UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: koku ciršana ārpus meža zemes
Autors: meja ()
Datums: 20/12/2005 22:08

Paldies-paldies, šis dokumens ievieš daudz lielāku skaidrību!

Re: koku ciršana ārpus meža zemes
Autors: gh ()
Datums: 20/12/2005 23:09

nee nu veel jau paliek nstrukcija, kuru gan webaa nevar atrast.
tajaa laikam ir aprakstiits pats process, tb koku noveerteeshana utt

Re: koku ciršana ārpus meža zemes
Autors: meja ()
Datums: 20/12/2005 23:17

Njā, es piezvanīju uz RD Vides departamentu, lai noskaidrotu, kur iespējams iepazīties, kādiem kokiem piešķirtas kādas pakāpes (1.-4.). Teica, ka šādas pakāpes tiek piešķirtas kokiem parkos, un tāds "Rīgas galvenais dārznieks", kas minēts šajos saistošajos noteikumos, vispār vairs neeksistē :) Tā kā nav tā, kā biju iedomājusies - katram kokam piešķirta noteikta pakāpe, un atkarībā no tās atļauj vai neatļauj koku nocirst. Man paskaidroja, ka katru gadījumu izvērtē inspektors, kas apseko zemesgabalu, un nosaka, vai koks ir/nav jānocērt. Tad jau sanāk, ka šo inspektoru neiegrožo nekādi noteikumi, viņš subjektīvi nosaka koka likteni? Nē, - man atbildēja. Inspektoriem ir liela pieredze, un viņi redz, kurš koks vēl ir "glābjams" un kurš vairs ne, kurš ir ļoti vērtīgs, un kurš mazāk vērtīgs. Dīvaini... Es biju pārliecināta, ka to nosaka arī koka suga, vecums utt. Piemēram, papeles tak atļauj zāģēt uz nebēdu, vismaz tā ir dzirdēts... (?) It kā, ja inspektors viens pats nespēj noteikt, tad palīgā sauc komisiju, un tad lemj visi kopā, tikai tik un tā nav skaidrs, pēc kādiem kritērijiem, eh...

& vēl neatradu 14.06.1999. instrukciju "Par Rīgas apstādījumu un to labiekārtošanas elementu vērtības un nodarīto zaudējumu aprēķināšanu un dokumentēšanu". Pieļauju, ka tur ir noteikts, cik $ par nelikumīgi nocirstiem kokiem. RD VD man teica, ka inspektoriem esot tādas tabulas, kurās viss skaidri un gaiši uzrakstīts, cik par kādu koka sugu un stumbra diametru piešķir maksāt naudiņas... vai ir iespējams iepazīties ar to kaut kur I-netā?

Re: koku ciršana ārpus meža zemes
Autors: gh ()
Datums: 21/12/2005 00:11

nav man liekas taa instrukcija publiceeta...

a vispaar situaacija ir veca kaa pasaule - staav inspektors domiigi pie koka un pie sevis murmina, atljaut cirst vai neatljaut.. un ziimiigi ieskataas Tavaas gaishzilajaas acees :D

a Tu ar padusee iespiestu Dienas Biznesu, kura pirmajaa lapaa liels raksts "Aksenoks 100% izsleedz korupcijas iespeejamiibu Riigas Domee" tikpat domiigi ieskaties inspektora aciis un saki - manupraat shis koks atbilst 4 kategorijai un to var atljaut nocirst ;)

Re: koku ciršana ārpus meža zemes
Autors: meja ()
Datums: 21/12/2005 22:17

;) Aha, noteikti tas varētu iziet cauri, ja inspektore nebūtu sieviete :D diez vai viņai interesēs manas acis gaišzilās!

Bet, ja nopietni, viss atdūrās tajā instrukcijā, tieši tur viss ir aprakstīts detaļās...

Vēl tik jautāšu, vai kāds iz pieredzes var pateikt, cik ilgi tas process dzīvē var ievilkties? 3-4 mēneši, vairāk? Pieņemot, ka uz iesniegumu atbildēs to 30 dienu laikā, nozīmēs inspektoru, kurš mēneša laikā atradīs laiku apsekot tos kokus un sastādīs aktu, tad 2reiz nedēļā tās komisijas sēdes... kādi 3 mēneši, bet tas laikam ir optimistiskākais variants :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  **     **   *******  
 **     **  ***   **   **   **    **   **   **     ** 
 **     **  ****  **    ** **      ** **    **        
 *********  ** ** **     ***        ***     ********  
 **     **  **  ****    ** **      ** **    **     ** 
 **     **  **   ***   **   **    **   **   **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727