UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

būvatļaujas saņemšana
Autors: andisk26 ()
Datums: 10/01/2008 17:00

Dažos vārdos par lietu : Nopirku zemi Rīgā, pie pirkšanas bij izziņa no rīgas domes ka zeme atrodas privātmāju apbūves teritorijā. Šogad domāju sākt būvēties, tik lieta tāda ka pašreiz pēc satversmes tiesas lēmuma zeme atrodas 1% applūsšanas zonā, kā ir rīgas dome man var arī neizsniegt būvatļauju ? Jāpiebilst ka pirms topogrāfiskās uzmērīšanas esmu zemi uzbēris līdz attiecīgajam augstumam kas pēc noteikumiem atbilst normai. Varbūt ja kāds ir izgājis cauri šim procesam var pakomentēt.

Paldies

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: jtdesign ()
Datums: 10/01/2008 17:09

Nu līdz būvatļaujai vēl tāls ceļš ejams, sākumā vajag saņemt PAU un pēc tam izstrādāt projektu. Šajā procesā tad arī izdosies uzzināt visu nepieciešami nepastarpināti.

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: andisk26 ()
Datums: 10/01/2008 17:34

To ka tāls ceļš ejams tas fakts, man tik gribētos zināt par to applūsšanas zonu kas ar to notiek ja zemes austumi atbilst normām ?

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: Ainārs1968 ()
Datums: 10/01/2008 18:04

To tu arī redzēsi tai PAU, tikai līdz PAU arī ir jātiek. Tagad tāpat nedod, prasa ieceri. Tur gan nevajag arh sert, bet ja labizīmē, vari pats kaut ko uzķīmiķot.

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: andisk26 ()
Datums: 10/01/2008 18:16

Pakaidrojiet man kā nezinātājam ar ko tad jāsāk , pirmais cik saprotu ir topene pēc tam ...

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: Ainārs1968 ()
Datums: 10/01/2008 20:10

Topene būs jebkurāgadījumā jātaisa, to var pasūtīt, jo parasti neiet tik ātri. Iesaku Skolas ielā (pie vecās Gertrūdes) pameklēt. Laikam Azimuts. Bet vispār vislabāk izņemt no Būvvaldes izziņu par Zemesgabala izmantošanu. Tas iet aptuveni 2..3 nedēļas.

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: andisk26 ()
Datums: 10/01/2008 22:25

Izziņa man ir no rīgas domes, gan gadu veca bet skaidri gaiši tur rakstīts ka zeme atrodas savrupmāju apbūves teritorijā.

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: aaaa ()
Datums: 11/01/2008 03:16

Ar topeni nesteidzies - viss sākas ar PAU (plānošanas un arhitektūras uzdevums), ko dod būvvaldē (jāņem līdzi visi papīri par zemi) - dažu dienu laikā. Tur ir skaidri un gaiši rakstīts ko vajag, izziņas no kādām iestādēm, kur un ko drīkst būvēt un kur nē. Tad nāk topene - starp citu, ja ir Rīgas rajons, iesaku pasūtīt Jūrmalas zemes dienestā - man sanāca gandrīz par 100Ls lētāk kā jebkurā Rīgas kantorī un arī par nedēļu ātrāk (vidēji jārēķinās ar 1-2 mēnešiem). Tad ar APU un topeni zobos ir jāmeklē arhitekts...tālāk jau vienkārši - pāris gadu norakstīti no dzīves un beigti nervi (tas nav joks, kas ir būvējis sapratīs, kas nē - nekad.) un māja gatava :) Plus naudas robs budžetā neaprakstāms.

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: td ()
Datums: 11/01/2008 13:31

...atbilstoši zinātnieku prognozei saistībā ar globālo sasilšanu un pasaules okeāna ūdens līmeņa celšanos gandrīz visa Rīgas teritorija atbilst šai 1% applūšanas iespējai- būvatļaujas jākārto steigšus- birokrāti var attapties par šo peļņas iespēju...parasti teritoriju uzber līdz plūdu drošai augstuma atzīmei.

Re: būvatļaujas saņemšana
Autors: andisk26 ()
Datums: 11/01/2008 15:54

Paldies visiem par atsauksmi.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.