UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
renovāciju legalizācija
Autors: test111 ()
Datums: 21/12/2011 16:49

Labdien, vēlos nopirkt dz. no bankas.
Lieta ir sekojoša : dzivokļa plāns, inventarizācijas lietā, neatbilst dabā esošam (respektīvi bija nesankcionētā pārbūve).
Jautājums : kādas var būt sekas, ja es iegādāšos šo dzīvokli?
Kā var legalizēt pārbūvi?

Re: renovāciju legalizācija
Autors: Dzindzis ()
Datums: 21/12/2011 17:25

Vari legalizēt vari nelegalizēt. Es savulaik arī nopirku ēku kurai plānojums neatbilda īstenībai - visas starpsienas bija izjauktas. Man kā reiz tas noderēja.

Re: renovāciju legalizācija
Autors: jtdesign ()
Datums: 21/12/2011 18:34

Formāli un tiesiski tas ir NĪ pašreizējā īpašnieka PIENĀKUMS, jo citādāk var norauties sodu arī jaunais īpašnieks, kaut problēmas sāksies krietni ātrāk (ZG var atteikt reģistrāciju, līdz lietas nav sakārtotas). Vienīgi, tā kā bankas ir valsts valstī, pašiem vien būs jādomā. Iesaku pirms pirkšanas pakonsultēties ar būvniecības speciālistu (sertificētu arhitektu, piemēram), nav izslēgta varbūtība, ka legalizēt var tikai ar lielām sāpēm vai vispār mission impossible (aila nesošajā sienā 200-dzīvokļu ēkā, piemēram).

Pie normāla pārdevēja (diemžēl, šis laikam nav tāds gadījums), šāda situācija prasa (būtisku) atlaidi no cenas. Vai arī pārdevējs vispirms saved visu kārtībā. Sekot Dzindža pieredzei var tad, ja cena ļoooti garšīga (puse vai mazāk no pašlaik notiekošo darījumu vidējās cenas).

Ja nav skartas nesošās konstrukcijas un/vai fasāde, risinājums ir ātrs un praktiski nesāpīgs (vienkāršotā renovācija).

Re: renovāciju legalizācija
Autors: bern ()
Datums: 21/12/2011 23:08

Tajā brīdī, kad dzīvokli nopirksi, tā vairs nebūs bankas problēma, bet par patvaļīgo būvnieku būsi kļuvis Tu pats! Tāpat jau neviens neuzodīs, ka Tev dzīvoklis patvaļīgi pārplānots un sodu neskries likt. Sekas parasti izpaužas kā būvatļaujas nedošana kaut kādiem citiem darbiem, ja parādās tāda nepieciešamība, vai nākamā pircēja iebildes un prasība nolaist cenu, ja vēlāk pārdosi. Tas, ko noteikti vajag pārliecināties, ir, ka nav aiztikta kāda nesoša siena. Tad gan turies no šī darījuma pa gabalu. Es pats reiz nopirku dzīvīvokli ar izgrautām starpsienām. Zināju, ka nav nesošās, vienkārši saliku atpakaļ pie visām riģipša likšanām.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **     **  **     **  ******** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
     **    **     **  **     **  **     **      **   
    **     **     **  **     **  *********     **    
   **      **     **  **     **  **     **    **     
   **      **     **  **     **  **     **    **     
   **      ********    *******   **     **    **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727