UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: bern ()
Datums: 17/04/2014 11:45

Nopirku dzīvokli, kurā patlaban nav elektrības. Kādreiz ir bijusi. Domāju atjaunošanai būs nepieciešams uzstādīt jaunu skaitītāju varbūt vēl kaut ko, bet AS "Sadales tīks" atsūtīja noteikumus ar aptuveno tāmi 1500 EUR (20% jāsedz man), projekts vēl 700 EUR. Liekas baigais komoss.
Jautājums, vai man ir kādas manevra iespējas? Piemēram, vai varu palūgt Sadales tīklu pamatot tehniskos noteikumos iekļauto darbu nepieciešamību. Piemēram, kāpēc jāvelk jauns kabelis -kur palikušas mājas kopējās jaudas, ja kādreiz pietika visiem dzīvokļiem, bet tagad vairs ne? Kāpēc jāmaina esošais sadales skapis, ja tajā ir brīva vieta? Vai arī tehnisko noteikumu izstrādātāja lēmumu nav brīv apšaubīt un vienīga mana izvēle ir maksāt vai sēdēt sveču gaismā?

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: Zodčijs ()
Datums: 17/04/2014 14:18

Nezinu īsti....bet vai nebija starpība - jauns pieslēgums un esošā pieslēguma atjaunošana ( iekļauties iepriekšbijušās jaudās).....un vai nav ķeršana uz muļķa - kāds tur vēl projekts...skaitītāja atpakaļpievienošanai...tā it kā būtu pēc loģikas - bet vai tā ir pēc monopolistu noteikumiem....?

Nu te forumā šķiet ir eksperti attiecīgajā jomā...pavasara aktivitātes būvniecībā un citos darbos...visi kļūst aizņemtāki...

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: asd ()
Datums: 17/04/2014 17:00

Mums projekts izmaksāja 250Ls, par to, ka no ielai pretējā pusē esošā staba nolaida kabeli, izraka tranšeju pa asfaltēto ceļu, pie mūsu žoga uzlika sadales skapi. Dzīvoklim projekts varētu būt krietni vien lētāks, ja vien ir nepieciešams.

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: bern ()
Datums: 17/04/2014 17:53

Teorētiski var būt tā, ka pa to laiku kamēr dzīvoklis bijis bez elektrības, kāds kaimiņš pieteicies papildus jaudai un Sadales tīkls viņam to piešķīris. Praktiski, kā es no Sadales tīkla sapratu, man nav iespēju noskaidrot, vai tā ir noticis vai ne! Saucas -izbaudi monopolu!

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 17/04/2014 19:12

ir 2 varianti
1. atslēgts uz laiku, līgums nav lauzts
2. pieslēgums demontēts, līgums lauzts
izskatās ka tev 2 variants, tādā gadījumā izmaksas loģiskas. Es gan vēl ieteiktu painteresēties, kuram pieder stāvvadi, ja gadījumā jūsu kopīpašumā, tad var mēģināt skaņot ar mājas vecāko vai tml., ka pieslēdzas pie tiem pašiem stāvvadiem Ja šāds saskaņojums būtu, tad ar iesniegumu un to kā pielikumu varētu argumentēt Sadales tīklam, ka jāuzstāda sk. un jāpievieno pie esoša stāvvada. Bet arī ar šādiem papīriem es nevaru garantēt, ka kāds tur ieklausīsies. Sadales tīklam nav pienākuma rakņāties pa stāvvadiem, kuri nav viņu īpašumā.

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: bern ()
Datums: 17/04/2014 20:01

> painteresēties, kuram pieder stāvvadi, ja
> gadījumā jūsu kopīpašumā, tad var mēģināt
> skaņot ar mājas vecāko vai tml., ka pieslēdzas
> pie tiem pašiem stāvvadiem

Tas tā kā būtu pieslēgties aiz kāda dzīvokļa skaitītāja? Man pieder vēl viens dzīvoklis šajā mājā, kurā ar elektrību viss kārtībā. Ja jaudas pietiek, varbūt varu palūgt sadalīt esošo uz diviem dzīvokļiem?

Par pamatotajām izmaksās -tas attiecībā uz ievilkšanas vai projekta izmaksām? Vai gan gan?

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: VK ()
Datums: 17/04/2014 21:18

Kam Jūs maksājat par elektrību tajā dzīvoklī, kur viss kārtībā ar elektrību?

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: bern ()
Datums: 17/04/2014 21:27

VK Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kam Jūs maksājat par elektrību tajā
> dzīvoklī, kur viss kārtībā ar elektrību?

Latvenergo, bet kāds sakars Latvenergo un vadiem?

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 18/04/2014 18:58

DDZ mājām parasti ir 1-2 centrālie ievadkabeļi, kautkur pagrabā, kuru galā ir galvenā ēkas spēka sadalne, parasti viss, kas ir aiz šīs sadalnes mājas iedzīvotājiem pieder kopīpašumā. Izņemot skaitītājus. Starp lielo kasti un skaitītājiem ir stāvvadi, pie kuriem tad katrā stāvā tiek pievienoti skaitītāji. Parastais jautājums ir vai stāvvadi ir pietiekoši labā stāvoklī un ar rezervi, lai pie tiem pieslēgtu vēl vienu patērētāju, un šeit nav nekāda sakara ar to, ka jau iepriekš šis pats dzīvoklis ir bijis pie tā paša stāvvada pieslēgts, laiks iet, kā jau te tika minēts, cits kaimiņš ir palielinājis jaudu vai tml. Un kā jau es rakstīju, Latvenergo nevar atļaut pieslēgties pie sveša stāvvada.

Re: jauns elektrības pieslēgums dzīvoklim
Autors: bern ()
Datums: 19/04/2014 10:15

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> DDZ mājām parasti ir 1-2 centrālie
> ievadkabeļi, kautkur pagrabā, kuru galā ir
> galvenā ēkas spēka sadalne, parasti viss, kas
> ir aiz šīs sadalnes mājas iedzīvotājiem
> pieder kopīpašumā. Izņemot skaitītājus.
> Starp lielo kasti un skaitītājiem ir stāvvadi,
> pie kuriem tad katrā stāvā tiek pievienoti
> skaitītāji. Parastais jautājums ir vai
> stāvvadi ir pietiekoši labā stāvoklī un ar
> rezervi, lai pie tiem pieslēgtu vēl vienu
> patērētāju, un šeit nav nekāda sakara ar to,
> ka jau iepriekš šis pats dzīvoklis ir bijis pie
> tā paša stāvvada pieslēgts, laiks iet, kā jau
> te tika minēts, cits kaimiņš ir palielinājis
> jaudu vai tml. Un kā jau es rakstīju, Latvenergo
> nevar atļaut pieslēgties pie sveša stāvvada.

Skaidrs! Jāatrod kāds ekektriķis un jāizpēta stāvvadi!

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   *******   ********  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **  **        **     ** 
 **     **  ****  **  **     **  **        **     ** 
 **     **  ** ** **   ********  ******    ********* 
 **     **  **  ****         **  **        **     ** 
 **     **  **   ***  **     **  **        **     ** 
  *******   **    **   *******   **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727