UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ugundrošības prasības
Autors: ValtersRiga ()
Datums: 09/03/2023 19:54

Labdien, jautājums par vienstāva privātmājas būvniecību Rīgā, skatoties no ugunsdrošības noteikumiem LBN 201-15 "Būvju ugunsdrošība". Ir zemes gabals ar platumu 19 metri. Abos blakus esošajos zemes gabalos ir vēsturiski uzbūvētas palīgbūves pie mana zemesgabala robežas(aptuveni pusmetra attālumā no manas robežas) un ierakstītas zemesgrāmatā. Vai sanāk ka es sava zemesgabala nevaru uzbūvēt U3 tipa māju, jo savādāk nebūs ievērot noteikumi par atstarpi starp manu jauno māju un esošajām būvēm, jo 29.punktā minēta minimālā attālums starp būvēm jābūt 10 metriem(kaimiņam arī ir U3 tipa ēkas)? 31.punktā ir minēts ka var samazināt, ja ierīko mājai ugunsdrošo sienu, cik daudz metrus jāatstāj šajā gadījumā līdz kaimiņa zemei U3 tipa ēkai? 33.punktā ir minēts ka attālumu var samazināt starp būvēm. Ja visu ēku platība atbilst 3.tabulai cik var samazināt šo attālumu līdz robežām? Kurš 31 un 33 punkta darbības gadījumā izmanto "var" tiesības, vai es to varu darīt nesaskaņojot ar kaimiņiem?

Re: Ugundrošības prasības
Autors: Aldiss ()
Datums: 09/03/2023 20:23

ne pārāk iepriecinoša situācija. Ugunssienu uzbūvē kaimiņa palīgēkām vai būvē ēku ar augstāku klasi kā U3, vienīgi pats saimnieciskā kārtā būvēt nevarēsi.

Re: Ugundrošības prasības
Autors: jtdesign ()
Datums: 10/03/2023 09:43

Lasi un pārlasi tos 30-os punktus vēlreiz un vēlreiz. Ja pašam grūti noorientēties (kas ir normāli nespeciālistam), prasi palīdzību tiem, kas saprot.

Teorētiski (jo nezinu konkrēto situāciju) problēma neeksistē. Praktiski gan, jo "šanhaja" ir un paliek "šanhaja".

Re: Ugundrošības prasības
Autors: Kulllllllli ()
Datums: 18/05/2023 14:17

Paldies par atbalstu. Karstajā vasarā būs daudz brīdinājumu!
Everyone in the community praised the excellent cuphead io.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.