UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
durvju ailes 602.sērija
Autors: Viola ()
Datums: 22/11/2016 19:46

Labvakar!
Vēlamies 602.sērijas dzīvoklī nomanīt starpistabu durvis(3gab), attiecīgi vecās metāla ailes jāizgriež laukā. Šodien zvanīju uz Rīgas pilsētas būvvaldes konsultatīvo tālruni -ar jautājumu vai pie šādas darbības man ir vajadzīga atļauja (renovācija), vai projekts, vai vispāŗ neko nevajag. Precīzas atbildes nesekoja - cilvēks peldēja savās atbildēs un mainīja tās, galu galā izskanēja visi trīs varianti .........

602.sērijas dzīvokļos gandrīz visas sienas ir nesošas, bet mēs netaisamies ailes paplašināt!tikai izžāgēt to parodiju un vietā ielikt mūsdienīgas pievilcīgas durvis kārbā, saglabājos esošus durvju ailes izmērus.Vai kāds ir veicis šadas darbības lūdzu, kā galu galā ir ar tām atļaujām, projektiem......Lai nervozā tantiņa (ar paniskām bailēm no trokšņiem) no apakšstāva nesadomā izsaukt uzraugus un tie nepiespiež maksāt mistiskos sodus....Gribējas tomēr aizrakties līdz patiesībai.

Paldies jau iepriekš!

Re: durvju ailes 602.sērija
Autors: Zodčijs ()
Datums: 22/11/2016 22:01

1) Tā sērija - laikam ir lielpaneļu ēka,kur visas sienas (ārējās un iekšējās) skaitās esam vienotā konstruktīvā sistēmā.
Ēka, kur jebkuru iekšsienu jebkāda veida aiztikšanai tiek prasīts pilns būvprojektu (AR,BK daļas), kas maksās droši vien 2-3x vairāk kā pašas durvis.

2) Ja iespējams piemeklēt durvju vērtnes pēc platuma - tad nomainiet tās un izveidojat kādu gribat aiļu apdari. Metāla iekšmalu nosegšanai var izmantot koka imitācijas lentes vai ko tamlīdzīgu (piem.plānas līstītes)

3) Ja jaunās durvis domātas no pilna koka - tad, ja nepieciešams no platuma var arī mazliet noēvelēt...

Re: durvju ailes 602.sērija
Autors: Zodčijs ()
Datums: 23/11/2016 08:16

1) Durvis ar visu aplodu - rāmi (kārbu) var likt klāt pie sienas ailes - iepriekš nofleksējot viru puļķus utt. esošā ailē - un pēc tam pacīnoties ar dekoratīvo kopējās ailes apdari.

2) Šai gadījumā durvis iznāk likt tās telpas pusē, uz kuru veras vērtne.

Re: durvju ailes 602.sērija
Autors: Argh ()
Datums: 23/11/2016 10:48

nav vis tik vienkārši. metāla durvju aile ir piemetināta armatūra.
Teorētiski tur nekas nenotiks, ja nozāģēs ar betonu līdz ar metāla rāmi (kā darīju es), nedaudz paplašināsies aile, lai ieliktu normālas 600 durvis, jo ja atstāj metāla rāmi un klāt jāliek vēl kok kārba, tad tur sanāk <540mm, kas ir ļoti maz.

Pa lielam nesošā siena netiek aiztikta, jo aile kā tāda ir. pašu metālu noņemt būs problemātiski, kā jau rakstīju - piemetināts klāt un vienīgais ar zīlēšanas metodi meklēt metinājuma vietas un ar fleksi griezt ārā pa posmiem, kas aizņems ļoooooti daudz laika

Re: durvju ailes 602.sērija
Autors: jtdesign ()
Datums: 23/11/2016 15:16

Ja atradīsi šo paneļu stiegrojuma shēmas un tās rādīs, ka ailas rāmi var bezsāpīgi ņemt ārā, uz priekšu. Pret kaimiņu sūdzībām var diezgan vienkārši nodrošināties.

Citādāk, īpaši šis atrakcijas izveicot zemākajos stāvos, es šajā mājā labprāt nedzīvotu.

Re: durvju ailes 602.sērija
Autors: Praktiķis ()
Datums: 23/11/2016 23:47

Nav tur nekā sarežģīta- lielais fleksis -un aiziet. Normāla dimanta ripa zāģē arī metālu (stiegras). Putekļi un troksnis baigais,bet lai ieliktu normālas durvis citu variantu nav.

Re: durvju ailes 602.sērija
Autors: jtartdesign ()
Datums: 04/08/2017 16:15

Izrādās 602. sērijā ir nopietnas grūtības nomainīt parādes durvis, es izvēlējos uzstādīt metāla durvis ar ailes izzāģēšanu, kas papildus man izmaksāja 120eiro.
Gribēju uzstādīt lētā parauga metāla durvis , par cik viņas ir gatavas divos izmēros man tas neizdevās!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **          ******   ********  **     **  **      ** 
 **    **   **    **     **     ***   ***  **  **  ** 
 **    **   **           **     **** ****  **  **  ** 
 **    **   **           **     ** *** **  **  **  ** 
 *********  **           **     **     **  **  **  ** 
       **   **    **     **     **     **  **  **  ** 
       **    ******      **     **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727