UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Īpašuma sadalīšana
Autors: pitrags ()
Datums: 02/10/2016 22:33

Sveiki! Ir īpašumā māja, mežs, lauksaimniecības zeme. Ir doma visu sadalīt atsevišķu kā to uzskaitīju. Kā aprēķināt izmaksas, jo ar to jāsāk un cik ilgu laiku tas paņem parasti?

Re: Īpašuma sadalīšana
Autors: jtdesign ()
Datums: 03/10/2016 12:21

Sākt ar gājienu līdz vietējai būvvaldei pie teritorijas plānotāja. Varbūt, ka ieceri nemaz nevar realizēt vai var ierobežoti. Sākumam palasīt vietējos apbūves noteikumus (jābūt brīvi pieejamiem internetā).

Izmaksas būtu sekundārs pasākums, bet gluži par sviestmaizi nebūs.

[novads.dundaga.lv]

Re: Īpašuma sadalīšana
Autors: zhuks ()
Datums: 03/10/2016 13:54

Sāc ar telefonzvanu būvvaldei, kā jau minēja. Tad, ja atļauj, iesniegums pašvaldībai ar skici un īpašuma dokumentiem- jāsaņem lēmums un tad jau var arī mērniekus tramdīt. Laiks vismaz 5 mēneši, savu taukšķi prasīs.

Re: Īpašuma sadalīšana
Autors: Sieriņi ()
Datums: 05/10/2016 17:23

Pagājušajā gadā atdalījām lauku viensētu ar biku zemes, no liela gabala ar lauksaimniecības zemēm un mežiem. Aizņēma ap 8 mēnešiem un 1400 EUR. Lielākās izmaksas sastādīja abu gabalu instrumentālā pārmērīšana, jo bija tikai vecie mērnieku dati.

Katra novadā ir arī savi noteikumi, cik mazos gabalos var dalīt, ja vispār var. Ja pie pārmērīšanas kādam kaimiņam neiepatīkas, kā iet precizētā robeža, tad viņš var to visu procesu noraut pa bremzēm.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.