UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
sods būvēšanai bez būvatļaujas
Autors: andisk26 ()
Datums: 13/10/2008 10:47

Varbūt kāds var pakomentēt : pasākums Rīgā, ir saņemts APU, trīs mēnešu laikā arhitekte piesolija dabūt būvatļauju. bij doma kamēr vēl nav sākušies ziemas sali un lai tas viss neievilktos birokrātijas dēļ ielikt pamatus bez akceptētas būvatļaujas, mājas atrasšanās vieta neviena kaimiņa teritoriju neskar un neapgūtina, stāvu skaits arī. Gribēju zināt kādas pašlaik ir sankcijas par būvēšanu bez atļaujas un vai nav tā ka ātrāk gribēdams , būvvalde man vispār var atteikt turpmāko būvēšanu ?

Re: sods būvēšanai bez būvatļaujas
Autors: jtdesign ()
Datums: 13/10/2008 21:29

Par būvatļauju - pats vainīgs, ka noticēji pasakām par 3 mēnešiem. Pa to laiku, ja viss ir jau uzzīmēts un vispār veiksmīgs cilvēks, var tikai projektu saskaņot, bet būvatļaujai vēl vismaz mēnesi vajag. Šis laiks ir tikai oficiālajam birokrātiskajam rituālam.

Ja nevienu nenokaitina un rīkojas saprātīgi, tad ārpus uzliktā soda, darbu apturēšanas un priekšraksta sakārtot lietas nekas briesmīgāks nav gaidāms. Nezināmais faktors - "labvēlīgie kaimiņi" vai būvplacis inspektoram pa ceļam uz mājām.

Re: sods būvēšanai bez būvatļaujas
Autors: lvuser ()
Datums: 13/10/2008 21:39

Varēja būt ap Ls 250.
Vari mēģināt motivēt, jo pēc likuma termiņš ir pāri.
Iespējams, ka pastāv iespēja paņemt rakšanas atļauju (tjipa žoga būvniecībai, vai komunikāciju izbūvei) un ar šo atļauju nestresojot vari turpināt darbu - vismaz kāds papīrs.


Re: sods būvēšanai bez būvatļaujas
Autors: aaaa ()
Datums: 13/10/2008 22:20

Esmu jau te rakstijis, man galīgi ne pa tēmu būvvalde ievilka projekta saskaņošanu uz kādiem 6 mēn. Nav svarīgi-visu darīju oficiāli, tipa godīgs gribēdams būt. Beidzot viss bija saskaņots un pirms būvatļaujas izsniegšanas būvinspektors brauca skatities uz vietām. Grūti aprakstīt viņa absolūti apbēdināto seju, ka vēl nekas nav sākts būvēt - pat būvbedre vēl nebija izrakta. Un tikai tad man piešķīlās, kāds muļķis esmu bijis - sen jau būvniecība būtu pilnā sparā, samaksātu būvinspektoram 50 vai 100 Ls uz rokas un visi būtu laimīgi. Pat oficiāls akts netiktu stādīts. Būvinspektors tāds jauns chalis un viņš man tiešā tekstā arī pateica, ka nesaprotot, ko es esot gaidijis, vajadzeja jau sen sakt buvniecibu. Cita lieta ir sakt celt tirdzniecibas centru kaut kur pilseta bez papiriem - nu to laikam nevajag darit, bet privatmaja vieta, kur pec likuma drikst buvet un principa viss tiek darits ta ka tam butu janotiek, tikai nedaudz apsteidzot oficialas atljaujas - phe, tur pat nav verts saspringt - uz priekshu nedomajot!

Re: sods būvēšanai bez būvatļaujas
Autors: andisk26 ()
Datums: 14/10/2008 08:44

Paldies par izsmeļošām atbildēm :) Vēt tik neliels jautājums, max sods ir līdz 250 Ls ?

Re: sods būvēšanai bez būvatļaujas
Autors: lvuser ()
Datums: 14/10/2008 08:49

Maximālais varēja būt Ls 5000, nu bet tad gan ir jābūt ....



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******    ********   ********   **    ** 
 **        **    **   **     **  **     **  **   **  
 **        **         **     **  **     **  **  **   
 ******    **   ****  ********   ********   *****    
 **        **    **   **         **     **  **  **   
 **        **    **   **         **     **  **   **  
 ********   ******    **         ********   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727