UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Dokumeni šķūnītim????
Autors: Alvisss ()
Datums: 10/05/2012 11:23

Pie lauku mājās (kura gan atrodas ciema robežās) uzbūvēju jaunu malkas šķūni. Šķūņa izmēri 5.6m*4.4m=24.64m2
Zvanīju uz vietējo būvvaldi, lai noskaidrotu vai šķūnītim ir nepieciešami kādi dokumenti un saskaņošana. Tur man paskaidroja, ka nepieciešams arhitekta projekts un zemes dienestā jāiesniedz vieta, kur tas šķunis atrodas. Pēcāk runāju ar pazīstamu būvkonstruktoru, bet šamējais man apgalvoja, ka šķūnītim projekts neesot vajadzīgs un būvvaldē man lej.
Ko darīt un kā būt? varbūt kāds zin kā īsti ir, mošk var norādīt uz likumu. Nav man laika nēsāties uz novada būvvaldi, kas atrodas 80km no rīgas, un kura strādā tikai darba dienās, darba laikā.

Re: Dokumeni šķūnītim????
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 10/05/2012 11:47

Teorētiski, tiklīdz lielāks par 25 m², laikam tomēr var pieprasīt visus papīrus kā augstceltnei. Praktiski gan būvvaldēs ne vienmēr strādā asinssūcēji un vismaz man savulaik tika apstiprināts projekts, kurš saimniecības ēkām saturēja tikai vienkāršus "Arhitektūras" (AR) rasējumus (un, protams, ēku novietojumu "Ģenplānā"). Vēl pirms tam man teica, ka dažus gatavus šķūņu projektus varot nopirkt "Agroprojektā", tomēr es tos pat neaizbraucu skatīties, jo sapratu, ka būs daudz par lielu. Pats uzzīmēju ArchiCadā un sertificēts arhitekts par samērīgu atlīdzību pārnesa uz AutoCAD, noformēja, izdrukāja un uzlika savu parakstu.

Re: Dokumeni šķūnītim????
Autors: aaaa ()
Datums: 10/05/2012 11:53

Projektu nevajag tikai lauku teritorijā, jāsaskaņo tik atrašanās vieta. Visur citur viss pēc pilnas programmas, ar projektu, būvatļauju utt.

Re: Dokumeni šķūnītim????
Autors: jtdesign ()
Datums: 10/05/2012 12:14

Lauku teritorija ir visai izplūdis jēdziens, lai precizētu, jāpalasa vietējos apbūves noteikumus. Ciemata teritorijā ir pilnīgi iespējams, ka lauku teritoriju atvieglinājumi neattiecas un vajadzīgs projekts atbilstoši pilnam rituālam - PAU, TN, topogrāfija, AR un BK daļas un viss pareizi noformēts. Tā kā varu arvien vairāk pārņem juristi, arvien mazāk paliek vietu, kur var tikt cauri ar paša skici uz no burtnīcas izrautas rūtiņlapas.

Re: Dokumeni šķūnītim????
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 10/05/2012 12:15

Arī virs 25 m² nevajag? Kopš kura laika?
Pēdējā laikā gan neesmu sekojis līdzi, bet pirmajā jaunā būvlikuma redakcijā (vajadzētu būt atrodamai MK mājas lapā) figurēja 50 m². Taču no nākamās šis cipars jau bija pazudis ("profesionāļi" taču labprāt neatteikties no liekas kapeiciņas).



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   ********   **      **        ** 
 **    **  **     **  **     **  **  **  **        ** 
     **    **     **  **     **  **  **  **        ** 
    **     **     **  ********   **  **  **        ** 
   **      **     **  **     **  **  **  **  **    ** 
   **      **     **  **     **  **  **  **  **    ** 
   **      ********   ********    ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727