UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Būvatļaujas pagarināšana
Autors: edisons ()
Datums: 10/05/2012 20:41

Laba diena!

Ceu savu privtmjiu nu jau piekto gadu....esmu ticis līdz mājas iekš''ejai apdarei...vēl daži s''ikumi arī ārpusē.....taču šogad gribot pagarināt būvatļauju, būvvaldē sāka braukt virsū, kad nodos eksplotācijā un nemaz tik prasta tā būvatļaujas pagarināšana nebūšot...
Vai kāds var ieteikt kādus reglamentējošos dokumentus vai idejas...kad būvatļauja tiek pagarināta un kad tās pagarināšanu var atteikt?

Paldies

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: m. ()
Datums: 10/05/2012 21:11

Gaida ka nodokļus sāksi maksāt

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 10/05/2012 21:42

Hmm, interesanti, es arī līdz 1.jūnijam taisos iet pagarināt vēl uz 3 gadiem...

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: Dzindzis ()
Datums: 11/05/2012 09:34

Priekš kam vispar vajadzīga būvatļaujas pagarināšana ja objekts nav vecrīgā vai jūrmalā. Vienreiz izņem būvatļauju uz gadu un pēc tam kaut kad nodod ekspluatacija ja vispar nodod.

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: aaaa ()
Datums: 11/05/2012 10:21

Manuprāt, ja tu tai jaunbūvē nedzīvo, pēc likuma tev nevar neko padarīt. Nav atļauts apdzīvot ēku bez nodošanas ekspluatācijā - par to var uzlikt sodu, bet, ja nedzīvo, tad garini kaut 100 gadus.
Lai maksātu nodokļus māja nav jānodod - tai momentā, kad jaunbūvei uztaisa inventarizāciju, tā ir kadastrā un nodoklis skaitās pēc pilnas programmas.
Es arī tagad nododu māju, bet epopeja velkas jau pusgadu un esmu uztaisīts par lielāko noziedzinieku pasaulē - nu esam mēs tomēr vēl 3-ās pasaules valsts, diemžēl. Smieklīgākais, ka visi, pilnīgi visi 100% zin un saprot, ka tā birokrātija valsti tikai grauj, bet nekas nemainās - paliek tikai sliktāk.

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 11/05/2012 10:31

Cenšos būt vismaz kaut cik legāls...
Kaut gan jau vismaz 2x to esmu nožēlojis.
Nebūtu gaidījis visu formalitāšu kārtošanas pabeigšanu, būtu ātrāk sācis taisīt pamatus (pirmajā rudenī viss baigi iekavējās un sienas samirka bez jumta).
Tāpat man PAU nebija pieprasīti pažarnieku un sanitāru noteikumi. Bet forumā kāds ieteica ka labāk izņemt, izņēmu. Tagad pažarnieki gan atteicās pavisam, bet sanitāriem, ja noteikumi savulaik ņemti, būšot tomēr jāatrāda. Bez tam sanitāri man izdeva noteikumus, kas atļauj aku ne tuvāk par 50 m no ēkām. Pēc tam pa telefonu atzina, ka kļūdījušies, tomēr rakstiskam apstiprinājumam neesmu aizgājis pakaļ.
Legalitāte gan arī maksā: būvatļaujas pagarināšana ~30 Ls reizi 3 gados + OCTA 60 Ls uz 3 gadiem.

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: Dzindzis ()
Datums: 11/05/2012 10:55

Jūtu līdz tiem kas kredītu bankā ņēma zem jaunbūves kā ķīlas un kuriem tā gada laikā ir jānodod ekspluatācijā.

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: DsKs ()
Datums: 11/05/2012 11:03

nu bet kas notiek mana gadijuma? man ir pirmais stavs,pec projekta buvejas otrais,kamer buveju,pats dzivoju pirmaja stava ( laikam nelikumigi,jo ka seit rakstija,kamer nav nodots,dzivot nedrikst ),kreditu nav,apdrosinats ir par summu,par kadu otru tadu mierigi var uzbuvet , ierakstits skaidri un gaisi - buveju pasa spekiem,tatad cik naudas ir tik buveju,uzveidosu fasadi,tatad ari vizuali viss bus skaisti,nu nav naudinas pilniba pabeigt,eju un pagarinu no gada uz gada

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: aaaa ()
Datums: 11/05/2012 11:37

Ja jau ir kur turpat netālu dzīvot, tad vēl tā, bet parasti jau lielākā daļa tajās nepabeigtajās mājās dzīvo un vēl taisa. Vismaz mūsu būvvaldē par to sodus neliek, jo situāciju saprotot. Ja ir jānodod pēc bankas diktāta līdz tādam un tādam datumam - nu es to pat ļaunākajos murgos nevaru iedomāties - tas būtu vājprāts. Man visas piekasīšanās un ņemšanās ir par tādiem sīkumiem, ka kauns pat kādam stāstīt - padomās, ka es nevis ar būvvaldi, bet ar kaut kādu garīgi slimo iestādījumu komunicēju. Po ģelu, tā teikt - pilnīgi neviena komentāra vai piezīmes - visss ir no sērijas - jā, bet jums te tas ceļa pieslēgums ir ar raustītu līniju projektā iezīmēts, bet vajag ar pilnu - jāpārtaisa.

Re: Būvatļaujas pagarināšana
Autors: DsKs ()
Datums: 11/05/2012 13:23

man ir saimniecibas eka ar garazu un pirti ... faktiski varu dzivot ari tur kamer maja buvejas:)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ******    ******   ********  
  **  **   **        **    **  **    **  **     ** 
   ****    **        **        **        **     ** 
    **     ******    **        **        ********  
    **     **        **        **        **     ** 
    **     **        **    **  **    **  **     ** 
    **     ********   ******    ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727