UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Juris1990 ()
Datums: 14/11/2020 17:23

Sveiki.
Esmu sācis mājas būvniecības procesu. Bet jautājums par BIS sistēmu.
Projektētājs ir iesniedzis iekšā [bisā] projektu un citas lietas, kas saistītas ar visu papīru sagatavošanu, bet es nesaprotu, kādā momentā man saskaņos projektu un iedos būvatļauju[kas man nepieciešams bankai, priekš krīta].

Ir izieta stādija ideja un stāvam tagad punktā iecere.
Nākamais punkts ir Projektēšanas nosacījumu izpilde un tad Būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde.
Varbūt kāds biedrs, kas ir ar to saskāries var pastāstīt, ko es jau dabūšu no būvvaldes nākamajā punktā? Būs kaut kas apstiprināts?

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: PikkO ()
Datums: 14/11/2020 17:38

Nākamajā punktā dabūsi būvatļauju ar definētiem projektēšanas nosacījumiem (ja pašvaldība tavu buvniecības ieceri atbalstīs)
nākošais etaps pilna būvprojekta izstrāde un projektēšanas nosacījumu saskaņošana ar TN izdevējiem un būvvaldi
tālāk būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde ... izejot no tā ko gribi celt ... var bū tsituācija, ka paša spēkiem to neatļaus realizēt ... būvdarbi un nodošana ekspluatācijā

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Juris1990 ()
Datums: 14/11/2020 18:04

PikkO rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nākamajā punktā dabūsi būvatļauju ar definētiem
> projektēšanas nosacījumiem (ja pašvaldība tavu
> buvniecības ieceri atbalstīs)
> nākošais etaps pilna būvprojekta izstrāde un
> projektēšanas nosacījumu saskaņošana ar TN
> izdevējiem un būvvaldi
> tālāk būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde ...
> izejot no tā ko gribi celt ... var bū tsituācija,
> ka paša spēkiem to neatļaus realizēt ... būvdarbi
> un nodošana ekspluatācijā


Būvatļauja taču tiek izdota arī jau izskatot iesniegto projektu?
Tas varētu nozīmēt ka projekts arī būs saskaņots šajā nākamajā punktā par projektēšanas nosacījumu izpildi?

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: jtdesign ()
Datums: 14/11/2020 18:36

Ne tā saproti, kas arī normāli, parastam cilvēkam grūti saprast, ka būvatļauja ir, bet būvēt vēl nedrīkst.

Komunicē vairāk ar projektētāju, ja viņš/-a aktīvi strādā, tad jau diezgan labi orientējas BIS (nav nekas vienkāršs, īpaši cilvēkam no malas un pirmoreiz, es pa 10 aktīviem mēnešiem jau jūtos kaut cik tajā iebraucis, bet jaunumi un brīnumi gadās visu laiku).

BIS pozitīvā puse - pasūtītājs/ierosinātājs jebkurā brīdī redz, kas ar viņa projektu un dokumentiem notiek.

Re: mājas būvniecība BIS sistē
Autors: Janissssss ()
Datums: 14/11/2020 19:24

Man no sākuma iesniedza ieceri. Tad būvvalde paprasija veselu virkni ar nosacījumiem,bet cik sapratu tas bija vienkārši standarts ko automātiski visiem prasa. Pa lielam visus nosacījumus neizpildiju ,bet iesniedzu vienkārši būvprojektu minimālajā sastāvā.Nokļuvu uzreiz tad līdz stadijai būvdarbi .Tātad ir būvatļauja. Bet man būvniecība ārpus rīgas rajona . Pierīgā gan jau lielāks čakars

Re: mājas būvniecība BIS sistē
Autors: Juris1990 ()
Datums: 14/11/2020 20:59

Janissssss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man no sākuma iesniedza ieceri. Tad būvvalde
> paprasija veselu virkni ar nosacījumiem,bet cik
> sapratu tas bija vienkārši standarts ko
> automātiski visiem prasa. Pa lielam visus
> nosacījumus neizpildiju ,bet iesniedzu vienkārši
> būvprojektu minimālajā sastāvā.Nokļuvu uzreiz tad
> līdz stadijai būvdarbi .Tātad ir būvatļauja. Bet
> man būvniecība ārpus rīgas rajona . Pierīgā gan
> jau lielāks čakars


Man iecerē arī ir 9 punkti, kurus jāizpilda. Esam jau tākā izpildījuši, bet iesniegts nav.

Jā viegli tur visu saprast nav, bet nu tomēr - vispār ir tā, ka projektu saskaņo? Jo man bankai nosacījums ir saņemt SASKAŅOTU mājas projektu no būvvaldes. Tas ir kurā stadijā un vai tieši projektu saskaņo? Mani māc šaubas. Saskaņo lietu, bet, manuprāt, ne projektu.
Man arī ir ārpus Rīgas.

Re: mājas būvniecība BIS sistē
Autors: Aldiss ()
Datums: 14/11/2020 21:40

Uz banku ej ne ātrāk kā tad, kad ir atzīme par projektēšanas nosacījumi izpildi - t.i, saņemti visi sasaņojumi no trešajām pusēm un ir būvvaldes akcepts.

Bankas dod mazu termiņu būvniecībai 1,5-2 gadi, bet saskaņošana var aizņemt ilgāku laiku. Radinieks nu
jau divus gadus Kekavas novadā projektu skaņo; būvvalde katru reizi pēc 30 dienu pārdomām atmet atpakaļ pēc cita punkta.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Juris1990 ()
Datums: 15/11/2020 10:30

Ar banku ir norunāts, formēt tad, kad būs apstiprināts projekts.
Un tam lēmumam ir termiņš, tāpēc arī gribu saprast, kad apstiprina projektu un vai viņu tā atsevišķi apstiprina?

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: Aldiss ()
Datums: 15/11/2020 10:38

Juris1990 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ar banku ir norunāts, formēt tad, kad būs
> apstiprināts projekts.
> Un tam lēmumam ir termiņš, tāpēc arī gribu
> saprast, kad apstiprina projektu un vai viņu tā
> atsevišķi apstiprina?


.... Iepriekšējais ieraksts...
kad ir atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi - t.i, saņemti visi sasaņojumi no trešajām pusēm un ir būvvaldes akcepts.

Re: mājas būvniecība BIS sistēma
Autors: jtdesign ()
Datums: 15/11/2020 11:16

Kaut likums/noteikumi/normatīvi visiem vieni, Latvijā nav divu vienādu būvvalžu (prasību), tāpēc sarunas vispār var nebūt pārāk auglīgas salīdzinot ar konkrētām.

Katrai procedūrai ir termiņš, ko var redzēt BIS, gan projektēšanas nosacījumu izpildei, gan pēc tam būvdarbu uzsākšanai ir ap 2 gadiem katram.

Bankas noteiktajam termiņam vajadzētu sākties ar brīdi, kad izpildīti būvdarbu uzsākšanas nosacījumi.

Ne vienmēr vajag/ir racionāli divstadiju projektēšana, bieži var sniegt uzreiz būvprojektu, sīkākos/vienkāršākos gadījumos pat uzreiz prasīt būvdarbu uzsākšanas atļauju, Viss diezgan individuāli atkarībā no projektētāja pieredzes un būvvaldes attieksmes.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.