    **  ***   ***  **     **  **     ** 
 **  **  **  **        **** ****  **     **  **     ** 
 **  **  **  **        ** *** **  ********   ********* 
 **  **  **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
  ***  ***    ******   **     **  ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727