UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Būvēt uz zemes domājamās daļas
Autors: Raimis86 ()
Datums: 14/02/2023 13:45

Esmu iegādājies dzīvokli 8 dzīvokļu ēkā. Ēkā visi dzīvokļi ir sadalīti , jo visi pieder fiziskām personām. Man pieder dzīvoklis , šķūnis un zemes domājamā daļa. Pirmie divi punkti ir fiksēti dokumentos , tomēr ar zemi ir mazliet savādāk. Nekur nav norādīts kurš zemes pleķis kuram pieder. Mājas iedzīvotāji man parādija kurš zemes pleķis it kā ir mans , bet kā tas sanāk ? Piemēram es tagad tur visu iekārtošu , tad pēkši kāds no mājas iedzīvotājiem izdomās ka tas tagad būs viņa pleķis , jo tiesības mums ir visiem vienādas.

Kāpēc to visu rakstu :

Man ir doma ka varētu uzbūvēt sev garažu , bet kā lai to izdara tā , lai tas ir tikai un vienīgi mans īpašums ? Ir kāda iespēja oficiāli / dokumentāli sadalīt zemi katram dzīvoklim konkrēti ? Kā tas viss notiek , kāda secība , ar ko jāsāk ?

Re: Būvēt uz zemes domājamās daļas
Autors: Cogito ()
Datums: 14/02/2023 15:51

Raimis86 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man ir doma ka varētu uzbūvēt sev garažu , bet kā lai to izdara tā , lai tas ir tikai un vienīgi mans īpašums ?

Nekā. Vismaz man bija šāda bēdīga pieredze 8 gadu garumā.
Tad pamainījās noteikumi un radās iespēja īpašumu sadalīt. Pirms tam katra daļa bija par mazu, lai to varētu nodalīt, un kamēr tas bija tā, nebija nekādu iespēju saskaņot jebkādu celtniecību uz domājamām daļām.

Re: Būvēt uz zemes domājamās daļas
Autors: Zzz ()
Datums: 14/02/2023 15:53

Es ka savas domajamas dalas ipasnieks varu negribet redzet garazu pa savu logu...

Re: Būvēt uz zemes domājamās daļas
Autors: agrais ()
Datums: 15/02/2023 07:37

Pazina piebuveja nelielu terasīti pie sava loga.Bet pec kadiem gadiem tur kaut ko citi kaimini nesadalīja savā starpā, un iznaca darīsana ar buvvaldi, gan ne tas terases dēl. Bet tad ņēma visus priekša...Terasi legalizeja, bet sanaca dabūt visu kaiminu piekrisanu,viņam iznāca visiem kaimiņiem apmaksat jaunas zemes gramatas sakartosanu, par cik mainījas dati par ipasuma un zemes domajamas daļu...Plus projekts. Cik zinu, tad paris tukstosi viņam tas prieks izmaksaja..Arī veca maja ar lielu setu...bet nenozīme ka vari tur darīt ka gribi.

Re: Būvēt uz zemes domājamās daļas
Autors: ETT ()
Datums: 15/02/2023 07:48

Uz domājamās daļas parasti sanāk tikai domājamā garāža. 8 īpašnieku intereses mēdz būt ļoti dažādas...

Re: Būvēt uz zemes domājamās daļas
Autors: jtdesign ()
Datums: 15/02/2023 09:21

Var garāžu dabūt "bez domāšanas", īpaši, ja jau tagad pieder šķūnis (nevis tā domājamās daļas). Gan tikai ēku. Taču visu mājas un zemes kopīpašnieku piekrišana būs vajadzīga. Dikti normāla tā situācija tāpat nebūs. Fiziski kaut ko sadalīt tur noteikti 99.99% neko nevar.

Ir tāds dokuments kā vienošanās par īpašuma (zemes) lietošanas kārtību, kam noteikti jābūt ierakstītam zemesgrāmatā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********        **  **     **  **     ** 
    **        **           **   **   **    **   **  
    **        **           **    ** **      ** **   
    **        **           **     ***        ***    
    **        **     **    **    ** **      ** **   
    **        **     **    **   **   **    **   **  
    **        **      ******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727