UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
situācijas plāns
Autors: meja ()
Datums: 07/12/2005 21:33

Labdien, forumieši!
Lūdzu izskaidrojiet, kāds izskatās situācijas plāns, kas jāpasūta būvvaldē. Kas tur ir attēlots? Tikai zemesgabala robežas, vai arī uz tā esošas būves, koki, komunikācijas utt.? Ar ko tas atšķiras no topogrāfiskā plāna? Lūdzu sīkāk izskaidrot tā būtību un nepieciešamības pamatojumu! Būšu ļoti pateicīga!

Re: situācijas plāns
Autors: smarts ()
Datums: 08/12/2005 04:15

Labs vakars.
Jautājums aktuāls arī man, gribēju jautāt. Tikai laikam situācijas plāns 1:2000 ar skici ir domāts IESNIEGŠANAI būvvaldē kopā ar būvniecības pieteikumu. Arhitektu vēl neesmu izvēlējies tādēļ rodas problēmas. Robežu plāns ir, topogrāfija top. Vai kāds varētu mūs apgaismot par šo tēmu?

Arī es būšu ļoti pateicīgs!

Re: situācijas plāns
Autors: andrek ()
Datums: 08/12/2005 14:45

...vai tad, kad sāp zobs Jūs arī meklējat stangas un sāpošo raujat paši? -
...kāpēc domājiet, ka apgūt būvprojekta izstrādes vadību zinības ātri varat apgūt pašmācības ceļā ar daudzreiz nprecīzas ,internetā iegūtas, info palīdzību- vai tas ir vajadzīgs?- Ir taču ļaudis , kas to dara diendienā- precīzi un bez liekas aizķeršanās. Te ož pēc tās baložu pasakas: protu, protu....pats protu...

Re: situācijas plāns
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 15:32

Cien. Andrek,
nākamajā tēmā es tieši interesējos, vai kāds var ieteikt kādu kompetentu cilvēku, kas labi pārzina būvniecības procesa saskaņošanu Rīgā. Tur arī jautāju, kurš parasti uzņemas to skaņošanu - arhitekts? Ja tā, tad šobrīd esam tieši arhitekta izvēles procesā... taču radās iespaids, ka ne vienmēr arhitektiem 'pašiem viss ir skaidrs līdz sīkumiem, tāpēc vēlēos pati šo to iemācīties, saprast, pārzināt vismaz pamatlietas! Bet nu atdūros pret sienu, ka nekur neko nevar uzzināt :( Izlasīju Vispārīgos būvnoteikumus, dažādus MK noteikumus, izpētīju būvniecības procesa shēmu rdpad.lv - kaut kāda skaidrība ieviesta, taču ir daudz jautājumu... Man pāris reizes nācās pašai palabot arhitektu par termiņiem dažādos posmos! Tāpēc, lūdzu, ja Tev zināms, kurš pārzina birokrātijas labirintus, labprāt uzklausīšu!!!

P.S. Andrek, kuras profesijas pārstāvis Tu esi? Es tikai nesen atklāju šo forumu, un skatos, ka tavas atbildes ir pie daudzām tēmām, turklāt izsmeļošas un argumentētas...

Re: situācijas plāns
Autors: smarts ()
Datums: 08/12/2005 16:40

andrek Wrote:
-------------------------------------------------------
> ...vai tad, kad sāp zobs Jūs arī meklējat
> stangas un sāpošo raujat paši? -
> ...kāpēc domājiet, ka apgūt būvprojekta
> izstrādes vadību zinības ātri varat apgūt
> pašmācības ceļā ar daudzreiz nprecīzas
> ,internetā iegūtas, info palīdzību- vai tas ir
> vajadzīgs?- Ir taču ļaudis , kas to dara
> diendienā- precīzi un bez liekas aizķeršanās.
> Te ož pēc tās baložu pasakas: protu,
> protu....pats protu...


Ja tiem asinssūcējiem un blēžiem varētu uzticēties es nejautātu. Savu patosa pilno rakstu varēji papildināt ar atbildi uz jautājumu, ja jau esi viens no "laudīm , kas to dara diendienā..."

thanks for nothing

Re: situācijas plāns
Autors: andrek ()
Datums: 08/12/2005 19:10

...situācijas plāns- neatņemama sastāvdaļa dokumentā "Būvniecības iesniegums- uzskaites karte", forma apstiprināta MK vienlaicīgi ar Vispārējiem būvnoteikumiem (3. sadaļa- Būvprojektēšanas sagatavošana); standarta izmērs 152 x 69 mm.Par situācijas plāna pamatu var izmantot VZD izpildījuma zemes gabala robežplāna sastāvā esošo zemes gabala izvietojuma shēmu. Kopijā ~mērogā iezīmējam ieceres apjomu un ievietojam to standartblankas lodziņā.
Projekta vadība, izejas datu savākšana, projekta skaņošana sastāda >10% no kopējām projektēšanas izmaksām, šo darbu apjomu un Ls atrunā līgumā par projektēšanas darbu izpildi- darbus var veikt vai nu pasūtītājs vai projektētājs,vai arī trešā persona.
Sniegt kādam jeb par kādu rekomendācijas ir ļoti diskrēts jautājums,manuprāt, publiskā portālā tas neiederas...

Re: situācijas plāns
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 19:28

Vēl viens papildjautājums -
ja tajā zemesgabalā vēl atrodas nenojauktas ēkas, tās laikam būs iezīmētas tajā situācijas plānā... vai tādā gadījumā arhitekts var zīmēt savu ieceri pa virsu tām ēkām, ja tās plānots nojaukt, vai arī tam obligāti vajadzīgas vismaz nojaukšanas atļaujas?

Re: situācijas plāns
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 19:29

Andrek, mans e-pasts ir norādīts, varbūt kādu lietderīgu, bet "konfidenciālu" informāciju vari atsūtī uz to? Būšu ļoti pateicīga!

Re: situācijas plāns
Autors: andrek ()
Datums: 08/12/2005 21:21

Meja, kāda sagadīšanās, mans e- arī ir norādīts...

Re: situācijas plāns
Autors: meja ()
Datums: 08/12/2005 21:45

:)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  **      **  **    ** 
  **   **   **     **  ***   **  **  **  **  **   **  
   ** **    **     **  ****  **  **  **  **  **  **   
    ***     **     **  ** ** **  **  **  **  *****    
   ** **    **     **  **  ****  **  **  **  **  **   
  **   **   **     **  **   ***  **  **  **  **   **  
 **     **   *******   **    **   ***  ***   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727