UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: LP ()
Datums: 19/03/2009 13:12

Sveicināti,

Es plānoju veikt bēniņu izbūvi, izveidojot tur 3 istabas un tualeti, kā arī ievilkt centrālo apkuri visai mājai. Nedaudz papētīju diskusijas forumā un paskatījos būvvaldes prasības. Labi, ka sēdēju... Tak ar šādām prasībām man savs sapnis par bēniņu izbūvi ir momentāli jāaizmirst!!! Es taču samaksāšu entos tūkstošus liekēžiem, kuri neko nedara... Šis ir dokumentu saraksts, ko viņi pieprasa iesniegt tikai būvatļaujas saņemšanai:
1.Zemes gabala īpašuma vai lietošanas tiesību un apbūves tiesību apliecinoši dokumenti ( kopijas). ( uzrādot oriģinālus ).
2.Būvvaldes akceptēts un pasūtītāja apstiprināts būvprojekts.
3.Atbildīgā būvdarbu vadītāja saistību raksts ( veidlapa - “Vispārīgo būvnoteikumu” pielikums Nr. 6 divos eksemplāros ar oriģināliem parakstiem).
4.Būvuzrauga saistību raksts (veidlapa – “Vispārīgo būvnoteikumu” pielikums Nr. 6)
5.Sertificētu būvdarbu vadītāja un būvuzrauga sertifikāti(juridiski apliecinātas
kopijas vai kopijas uzrādot oriģinālus) un rīkojumi par nozīmēšanu uz būvējamo objektu.
6.Autoruzraudzības līgums, autoruzraudzības žurnāls (LBN 304-97 Pielikums).
7.Būvuzņēmēja licences kopija, reģistrācijas apliecības kopija, PVN maksātāju reģistrācijas apliecības kopija, būvdarbu žurnāls un pasūtītāja līgums ar būvuzņēmēju( kopija). ( uzrādot oriģinālus ).

KAS NO TĀ VISA TIK TIEŠĀM IR JĀDARA UN VAI IR VĒRTS VISPĀR TO DARĪT?

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: SAK ()
Datums: 19/03/2009 16:49

[www.likumi.lv] palasi šo iesākumā.

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: archit ()
Datums: 19/03/2009 16:51

Standarta procedūra, ja būvdarbus veiks būvkomersants. 2.punkts jāpaplašina.
Kur māja atrodas? Cik stāvu, apakšstāvos kaimiņi vai visa ēka un zeme īpašumā utt.?

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: LP ()
Datums: 19/03/2009 17:48

Māja atrodas laukos, tā ir lauku viensēta. Pašlaik apdzīvots tikai viens stāvs. Nav citu iemītnieku. Zeme un māja ir manā īpašumā. Pēdējā inventarizācija veikta 90.to gadu sākumā. Darbus veikšu pats, atsevišķiem etapiem noalgojot dažus speciālistus.

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: LP ()
Datums: 19/03/2009 17:49

Vēl viena piebilde. Fasādē nebūs nekādu izmaiņu, ja par izmaiņām neskaita nomainītus logus...

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: a ()
Datums: 19/03/2009 19:58

Tad dari kas darams un nemekle sev liekas problemas.

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: Ambrosio ()
Datums: 19/03/2009 20:16

Ja pareizi atceros, tad divus gadus atpakaļ savai no nulles ceļamai mājai, man bija jāizpilda tikai 1. un 2. punkti. 3. punkta vietā uzrakstīju kaut ko līdzīgu "veicu darbus saviem spēkiem". Būvatļauja rokā un tik cel. Cik sapratu, tad pārējie punkti vajadzīgi, ja cels oficiāli kāda firma, vai tiek celts nopietnāks objekts - sabiedriskā celtne vai privātmāja, kura pārsniedz kaut kādus apjomus.

Nu pirms projekta protams bija jāizņem APU (arhitektūras plānošanas uzdevums), jāsavāc n-tie noteikumi un papīri, kas tajā APU bija prasīti. Es teiktu, ka šis ir punkts numur 0.

Te aprakstīta mana pieredze, kas var arī vairs neatbilst patiesībai vai konkrētajam gadījumam.

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: archit ()
Datums: 19/03/2009 21:44

Posted by: LP (IP Logged)
Datums: 19/03/2009 17:49
Māja atrodas laukos, tā ir lauku viensēta. Pašlaik apdzīvots tikai viens stāvs. Nav citu iemītnieku. Zeme un māja ir manā īpašumā. Pēdējā inventarizācija veikta 90.to gadu sākumā. Darbus veikšu pats, atsevišķiem etapiem noalgojot dažus speciālistus.
Vēl viena piebilde. Fasādē nebūs nekādu izmaiņu, ja par izmaiņām neskaita nomainītus logus...

Visdrīzāk šajā gadījumā varēsit saskaņot ar vienkāršoto procedūru, kas būs neskaitamas reizes vienkāršāka un lētāka.

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: jtdesign ()
Datums: 19/03/2009 21:53

Kaut pilnībā izslēgt atvieglinātās kārtības piemērošanu šim gadījumam nevar, tomēr tas varētu nebūt ticamākais variants. Lai pateiktu precīzāk, vajadzīgs veicamo būvdarbu sīkāks apraksts (ne par iekšējiem tīkliem). Un, protams, būvvaldes attieksme pret atvieglināto kārtību (atkal atkārtošos - ne visur zin, kas tas par zvēru, kaut MK noteikumos skaidri uzrakstīts).

Sarakstiņš tāds ne pa jokam, neslēp sveci zem pūra, kur atrodas šī būvvalde? :D

Nopērc konīti, sameklē arhitektu un izrunājaties. Parasti dod apskaidrību.

Re: Dokumenti mājas bēniņu izbūvei
Autors: LP ()
Datums: 20/03/2009 08:07

Šī būvvalde atrodas Latvijā :D, visi uzskaitītie punkti ir pa tiešo izkopēti no interneta (viņu mājaslapas). Mani tikai tracina tas, ka kārtējo reizi viss tiek pasniegts tik neskaidri un samudžināti, ka vienkāršam cilvēkam (kurš ar to ikdienā nenodarbojas) rokas nolaižas jau pirmajās 5 minūtēs. Tad arī saprotu daudzus naivos, kas ir gatavi dot kukuļus būvvaldē, pašiem pat nesaprotot - par ko īsti viņi dod... Man ir paziņas ārzemēs, kas viekuši māju pārbūves un piebūvju celšanas. Neviens neko tādu nav stāstījis, es gan godīgi sakot arī neesmu prasījis...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **        **  **     **  **    **  **    ** 
       **        **   **   **   ***   **  ***   ** 
       **        **    ** **    ****  **  ****  ** 
       **        **     ***     ** ** **  ** ** ** 
 **    **  **    **    ** **    **  ****  **  **** 
 **    **  **    **   **   **   **   ***  **   *** 
  ******    ******   **     **  **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727