UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Īpašuma tiesības kam?
Autors: MartinsJ ()
Datums: 02/05/2006 15:37

Tātad gadu atpakaļ tika nopirkts īpašums, iekš zemesgrāmatas ir reģitrēta dzīvojamā māja un zeme, uz zemes vēl atrodas veca kūts, pagrabs un 2 ķieģeļu garāžas, tas viss ir piefiksēts VZD robežu plānā. Tātad jautājums par garāžām, tās izmanto pavisam citi cilvēki nevis es :). Iekš pagasta būvvaldes noskaidroju ka tās skaitās kā nelikumīgas būves (celtas sen, bet pamatīgi) kā rīkoties tālāk lai es to visu varētu likumīgi piereģistrēt sev, vai arī pieprasīt tagadējiem lietotājiem tās nojaukt, negribu kašķi ar viņiem bet tā visu atstāt ar negribētos.....

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: stfu ()
Datums: 02/05/2006 21:29

nu vispirms noskaidro vai garaazhas ir regjistreetas nekustamaa iipashuma valsts kadastra regjistraa kaa atsevishkjs nek.iip.(ja jau ir atteelotas zemes robezhu plaanaa)...

ja garaazhas nav regjistreetas nekustamaa iipashuma valsts kadastraa kaa atsevishkjs nekustamais iipashums, tad atbilstosi Civllikumam taas skaitaas zemes iipashnieka iipashums.

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: MartinsJ ()
Datums: 02/05/2006 22:08

Vot liels paldies pirmkārt! :)

Nē, ne kadastrā, ne zemesgrāmatā viņš nav reģistrēts to es jau pirmām kārtām noskaidroju.

varbūt vari nosaukt konkrēto likumu lai būtu uz ko pamatoties?

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: erny ()
Datums: 02/05/2006 23:32

Kāds no civillikuma punktiem.
paskaties www.likumi.lv

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: stfu ()
Datums: 03/05/2006 23:21

Civillikuma 968.pants - Uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu.

Likuma "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību" 14.pants - Ēkas (būves), kuras Zemesgrāmatu nodaļā, Valsts zemes dienestā vai pašvaldībā nav reģistrētas kā patstāvīgi īpašuma objekti, uzskatāmas par zemes īpašnieka īpašumu atbilstoši Civillikuma 968.pantam. Citas personas īpašuma tiesības uz šādām ēkām (būvēm) var iegūt, ja tiesa apmierinājusi šo personu prasību atzīt īpašuma tiesības uz attiecīgajiem objektiem.

============

Attiecīgi garāžu, kūts un pagraba lietotāji Tev probas var sagādāt tikai tad, ja:
1. būves ir celtas līdz 1940.gada 21.jūlijam - viņi ir šo būvju bijušie īpašnieki vai īpašnieku mantinieki;
2. būves celtas pēc 1940.gada 21.jūlija - viņiem ir dokumenti, kas apliecina būves uzcelšanu un zemes piešķiršanu.

============

1.mais darbs - briidinaat garaazhu lietotaajus, lai meenesha laikaa izvaac savas parpalas no tava iipashuma;
2.ais - ja izvaac - legalizeet buuves vai arii nojaukt - info buuvvaldee;

ja parpalas neizvaac - info pashvaldiibas policijai, valsts policijai, melnajiem viirinjiem...ja veel joprojaam neizvaac - prasiibu tiesaa pret garaazhu lietotaajiem par trauceeta valdiijuma atjaunoshanu.




Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: zipaks ()
Datums: 07/06/2006 19:16

nosvilini :)

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: mangusts ()
Datums: 23/07/2006 05:53

Man ir analogs gadījums. Nelaimīga kārtā kopā ar lapām nodedzināju vecu šķūni,kas atrodas uz manas zemes, un kuram nav papīru, bet to šķūni bez vienošanāš ar mani lietoja kaimiņš, kura tēvs 70 gados sķūni uzbūvējis (dokumentu gan viņam nav). Manā Zemesplānā tas šķūnelis ir atzīmēts.
Tagad kaiminš prasa no manis materialo kompensāciju par SAVU sķūni un pekelēm, kas tur bijušas. Par tām mantām es vēl varētu maksāt, bet vai no manis var prasīt, lai es sedzu jauna sķūņa celtniecības izmaksas? Vai tikai rezultātā cietušais neesmu es?

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: v_t ()
Datums: 24/07/2006 16:46

viss, kas atrodas uz manas zemes ir mans.

Re: Īpašuma tiesības kam?
Autors: stfu ()
Datums: 24/07/2006 18:01

ja vien tas nepieder kaadam citam :D



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **         ******   **    **  **       
 **     **  **        **    **   **  **   **       
 **     **  **        **          ****    **       
 **     **  **        **           **     **       
 **     **  **        **           **     **       
 **     **  **        **    **     **     **       
 ********   ********   ******      **     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727