UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Nodokļu lielums
Autors: Laimonis1 ()
Datums: 20/01/2008 04:55

kurš varētu pateikt kā uzņēmumiem piemērām, SIA notiek nodokļu nomaksa? Piemēram Ja es nopelnu 1000Ls pirms nodokļu nomaksas, cik procenti man tiek atvilkti no mana nopelnītā un cik lielu nodokli firma maksā par mani un no kā tas tiek aprēķināts vai no manas darba algas?
uN KĀ ES VARU UZZINĀT KA PAR MANĪM IR SAMAKSĀTI KONKRĒTI NODOKĻI? jA IR KĀDI VIEDOKĻI - PADISKUTĒSIM!!!!

Re: Nodokļu lielums
Autors: nemos ()
Datums: 20/01/2008 05:17

SIA no tavas algas par Tevi samaksās 9% sociālo nodokli un 25% ienākuma nodokli. Šie nodokļi būs atvilkti no ar nodokli apliekamās summas, jo pastāv kaut kādas summas, kuras netiek ar nodokli apliktas. Ja nemaldos, tad SIA vēl papildus maksā kaut kādu nodokli no savas puses. Kopumā SIA par vienu darbinieku sanāk nomaksāt, ja nemaldos, pie 50%.
Par nomaksāto nodokļu apjomu var uzzināt VSAA. Tur izdod izdruku ar diezgan sīku informāciju.

Re: Nodokļu lielums
Autors: spk ()
Datums: 20/01/2008 05:32

Izmaksājot darba algu, darba devējam ir pienākums izsniegt tev info par to, kā kas aprēķināts. VSAA var sniegt infu par tā saukto sociālo nodokli, par citiem it kā ne. Principā algas aprēķina nianses nav apstāstāmas vienā foruma komentārā, bet nav arī nekas pārāk sarežģīts. Paspēlējies šeit:
[www.vid.lv]

Re: Nodokļu lielums
Autors: Laimonis1 ()
Datums: 20/01/2008 05:40

Paldies par info! Ja pareiz esmu sapratis tad ja uz rokas sanjemu 1000Ls tad nodokļu lielums sastāda gan no manis gan SIA ap 1000Ls!!! Parezi ja?

Re: Nodokļu lielums
Autors: ne ()
Datums: 20/01/2008 06:16

ja 1450ls uz papira tad 1000ls uz rokam,ja1000ls uz papira tad 700ls uz rokam

Re: Nodokļu lielums
Autors: jtdesign ()
Datums: 20/01/2008 18:42

Lai samaksātu Ls 1000 algā, firmai jānopelna aptuveni Ls 2000, atkarībā no aprēķinu metodikas šī summa var mainīties, sliktākajā variantā saniedzot pat Ls 2500 (ieskaitīti arī visādi PVN, peļņas nodokļi, akcīzes utt.). Notiekot aktīvai darbībai, šo to iespējams optimizēt un tad izmaksas ticamāk nedaudz zem tiem 2 tūkstošiem.

Re: Nodokļu lielums
Autors: Laimonis1 ()
Datums: 21/01/2008 01:40

Cik ilgā laikā firmai ir jāieskaita nauda par nodokļiem, Piemēram par decembra mēnesi? vai termiņš var būt bezgalīgs?

Re: Nodokļu lielums
Autors: IP Logged ()
Datums: 21/01/2008 02:12

Līdz nākamā mēn. 15.datumam vai nākamajai darbadienai, ja 15. ir brīvdiena. VSAOI (soc.nodoklis) var būt noteikts arī cits datums, bet ne vēlāk, kā nākamā mēn. laikā

Re: Nodokļu lielums
Autors: IP Logged ()
Datums: 21/01/2008 02:31

Vēl līdz 1.februārim (ja darba attiecības turpinās, ja ne - tad uzreiz saņemot nodokļu grāmatiņu) no darba devēja jāsaņem papīrs, kas saucas "Paziņojums par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Vajadzīgs, ja iesniedz deklarāciju un saņem nodokļu atmaksu no vid'a par dakteriem, skolām, arī ja oficiāls darbs nav bijis pilnu gadu, etc. Ja tādu papīru nedod, tad gandrīz skaidrs, ka neviens nekādus nodokļus par Tevi nemaksā, kaut arī varbūt stāsta, ka viss likumīgi un šokolādīgi ;)

Re: Nodokļu lielums
Autors: Laimonis1 ()
Datums: 21/01/2008 03:00

Paldies par info! tag. mani laikam čakarē! rīt aiziešu uz VID un pārliecināšos vai par maani ir samaksāts nodoklis par decembra mēnesi!!!!

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  **     **  **         ********  
 **     **        **  **     **  **    **   **     ** 
 **     **        **  **     **  **    **   **     ** 
 *********        **  **     **  **    **   ********  
 **     **  **    **   **   **   *********  **        
 **     **  **    **    ** **          **   **        
 **     **   ******      ***           **   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727