UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Buvnieciba
Autors: Ositis ()
Datums: 30/01/2013 06:37

Man tads jautajums.
Kaads sods var tikts uzlikts par majas buvesanu bez jebkadaam atlaujam?
Un vai var likt peec tam maju nojaukt?

Re: Buvnieciba
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/01/2013 08:08

Administratīvajā kodeksā gan jau var atrast, cik liels sods ir kāda veida personām utt. Sodu gan teorētiski varot likt tik bieži, cik būvinspektors spēj piebraukāt - vienu dienu par nelikumīgu pamatu ielikšanu, otru dienu - par nelikumīgu divu bloku rindu uzmūrēšanu, pēc tam par nākamajām rindām utt.
Var likt nojaukt. Tas gan, visticamāk, tikai gadījumā, ja neatbildīs apbūves noteikumiem. Var arī nojaukt par pašvaldības līdzekļiem un pēc tam likt apmaksāt jaukšanas izdevumus. Parasti gan īpaši tālu šai jautājumā netiek, vismaz nav redzēts video, kur pašvaldības nolīgts ekskavators grauj, bet īpašnieks skraida apkārt...

Re: Buvnieciba
Autors: DsKs ()
Datums: 30/01/2013 08:38

Man uzlika 50 latu ( draudeja ar 250 ) par to,ka saku majas jumta demontazu divas dienas pirms buvatlaujas iznemsanas ... sakuma domaju ka kaimini nosudzejusi :) izradijas,ka esot bijis buvvalde rikojums ipasi rupigi veikt pilseta apsekosanu ...

Re: Buvnieciba
Autors: Dzindzis ()
Datums: 30/01/2013 09:55

Viņi pirms izsniedz būvatļaujas parbauda attiecīgās adreses. Kādreiz lētāk un vienkāršāk bija uzbūvēt un tad kārtot projektu

Re: Buvnieciba
Autors: GirtsL ()
Datums: 30/01/2013 10:09

Buveju 1.5 gadus bez jeb kadam atlaujam, kad gaju iznemt buvatlauju jau bija uzbuveti 2 stavi, bez jumta, inspektors atbaruca apsekot, visu safoceja, buvatlauju izsniedza.
Pec tam adminstarativa komisija uzlika minimalo sodu 100Ls, es gan teicu ka buvniecibu uzsaku paris menesus ieprieks pirms parbaudes, ka iemeslu minot ka bija sapirkti buvmateriali, un lai nezstaipa, nenozog nacas uzsakt celtniecibu.
Ta bija Kekavas buvvaldee gadu atpakal.

Re: Buvnieciba
Autors: hm ()
Datums: 30/01/2013 10:42

100-300Ls, manuprāt atkarīgs no pašvaldības - Rīgā varētu būt dārgāk.
Ja pirmais sods, un labs pamatojums, tad minimālais sods, sprēgāsi - vari visus 300 dabūt.
Absurds, labāk samaksāt sodu, pēc tam, jo par atkāpēm no projekta jau arī būs sods...
Bet kārtīgi cilvēki uztaisa projektu, saskaņo to un būvē bez atkāpēm (lai tādi piesakās, it sevišķi, pēc nodošanas ekspluatācijā) :D

Re: Buvnieciba
Autors: ruukiitis ()
Datums: 30/01/2013 11:07

Arī mans draugs nav Būvinspektors,
ka tik viņi visi nav kāda slēgta kluba biedri no Bolderājas, kuru mīļākā nodarbe ir kādu paņemt sorry pakaļā.
Es saprotu ceļu policiju - viņi parasti piesienas kad tiešām kas ir pārkāpts,
bet BVinspektors - nesaprotu, viņam būtu jābūt ieinteresētam lai privātpersona iespējami ātrāk uzbūvētos, lai iespējami ātrāk privātmājas tiktu nodotas ekspluatācijā, ideālā variantā jāpalīdz kārtot dokumentus utt. galu galā tas vairos domes kasi, un reducēsies kautkādā kopumā kas konkrētajā vietā palīdzēs uzlabot dzīves apstākļus.
Cilvēks nāk būvēties - sods,
aizmirst / nokavē pagarināt būvatļauju - sods,
franču balkona vietā uzbūvēts vienkārš logs - sods,

es saprotu ka sabiedriskās ēkās nedrīgst muhļīt, bet nu ja reģipša sienas vietā esmu iekāris sievas foto tā ir tikai un mana darīšana - nesošās konstrukcijas ta neesmu mainījis - visticamāk ar sods.

Re: Buvnieciba
Autors: jtdesign ()
Datums: 30/01/2013 15:14

Rūķītis gan ļoti draudzējas savu būvinspektoru, jau kurā tēmā to piemin :)

Ja nav vēlmes/vajadzības būvēties pret vietējiem apbūves noteikumiem un vispārējo būvlikumdošanu kopumā, tad ceļš projekts-būvatļauja-celtniecība-nodošana ekspluatācijā nav nekas grūts un sarežģīts un visbiežāk no tā atsakās tās pašas kapeikas p!žanas dēļ - celtniecībā ieguldīt miljonu ir normāli, bet par papīru sakārtošanu tūkstotis ir baigā plēšana. Tiesa, tik gluds tas ceļš kā pa savu ēdamgaldu arī nav, drusku vairāk ķermeņa kustību jāveic.

Ja iet pret noteikumiem, tad sodus u.c. problēmas un nepatikšanas vienkārši ieraksta būvniecības tāmē un cer, ka līdz nojaukšanai lieta nenonāks (tas gan LV praksē ir visai unikāls notikums, tāpēc cerībām ir augsts piepildīšanās potenciāls).

Re: Buvnieciba
Autors: Ositis ()
Datums: 30/01/2013 16:52

Man jau maaja gatava, dzivoju iekshaa, pats pa vakariem remonteeju iekshu.
Trakaakais, ka kaiminsh zin, ka man nav vispaar nekaadi papiri un piedraudeja iesudzeet kroplis!!!

Re: Buvnieciba
Autors: pamats topošais ()
Datums: 30/01/2013 17:17

Nu, labi būtu uztaisīt beidzot projektu un iet uz pašvaldību skaņot. Tad jau būsi legalizējies un kaimiņam varēsi rādīt pirkstu :D
Viss plūst, viss mainās, var gadīties, ka pēc kāda laika tas viss būs grūtāk izdarāms. Un kaimiņš laikam saprata, kāds šogad nodoklis būs jāmaksā...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **         ********   **    **  **      ** 
 **     **  **    **   **     **   **  **   **  **  ** 
 **     **  **    **   **     **    ****    **  **  ** 
  ********  **    **   **     **     **     **  **  ** 
        **  *********  **     **     **     **  **  ** 
 **     **        **   **     **     **     **  **  ** 
  *******         **   ********      **      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727