UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
TET
Autors: 81 ()
Datums: 28/07/2023 09:16

Varbūt kādam ir bijuse pieredze ar TET.
Sistuācija sekojošu. Zemes gabalā atklājās, ka caur visu zemes gabalu iet sakaru tīkls jeb TET. Nekādos zemes dokumentos nekur neparadās ka šāds kabelis būtu un ka būtu atļauja no zemes īpašnieks būtu piekritis, ka kabeli ierok viņa īpašaumā.
kadastrs.lv var redzēt, ka zemes gabalā ieiet kabelis un pazūd. Reāli dzīvē viņs iziet cauri visam zemes gabalam.
Kā šo risināt? Tas kabelis varētu radīt apgrūtinājumus nakotnē.

Re: TET
Autors: Hmm ()
Datums: 28/07/2023 11:56

Kabelis var būt vecāks par īpašnieku un īpašuma tiesībām :>
Gribēsi būvēt, vajadzēs topogrāfiju ar saskaņojumiem, tad arī visticamāk atradīsies kur ir kabelis un dabūsi tehniskos noteikumos ko darīt...
Vienu pavasari pazīstami zemnieki uzara telekomunikāciju kabelis, tas bija tik sens un nelietots, ka nevienam tā arī neuzradās interese.

Re: TET
Autors: Aldiss ()
Datums: 28/07/2023 16:36

TET ar dokumentiem visdrīzāk viss ir kārtībā, kas zina, varbūt sakaru tīkls tur ir no 1943. gada un tapis pēc Ādolfa rīkojuma.

Varbūt kādreiz tur bijuši stabi, ar vadiem, kuri vēlāk aizstāti ar kabeli.

Atliek noskaidrot, vai kabelis tiek izmantots arī šodien.

Tev jāievēro kabeļa aizsargjosla un to bojāt nevar, bet tev nav pienākuma laist Tet savā īpašumā remontēt viņu kabeli, ja vien nav nodibinātas servitūta tiesības vai kabelis neatrodas ielu sarkanajās līnijās.

Re: TET
Autors: ETT ()
Datums: 28/07/2023 20:49

TET nekas nav ar dokumentiem kārtībā. Savulaik viņi izšķjīrās par to, ka servitūta nostiprināšanas tiesības zemesgrāmatās ir pārāk dārgs pasākums. Finansiāli riski, ka pazudīs kāda maznozīmīga līnija, veicot kādus zemes darbus ir daudz reiz mazāki, nekā ieguldījumi visu oficiāli sakārtojot. Krievu laikos daudz kas sarakts bez jebkādiem projektiem un normatīvu ievērošanas. Lai viss nebūtu kā pie cilvēkiem, lobijs ir paveicis to, ka nav iespējams iedurt lāpstu dziļāk par 30cm Vidējs aršanas dziļums) bez rakšanas atļaujas, kas nozīmē to, ka jāsaskaņo rakšanas darbi ar visiem iespējamiem komunikāciju īpašniekiem. No vienas puses aizsargjoslu likums attiecas uz komunikācijām, kas ir zināmas un kaut kur atzīmētas. Gadījumā ar TET tā nav. Viņi slēgs klāt ģeneratoru un ar kabeļu meklētāju meklēs, kur tad viņu dārgumi paslēpti. Tā ir vesela juridiska borģele. Man, piemēram ir vieta, kur nezinot ar lāpstu var pārrakt TET kabeli bez problēmām 20 cm dziļumā ( gar mājas sienu). Neiespringstu.

Re: TET
Autors: Aldiss ()
Datums: 28/07/2023 22:41

EET,

Tas jau ir tieši tas, ko es rakstu.
Tev ir pienākums ievērorot abstraktu kabeļa aizsargjoslu +/- mētra robežās(šāds apgrūtinājums tev vistrīzāk ir zemesgrāmatā/kadastrā) - tik tālu Tet dokumenti kārtībā un ar aptuveni metra precizitāti Tet kabeli atradīs. Tomēr tev nav pienākums laist savā īpašumā remontēt kabeli, jo tam nav servitūta. Servitūtu ierakstīšanai zemesgrāmatā vajadzētu milzu naudas plus īpašnieku piekrišanas, kuras nemaz tā nevar dabūt. Tādēļ servitūti Tet gadījumā ir tikai jaunlaiku projektiem, tur, kur īpašnieks pats ir lūdzies, lai viņam un vēl kaimiņam pieslēdz optiku.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ******  ******** **   ** ********  ******* 
 **  **   **   **   ** **    **   ** 
 **      **   **   ** **    **    
 **      **   **   ** ******  ******** 
 **      **   **  **  **    **   ** 
 **  **   **    ** **  **    **   ** 
 ******   **    ***   ********  ******* 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727